آمریکا شکایت ایران را رد کرد

به گزارش سیلور 7، نماینده آمریکا در دیوان بین المللی دادگستری با رد شکایت ایران در خصوص نقض عهدنامه مودت، ایران را تهدیدی برای واشنگتن خواند.

آمریکا شکایت ایران را رد کرد

به گزارش ایسنا به نقل از اردوپوینت، دادستان آمریکا روز دوشنبه(24 شهریور) در جلسه استماع دیوان بین المللی دادگستری در خصوص صلاحیت این دادگاه برای بررسی شکایت ایران از آمریکا، گفت: در این جلسه استماع، وظیفه مان این است که دلایل لزوم رد شدن شکایت ایران در این مرحله ابتدایی را عنوان کنیم . مشخص است که آمریکا مدت هاست که رفتارهای ایران تا بدین روز را تهدیدی بزرگ علیه امنیت ملی آمریکا، امنیت شهروندان و منافع آمریکایی و همچنین امنیت متحدان منطقه ای می داند.

همچنین خبرگزاری رویترز به نقل از وکیل آمریکایی نوشت: این که ایران با راه اندازی این شکایت به دنبال احیای توافق هسته ای 2015 است، یک واقعیت غیرقابل اجتناب است.

جلسات استماع برای رسیدگی به ایرادات مقدماتی آمریکا و ملاحظات و پاسخ های ایران در خصوص صلاحیت دیوان بین المللی دادگستری در پرونده شکایت ایران از آمریکا به موجب نقض تعهدات خود در عهدنامه 1955 مودت، از تاریخ 24 تا 31 شهریور در مقر دیوان بین المللی دادگستری واقع در لاهه هلند جریان دارد.

اولین جلسه اظهارات شفاهی امروز(دوشنبه، 24 شهریور) از ساعت 17:30 تا 19:30 برگزار گشت که در آن نمایندگان آمریکا به رد شکایت ایران پرداختند.

نمایندگان ایران نیز روز چهارشنبه به دفاع از شکواییه خود خواهند پرداخت.

منبع: فرارو
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1262

به "آمریکا شکایت ایران را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا شکایت ایران را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید