این تانک ارتش ایران 10 آپشن بیشتر از تانک های جهانی دارد

به گزارش سیلور 7، خبرنگاران : فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: تانک کرار 10 آپشن از تانک های روز جهان جلوتر است و این تانک از هنرهای وزارت دفاع محسوب می گردد.

این تانک ارتش ایران 10 آپشن بیشتر از تانک های جهانی دارد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران:امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مورد عملیاتی شدن تانک کرار در سطح این نیرو اظهار کرد: تانک کرار هم اکنون هم در سطح نیروی زمینی عملیاتی شده و نمونه هایی از آن در اختیار این نیرو قرار گرفته است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش درباره فرایند عملیاتی شدن این تانک پیشرفته در نیروی زمینی اضافه نمود: نمونه هایی از این تانک را دریافت نموده و در اختیار یگان های زرهی قرار داده ایم تا ارزیابی های نهایی را بر روی آن انجام دهند و نواقص و نقاط ضعف را احصا نموده و به تکمیل شدن این پروژه عظیم یاری نمایند.

حیدری توضیح داد: تانک کرار پس از گذراندن مراحل تست و ارزیابی به طور انبوه در اختیار نیروی زمینی قرار خواهد گرفت.

وی پیش از این از انعقاد قرارداد با وزارت دفاع برای فراوری انبوه این محصول خبر داده و گفته بود: تانک کرار بیش از 10 آپشن از تانک های روز جهان جلوتر است و این تانک که از هنرهای وزارت دفاع محسوب می گردد، بهترین تانک صحنه نبرد است.

تانک کرار که نماد اقتدار نیروهای مسلح ایران اسلامی در حوزه رزم زمینی محسوب می گردد از سامانه کنترل آتش الکترواپتیکی، سامانه فاصله یاب لیرزی، رایانه بالستیک و قابلیت شلیک به اهداف ثابت و متحرک در شب و روز برخوردار است؛ همچنین کرار قابلیت شلیک موشک و راهنمایی لیزری بسیار دقیق را داراست.

همچنین تانک کرار که دارای توانمندی عبور از مناطق ذوعارضه، گودال، رودخانه و حرکت در زیر آب است، مجهز به سامانه ناوبری و نمایش آن برای راننده تانک است؛ این تانک قدرتمند دارای سامانه اتوماسیون تیربار برای شلیک از داخل دهلیز جنگی در شرایط مختلف است.

کرار در حوزه بقاء و ماندگاری به حفاظت زرهی مقاوم در برابر انواع سلاح های ضد زره مجهز شده و با استتار در برابر انواع سلاح های ضد زره محافظت می گردد. استتار چندطیفی، مخابرات و مدیریت صحنه نبرد دیجیتال و توانمندی در مقابله با جنگ های الکترونیکی از دیگر ویژگی های تانک کرار به شمار می رود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1379

به "این تانک ارتش ایران 10 آپشن بیشتر از تانک های جهانی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این تانک ارتش ایران 10 آپشن بیشتر از تانک های جهانی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید