تسلیم شدن ده ها پاسگاه و پایگاه نیروهای افغان به طالبان در ماه گذشته

به گزارش سیلور 7، یک نشریه آمریکایی گزارش داد که طی ماه گذشته 26 پاسگاه و پایگاه نیروهای افغان در ماه گذشته میلادی به طالبان تسلیم شدند.

تسلیم شدن ده ها پاسگاه و پایگاه نیروهای افغان به طالبان در ماه گذشته

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، نشریه آمریکایی نیویورک تایمز درباره شرایط وخیم امنیتی افغانستان نوشت که در ماه گذشته میلادی 26 پاسگاه و پایگاه نیروهای امنیتی در چهار ولایت لغمان، بغلان، وردک و غزنی به طالبان تسلیم شده اند.

گزارش می افزاید که در این پاسگاه ها و پایگاه ها نیروهای افغان که تحت محاصره طالبان قرار داشتند مهمات نیروهای افغان تمام شده، مواد خوراکی بسیار کم بود و بعضی از نیروهای پلیس در 5 ماه گذشته حقوق دریافت ننموده بودند.

نیویورک تایمز ادامه داد که طالبان پس از محاصره این مراکز نظامی پیغام تسلیم شوید یا بمیرید را به بزرگان محل می دادند تا به نیروهای امنیتی منتقل نمایند.

براساس این گزارش نیروهای پلیس افغان به ازای تسلیم شدن به طالبان و تحویل دادن سلاح و تجهیزات خود و تعهد اینکه دیگر به صفوف نیروهای امنیتی نمی پیوندند اجازه عبور ایمن و بازگشت به خانه های خود را پیدا کردند.

پیش از این نیز طالبان درباره تسلیم نیروهای افغان با آن ها مذاکره نموده بود اما هیچگاه سقوط پایگاه ها با مقیاس و سرعت اخیر در 4 ولایت افغانستان واقع در شمال، شرق و غرب کابل نشده بود.

نیویورک تایمز نوشت که تسلیم نیروها معمولاً کار کمیته دعوت و ارشاد طالبان است که پس از قطع راه ها و خطوط تدارکاتی نیروهای افغان دست به کار می شوند. سران این کمیته یا فرماندهان نظامی با فرماندهان نظامی افغان یا خانواده های آن ها تماس می گیرند و پیشنهاد می دهند به ازای تسلیم کردن پایگاه، سلاح و مهمات زندگی نیروها را ببخشند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1717

به "تسلیم شدن ده ها پاسگاه و پایگاه نیروهای افغان به طالبان در ماه گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسلیم شدن ده ها پاسگاه و پایگاه نیروهای افغان به طالبان در ماه گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید