دختر پادشاه سابق عربستان درخواست آزادی از زندان کرد

به گزارش سیلور 7، بسمه بنت سعود بن عبدالعزیز دختر پادشاه سابق عربستان از مقامات این کشور خواست در شرایطی که کرونا به شدت جان خود و دخترش را تهدید می نماید، او و دخترش را از زندان الحایر آزاد نمایند.

دختر پادشاه سابق عربستان درخواست آزادی از زندان کرد

رسانه های عربی روز پنجشنبه نوشتند که دختر پادشاه سابق عربستان در نامه ای که بر روی صفحه شخصی خود برای سلمان بن عبدالعزیز عمویش (پادشاه) و محمد بن سلمان پسر عمویش (ولیعهد) نوشت از آن ها خواست تا با آزادی وی و دخترش از زندان موافقت نمایند.

در این نامه بسمه اضافه نمود که از شرایط سخت سلامتی در زندان الحایر رنج می برد و هیچگونه مراقبت پزشکی دریافت نمی کند و به درخواست ها و هشدارهای مکرر وی که ممکن است ادامه این شرایط مرگ وی را رقم بزند پاسخ داده نمی گردد.

وی از سلمان بن محمد پادشاه و محمد بن سلمان ولیعهد عربستان درخواست کرد تا با آزاد کردن وی و دخترش از زندان، امکان درمان و معالجه برای او فراهم گردد.

بسمه بنت سعود بن عبدالعزیز دختر سعود بن عبدالعزیز پادشاه عربستان که بیش از یک سال پیش و قبل از رفتن به سوئیس برای درمان ناپدید شد.

وی به خاطر مقالاتی که در روزنامه های اروپایی در باره شرایط بد زنان عربستان سعودی می نوشت به یکی از چهره های مشهور اصلاح طلبان سیاسی این کشور تبدیل شد و در سال 2016 پس از انتخاب شاهزاده محمد بن نایف پسر عمویش به سمت ولیعهدی به کشور بازگشت اما پس از کنارگذاشتن بن نایف از ولیعهدی ، او به همراه بسیاری از خاندان سلطنتی دستگیر و زندانی شد.

صفحه توئیتری زندانیان عقیدتی عربستان سعودی نیز روز گذشته از وخیم شدن حال عبدالله الحامد بنیانگذار انجمن حقوق مدنی و سیاسی این کشور در پی غفلت عمدی مقامات آل سعود نسبت به شرایط سلامتی این زندانی سیاسی و انتقال وی به بخش مراقبت های ویژه، اطلاع داد.

دولت عربستان به ویژه پس از روی کار آمدن محمد بن سلمان ولیعهد این کشور، اقدامات شدیدی علیه نویسندگان و فعالان مدنی انجام داده و ده ها نفر از روحانیون، شاهزادگان، نویسندگان، شعرا و فعالان مدنی و مذهبی را به بهانه اقدام علیه امنیت این کشور بازداشت و تا به امروز شماری از آنان را به زندان و اعدام محکوم نموده است. ،ایسنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 21 خرداد 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 982

به "دختر پادشاه سابق عربستان درخواست آزادی از زندان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دختر پادشاه سابق عربستان درخواست آزادی از زندان کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید