معترضین:نحوه دعوت افراد معین نیست، فرماندار:اعتراض امری طبیعی و مسئله خاصی نیست

به گزارش سیلور 7، برگزاری انتخابات شورای اسلامی شهرستان قشم در سایه سکوت خبری نیز سبب اعتراض جمعی از منتخبین شورای اسلامی روستاها و شهرهای این جزیره شد.

معترضین:نحوه دعوت افراد معین نیست، فرماندار:اعتراض امری طبیعی و مسئله خاصی نیست

عضو منتخب شورای اسلامی بخش شهاب با انتقاد از نحوه برگزاری انتخاب شورای اسلامی شهرستان قشم، خبرنگاران، اضافه نمود: انتخابات بخش حرا تیرماه برگزار و منتخبین آن معین شدند اما مجریان انتخابات که همان فرمانداری و بخشداری بودند این انتخابات را شائبه دار دانستند.

احمد مرادی با بیان اینکه این اتفاق در حالی رقم خورد که هیچ کدام از نامزدها به برگزاری و نتایج اعلام شده اعتراضی نداشتند، اضافه نمود: ظاهراً آقایان چون لیست دلخواهشان در این انتخابات رأی لازم را کسب نکردند با مطرح کردن این موضوع سعی در ابطال انتخابات دارند.

وی با اشاره به اینکه نزدیک به سه تا چهار ماه از انتخابات شورای اسلامی بخش حرا می گذرد اما هنوز خبری از تأیید یا ابطال نیست، اعلام نمود: معمولاً برای انتخابات شورای اسلامی شهرستان قشم باید از هر بخش و شهر یک نماینده حضورداشته باشد اما در این انتخابات برگزارشده در سکوت خبری و بدون اطلاع اکثر حوزه ها بوده است.

مرادی با بیان اینکه در حالی این انتخابات برگزارشده که از بخش حرا که انتخاباتش برگزار نشده یک نفر حضورداشته که معین نیست چگونه این فرد حضور یافته زیرا بنده هم مدعی حضور و نامزدی داشتم اما اطلاعی داده نشد.

همچنین نماینده شورای اسلامی شهر قشم در گفت وگو با خبرنگاران، اضافه نمود: انتخاباتی در سکوت و بدون اطلاع قبلی در تاریخ 23 شهریورماه برگزار و هیئت رئیسه شورای اسلامی شهرستان قشم معین می گردد.

محمد شریف رنجبر با اشاره به اینکه معین نیست چرا بنده و دیگر اعضای شورای شهر قشم کسی دعوت یا حضور نداشته است، اضافه نمود: باید از فرماندار قشم و سایر مسئولین پرسید چگونه افراد به شورای اسلامی شهرستان قشم راه پیدا نموده و اساس انتخاب این افراد چه بوده است.

وی با بیان اینکه بعضی از بخش ها همچون حرا هنوز معین تکلیف نشده و بخش شهاب هنوز انتخاباتش برگزار نشده است، اعلام کرد: از استاندار، معاونینش و نمایندگان مجلس می خواهیم به این موضوع ورود نموده و نهادهای نظارتی با ورود جدی خود سریعاً به موضوع شوراهای شهرستان قشم رسیدگی نمایند.

رنجبر با اشاره به اینکه تخلفات گسترده در انتخابات برگزارشده محرز اما نمی دانم چرا مسئولین ورودی نمی نمایند، اضافه نمود: با توجه به انتخابات مجلس در اسفندماه سالجاری، نباید با دلسردی و نا امیدی اینچنینی در بین مردم و دهن کجی به منتخبین مردم سبب دلسردی اهالی جزیره قشم شویم.

عضو منتخب شورای اسلامی بخش حرا در گفت وگو با خبرنگاران، اضافه نمود: موضوع اتفاق افتاده و عدم نظارت ها سبب تضعیف نهادهای دولتی همچون فرمانداری و بخشداری می گردد و نباید فرد یا گروهی برای جزیره قشم تصمیم بگیرند و حقوق مردم را نادیده!

علی تاخره با بیان اینکه در جلسه مذکور انتخابات شورای اسلامی شهرستان قشم از هفت نفر تنها چهار نفر حضورداشته اند و علت نبود سایر افراد معین نیست، اضافه نمود: چرا تاکنون فرمانداری شهرستان قشم در برابر این انتخابات سکوت نموده و تا زمانی که صورت جلسه آن نیز رویت نشد، این فرمانداری نسبت به اعلام برگزاری و نتایجش اقدامی ننموده است؟!

وی با اشاره به اینکه هرکدام از ما می توانستیم در شورای اسلامی شهرستان قشم حضورداشته و حتی به هیئت رئیسه راه پیدا کنیم، اعلام نمود: هیچ گونه شفافیت اقتصادی در شورای اسلامی شهرستان وجود ندارد و هرگونه اسناد اقتصادی که از این تاریخ به بعد به امضا برسد، تخلف بوده و تشکیل این شورا وجاهت قانونی ندارد.

فرماندار شهرستان قشم در پاسخ به نقدها مطرح شده در گفت وگو با خبرنگاران، اضافه نمود: شورای شهرستان قشم تمامی اعضا را برای جلسه انتخاب هیئت رئیسه دعوت نموده و تنها یک نفر حضور نداشته است.

علیرضا نصری اضافه نمود: اینکه جلسه ای برگزار گردد و عضوی حضور نداشته باشد امری طبیعی است، جلسه شورا سازوکار خود را دارد، پنج نفر عضو شورای شهرستان هستند و جلسه با حضور چهار نفر تشکیل و با رأی سه نفر هم تصویب می گردد.

وی در مورد حضور عضو شورای بخش حرا در هیئت رئیسه شورای شهرستان قشم که گفته می گردد عضویتش در شورای بخش حرا به تصویب فرمانداری نرسیده است، توضیح داد: اصلاً چنین چیزی نبوده و جلسه کما فی سابق تشکیل شده و شورا هیئت رئیسه خود را انتخاب نموده است.

فرماندار شهرستان قشم اعلام کرد: متأسفانه بعضی می خواهند رسانه ها را درگیر موضوعاتی حاشیه ای نمایند، این در حالی است که قانون شوراها این است که هر یک سال باید هیئت رئیسه شورای روستاها، شهرها، بخش ها و شهرستان ها عوض گردد و اعضای شوراها هیئت رئیسه خود را انتخاب می نمایند و ممکن است فردی که در سال گذشته رئیس بوده دیگر انتخاب نگردد.

نصری اعلام کرد: صورت جلسه انتخاب هیئت رئیسه هفتاد روستا، سه شهر و دو بخش برای ما آمده و اختلاف نظر و اعتراض امری طبیعی است و مسئله خاصی نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 17 آبان 1398 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 495

به "معترضین:نحوه دعوت افراد معین نیست، فرماندار:اعتراض امری طبیعی و مسئله خاصی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معترضین:نحوه دعوت افراد معین نیست، فرماندار:اعتراض امری طبیعی و مسئله خاصی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید