23 نفر در مالزی به خاطر شرکت در عزاداری ماه محرم دستگیر شدند

به گزارش سیلور 7، عوامل یک نهاد رسمی در مالزی هم زمان با مراسم عزاداری ویژه ایام محرم، 23 شیعه را دستگیر کردند که در بین آنها افراد بین 13 تا 17 ساله نیز به چشم می خورند.

23 نفر در مالزی به خاطر شرکت در عزاداری ماه محرم دستگیر شدند

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل سیلور 7، عوامل یک نهاد رسمی در مالزی موسوم به جیس در روز های گذشته با حمله به مراکز اسلامی ویژه شیعیان در منطقه گومباک واقع در ایالت سلانگور، حاضران در این مراکز را دستگیر کردند، به طوری که در یورش شب گذشته به یک مرکز ویژه شیعیان، 23 تن از جمله چند زن و کودک ستگیر شدند.

به نوشته وبگاه مالزی تودی 25 عامل نهاد جیس، ساعت 9.45 آدینه شب به مرکز اسلامی سلانگور حمله نموده و 23 نفر از جمله چهار پسر 13 تا 17 ساله را دستگیر کردند. دستگیر شدگان سپس به یک مجتمع اسلامی انتقال یافته و در بازپرسی به آن ها گفته شد که دلیل این دستگیری، مخالفت با فتواهای صادر شده بوده است. دستگیر شدگان سپس ساعت 5 بامداد شنبه آزاد شده و به آن ها گفته شد که احتمال احضار مجدد وجود دارد.

بر اساس این گزارش، در بسیاری از ایالت های مالزی فتواهایی علیه تعالیم شیعه صادر می گردد و مقام های مذهبی این کشور مدت هاست که به مراسم مذهبی شیعیان حمله می نمایند. اینک در مساجد ایالت سلانگور و در اقدامی بر اساس دستور مقام های مذهبی، خطبه هایی علیه اقلیت های مذهبی (شیعه) خوانده می گردد.

در چهارم سپتامبر (چهارشنبه 13 شهریور) نیز حمله ای به منزل یکی از شهروندان ایرانی مقیم مالزی صورت گرفت. این اقدامات بخشی از سرکوب شیعیان این کشور در آستانه مراسم عزاداری محرم محسوب می گردد. یکی از شیعیان مالزی در این زمینه به این وبگاه گفت که مقام های این کشور در سال های اخیر سرکوب مسلمانان خارجی مقیم مالزی را افزایش داده اند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 368

به "23 نفر در مالزی به خاطر شرکت در عزاداری ماه محرم دستگیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "23 نفر در مالزی به خاطر شرکت در عزاداری ماه محرم دستگیر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید