کوشش برای تقلب؛ اطلاعات 22 دستگاه بیومتریک در کابل در دسترس نیست

به گزارش سیلور 7، عضو کمیسیون انتخابات افغانستان گفت که 7 دستگاه بیومتریک در کابل ناپدید شده و کارت های حافظه 22 دستگاه دیگر نیز توسط افراد بانفوذ از دستگاه ها خارج شدند.

کوشش برای تقلب؛ اطلاعات 22 دستگاه بیومتریک در کابل در دسترس نیست

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، مولانا عبدالله عضو کمیسیون انتخابات افغانستان در یک نشست خبری اظهار داشت که از 7 دستگاه بیومتریک از مراکز اخذ رای در کابل ناپدید شده است.

وی بدون نام بردن از جناح و یا گروه خاصی نیز اضافه نمود: شماری از افراد قدرتمند کارت حافظه 22 سامانه بیومتریک دیگر را نیز از دستگاه ها بیرون کشیده اند.

عبدالله ادامه داد که چنین مواردی در بعضی دیگر از ولایت ها نیز اتفاق افتاده است و درباره اعتبار آرای این مراکز بر اساس دستورالعمل تصمیم گرفته می گردد.

به گزارش بی بی سی، تاکنون مواد حساس انتخاباتی از 22 ولایت افغانستان به کمیسیون انتخابات رسیده و انتظار می رود مواد حساس سایر ولایت ها نیز تا انتها امروز به این مرکز برسد.

عبدالله درباره آنالیز دو مرحله ای این آرا گفت که در مرحله نخست آرای بیومتریک و غیربیومتریک تفکیک می شوند و پس از آن نیز آرای بیومتریک برای آنالیز مسائل و تخلفات احتمالی مورد آنالیز قرار می گیرند.

براساس آخرین آمار کمیسیون انتخابات افغانستان حدود 2.7 میلیون نفر در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان مشارکت داشته اند و نتایج ابتدایی انتخابات نیز 27 مهر ماه اعلام خواهد شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 20 آبان 1398 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 502

به "کوشش برای تقلب؛ اطلاعات 22 دستگاه بیومتریک در کابل در دسترس نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش برای تقلب؛ اطلاعات 22 دستگاه بیومتریک در کابل در دسترس نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید