عکاسی با گوشی هوشمند؛ چند توصیه جدی برای مبتدیان جویای نام!

به گزارش سیلور 7، اگر قصد عکاسی با گوشی هوشمند را دارید، این مطلب را نباید از دست بدهید؛ به این علت که چند توصیه برای بهبود روند عکاسی را پیشنهاد می کنیم که به درد همه نوع طیف کاربری می خورد. حتی افرادی که به تازگی با خرید گوشی وارد این ماجرا شده اند!

عکاسی با گوشی هوشمند؛ چند توصیه جدی برای مبتدیان جویای نام!

احتیاجی نیست عکاسی را پیچیده کنید. برترین عکس ها اغلب ساده ترین عکس ها هستند و می توانید با دنبال کردن سوژه های ساده موجود در این مطلب، عکاسی با گوشی هوشمند خود را جدی تر بگیرید. مهم نیست دارای گوشی آیفون هستید یا گوشی سامسونگ و شیائومی، چون پیشنهاد های پیش رو فارغ از بحث برند گوشی به شمار میرود.

1. غذا

وقتی می خواهید عکس های بهتری با گوشی هوشمند بگیرید، غذا یکی از برترین سوژه ها برای آغاز محسوب می گردد. در واقع، من بیشتر عکس های مربوط به سفرم را با گوشی هوشمندم به جای دوربینم می گیرم. عکاسی از بالا و از بخش طرفی دو تا از برترین زوایای عکاسی برای غذا تلقی می گردد.

نورپردازی نیز بخش اساسی از گرفتن عکس های بهتر از غذا با گوشی هوشمند شما است. من واقعا عکس گرفتن در نور ملایم پاییزی یا زمستانی را در فضای باز دوست دارم و بعلاوه از نتایج خوبی با استفاده از نور مصنوعی در رستوران ها یا خانه لذت بردم.

گرفتن غذاهای رنگارنگ نیز می تواند کیفیت عکس های شما را بالا ببرد. از تعویض فیلتر گوشی خود نترسید و خواندن این بایدها و نبایدهای عکاسی از غذا را نباید فراموش کنید.

2. ساختمان ها

عکاسی از سازه ها و معماری ساختمان ها، نقطه آغاز عالی دیگری به شمار میرود که می خواهید تصاویر با کیفیتی را با گوشی هوشمند خود فراوری کنید. سازه های مدرن به علت بافت صافشان می توانند به خوبی با گوشی شما کار نمایند. اگر در مکانی هستید که آسمان خراش های زیادی وجود دارد، دوربین خود را به سمت بالا بگیرید.

بعلاوه می توانید از جزئیات منحصر به فرد ساختمان ها مانند پنجره ها و درها عکس بگیرید. گنجاندن محیط اطراف خود در عکس می تواند به اضافه کردن زمینه بیشتر و ساخت یک داستان قوی تر یاری کند. علاوه بر عکاسی از بیرون ساختمان ها، در پی الگوهای جالب در داخل نیز باشید. این ایده به ویژه در کتابخانه ها، کافه ها و موزه ها کار می نماید.

3. تکنولوژی روزمره

گرفتن عکس از فناوری های روزمره یکی دیگر از نقاط آغاز بسیار خوب برای افرادی است که می خواهند عکس های بهتری با گوشی های هوشمند بگیرند. البته شما می توانید از ساعت هوشمند، تبلت، رایانه و حتی شارژرهای بی سیم خود عکس بگیرید.

هنگام عکاسی از فناوری خود، یک پس زمینه یا محیط جالب را هدف قرار دهید. به عنوان مثال، اگر می خواهید از اپل واچ خود عکس بگیرید، از باشگاه ورزشی یا کفش های کتانی خود به عنوان پس زمینه بهره ببرید. به طور مشابه، اگر از یک شارژر بی سیم عکس می گیرید، میز خود را پس زمینه قرار دهید.

اگر فناوری مورد نظر شما صفحه نمایش دارد، توصیه می کنم آن را روشن کنید. انجام این کار بُعد دیگری را اضافه می نماید و عکس های شما منحصر به فردتر به نظر می رسد.

4. فنجان قهوه

فنجان قهوه در حال حاضر به یک سوژه هنری تبدیل شده و بسیاری از کافه ها راه های جالبی را برای این نوشیدنی محبوب نه تنها خوش طعم، بلکه ظاهری زیبا را ارائه نموده اند. شما بعلاوه می توانید قهوه خود را در خانه درست نموده و با گرفتن عکس های جالب آزمایش کنید.

هنگام عکاسی از قهوه می توانید خلاق تر از آن چیزی باشید که فکر می کنید. به عنوان مثال، علاوه بر عکس گرفتن از خود نوشیدنی، ممکن است بخواهید از دانه ها و دستگاه قهوه خود نیز عکس بگیرید.

اگر در یک کافه هستید، فنجان خود را به سمت پنجره بگیرید و دنیای بیرون را تار کنید. بعلاوه می توانید با قرار دادن فنجان خود در برابر پنجره ای که قطرات باران دارد، نشان دهید که در یک روز بارانی با خوردن قهوه چقدر احساس راحتی می کنید.

5. مردم

گوشی های هوشمند در عکاسی از افراد بسیار بهتر شده اند و اگر آیفون دارید، می توانید از حالت تخصصی بسیار مجذوب کننده پرتره بهره ببرید. هنگام عکاسی از افراد با تلفن خود، همان اصولی را که در بهبود مهارت های عکاسی پرتره خود انجام می دهید، مانند اجتناب از ژست های اجباری، به کار ببرید.

برترین تصاویر پرتره گوشی هوشمند در لحظه اتفاق می افتند، اما توصیه می کنم از قبل درباره آنچه ممکن است بخواهید ثبت کنید فکر کنید. به عنوان مثال، اگر قصد عکاسی با شخصی را دارید، می توانید دوربین DSLR یا بدون آینه خود را در تصویر خود قرار دهید.

مراقب باشید در حالت پرتره زیاده روی نکنید، به این علت که در صورت انجام این کار می تواند عکس های شما را عجیب به نظر برساند. این عادات دیگر عکاسی با گوشی های هوشمند را مشاهده کنید تا برای عکس های بهتر از یاد نگیرید.

6. بافت ها

توصیه می کنم با گوشی هوشمند خود از نزدیک عکس بگیرید چون می تواند بعضی از ایرادات دوربین شما را کاهش دهد. با در نظر گرفتن این موضوع، بافت ها یک راه عالی برای گرفتن عکس های بهتر با گوشی های هوشمند هستند. من واقعا از عکاسی از متکاها و پتوهای پشمی لذت می برم.

علاوه بر عکاسی از بافت های لباس، می توانید همین کار را با چمن، آجر و حتی بافت در آسمان انجام دهید. دیگر اشیایی که می توانید ثبت کنید شامل تخته ها و میزهای چوبی است. راهنمای مختلف درباره عکاسی از بافت ها در اینترنت می تواند به شما یاری کند عکس های جالب تری بگیرید.

7. درختان

پیاده روی در طبیعت همواره ایده خوبی است و اگر به محیط اطراف خود توجه کنید، متوجه تغییرات ظریف در نحوه واکنش گیاهان به تغییر فصل خواهید شد. درختان نمونه بسیار خوبی از این موضوع هستند و نقطه آغاز فوق العاده ای را برای هر کسی که در پی بهبود عکاسی با گوشی هوشمند خود است، ارائه می دهد.

برگ های پاییزی یکی از چیزهای مورد علاقه من برای گرفتن عکس هستند، و بعلاوه از عکاسی از درختان زمانی که در برف هستند لذت می برم. شما بعلاوه می توانید در زمستان که درختان از برگ های خود جدا می شوند، عکس های دراماتیک بگیرید و من توصیه می کنم در پی زوایای منحصر به فرد باشید. به عنوان مثال، اگر در یک جنگل هستید، چندین درخت را در یک تصویر ثبت کنید و اجازه دهید نور به تصویر شما وارد گردد.

8. پرچم ها

یکی دیگر از راه های آسان برای افزودن ابعاد اضافی به عکس هایتان، گنجاندن پرچم ها در عکس هایتان است. من به خصوص در سفر از انجام این کار لذت می برم، اما شما می توانید این کار را در شهر خود نیز انجام دهید. می توانید پرچم ها را روی ساختمان ها، پنجره ها و حتی در دستان افراد قرار دهید.

هنگام گرفتن پرچم، ایده خوبی به نظر می رسد که محیط اطراف خود را نیز در نظر بگیرید. ایده دیگر این است که از پرچم ها روی میله های پرچم زمانی که آسمان دراماتیکی در پشت خود دارند عکس بگیرید. عکاسی با گوشی هوشمند از پرچم ها یکی از راه های متعدد برای گرفتن عکس های منحصر به فرد در مکان های توریستی است.

9. کوچه ها

اگر در یک منطقه شهری زندگی می کنید، با یاری از منظره ها اطراف می توانید تصاویر مجذوب کنندهی را ثبت کنید. یکی از کارهای مورد علاقه من، گرفتن عکس در کوچه ها و مکان های مشابه است. از آنجایی که دوربین های گوشی های هوشمند جمع و جور هستند، اغلب برای این نوع عکاسی بهتر از دستگاه های DSLR و بدون آینه هستند.

هنگام عکاسی در کوچه ها و دیگر فضاهای تنگ، می توانید افرادی را که از کنار آنها عبور می نمایند در عکس خود بگنجانید. ایده عالی دیگر عکاسی از پنجره ها، خطوط لباس و چراغ های خیابان در این مکان ها محسوب می گردد.

ممکن است به نظر برسد که هنگام عکاسی با گوشی هوشمند خود محدودیت دارید، اما می توانید بدون احتیاج به خرید دوربین، عکاسی را جدی تر بگیرید. فکر کردن خارج از چارچوب با سوژه های ساده به شما یاری می نماید عکس هایی بگیرید که دیگران را شگفت زده کند. با گرفتن عکس های بیشتر، طبیعتا ایده های بهتری را دریافت خواهید کرد.

منبع: Makeuseof

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 15 خرداد 1403 بروزرسانی: 15 خرداد 1403 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 2354

به "عکاسی با گوشی هوشمند؛ چند توصیه جدی برای مبتدیان جویای نام!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکاسی با گوشی هوشمند؛ چند توصیه جدی برای مبتدیان جویای نام!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید