اتحادیه میهنی کردستان: سناریوی نه به علاوی در مجلس برای الزرقی تکرار خواهد شد

به گزارش سیلور 7، حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق تأکید کرد که عدنان الزرفی نخست وزیر مأمور تشکیل دولت با وجود مخالفت شش فراکسیون، شانسی برای رأی آوردن در مجلس ندارد.

اتحادیه میهنی کردستان: سناریوی نه به علاوی در مجلس برای الزرقی تکرار خواهد شد

به گزارش گروه بین الملل سیلور 7، حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق تأکید کرد که عدنان الزرفی نامزد تشکیل کابینه، با مخالفت شش فراکسیون شیعه مجلس روبرو است، بنابراین با سناریوی مخالفت با محمد علاوی در مجلس روبرو شده و رأی نخواهد آورد.

شیروان میرزا نماینده این اتحادیه در مجلس عراق در این باره گفت که الزرفی با شرایط دشواری روبرو است و هیچ شانسی برای رأی آوردن در مجلس ندارد.

او در مصاحبه با وبگاه المعلومه گفت، شش فراکسیون شیعه مخالف الزرفی به شدت با نخست وزیری الزرفی مخالف هستند و همین امر رأی آوردن او را دچار مشکل نموده است.

این نماینده اتحادیه میهنی کردستان در مجلس عراق همچنین گفت که فراکسیون های شیعه تقریبا همگی با نخست وزیری مصطفی الکاظمی موافق هستند و فراکسیون های کُرد نیز در صورت توافق فراکسیون های شیعه مخالفتی با نخست وزیری الکاظمی نخواهند داشت.

بعضی از جناح های سیاسی شیعی در کوشش برای انتخاب جایگزین الزرفی و معرفی او به عنوان گزینه جدید نخست وزیری هستند زیرا نخست وزیری عدنان الزرفی را غیرقانونی و مخالف اصول و چارچوب های قانون اساسی کشور می دانند.

در همین ارتباط رهبران بعضی جریان های سیاسی شیعه از جمله سید عمار الحکیم رهبر جریان صدر و نوری المالکی رئیس ائتلاف دولة القانون در منزل هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح جلسه تشکیل دادند و طی آن مسئله نامزدی مصطفی الکاظمی برای نخست وزیری را طرح کردند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 8 خرداد 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 957

به "اتحادیه میهنی کردستان: سناریوی نه به علاوی در مجلس برای الزرقی تکرار خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه میهنی کردستان: سناریوی نه به علاوی در مجلس برای الزرقی تکرار خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید