اخبار سیاسی

مصاحبه، ماجد غماس: توطئه جدید آمریکا علیه حاکمیت ملی عراق، نظامیان آمریکایی در عین الاسد و اربیل امنیت ندارند

نماینده مجلس اعلای عراق در ایران معتقد است هدف آمریکا از جابه جایی نظامیانش در عراق اجرای یک طرح توطئه آمیز در این کشور است تا دولتی در بغداد قدرت را در دست بگیرد که سیاست های کاخ سفید را اجرایی کند.

1 خرداد 1399

اصول کلیدی ادامه آموزش ها در نیم سال جاری به دانشگاه ها ابلاغ شد

معاونت آموزش وزارت علوم، در دستورالعملی 6 صفحه ای، اصول و قواعد کلیدی که باید در ادامه فعالیت های آموزشی در نیم سال جاری در نظر گرفته شوند را به دانشگاه ها بیان نمود.

31 اردیبهشت 1399

درخواست لاوروف در تبادل نظر با ظریف

وزیر امور خارجه روسیه در گفت وگو با ظریف از درخواست روسیه از آمریکا برای برچیدن تحریم های ایران اطلاع داد.

29 اردیبهشت 1399

ظریف: آمریکا دانشمندان ایرانی را گروگان گرفته است

وزیر امور خارجه در توییتی آمریکا را متهم کرد که دانشمندان ایرانی را در بحبوحه بیماری کووید 19 گروگان گرفته است و حتی در شرایط شیوع این بیماری، اجازه مرخصی پزشکی به آنها نمی دهد.

25 اردیبهشت 1399

معاون گردشگری پاسخ داد، متولی سفر چرا برای ممنوعیت و تحدید سفر کاری نکرد؟

همزمان با شروع پیک دوم سفرهای نوروزی که با توجه به وسعت شیوع کووید 19 در سراسر کشور، نگرانی هایی ایجاد نموده و باعث شده دولت، مصوبات سختگیرانه تری را در برخورد با مسافران به اجرا بگذارد.

24 اردیبهشت 1399

ما و خروج از بحران کرونا

کرونا یکبار دیگر به جهان آموخت که نمی توان امنیت را برای خود به بهای ناامنی برای دیگران به دست آورد. یا همه با هم پیروز می شویم یا همه با هم شکست می خوریم.

24 اردیبهشت 1399

2 هزار واحد مسکونی برای ایثارگران لرستان ساخته می گردد

خبرنگاران: مدیرکل بنیاد شهید لرستان گفت: مسکن ایثارگران لرستانی یکی از مسائل مهم است که در سفر دولت به لرستان برای ساخت بیش از 2 هزار واحد مسکونی برای آن ها تصمیم گرفته شد.

23 اردیبهشت 1399

جانسون: انگلیس با بزرگترین چالش خود در چند دهه اخیر روبرو است

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس ویروس کرونا را بزرگترین چالش کشورش در چند دهه اخیر دانست.

23 اردیبهشت 1399

شعار جهش فراوری مسؤولیت پذیری ایمیدرو را دو چندان می نماید

رییس هیات عامل ایمیدرو ضمن تاکید براینکه شعار سال جاری، مسئولیت پذیری این سازمان توسعه ای را دوچندان خواهد نمود، گفت: در راستای رشد فراوری، سال گذشته 146 معدن کوچک و متوسط مقیاس در نقاط مختلف کشور احیا شد و پیش بینی می گردد در سال جدید تعداد بیشتری از اینگونه...

22 اردیبهشت 1399

ساعت رسمی کشور از امشب یک ساعت به جلو کشیده می شود

ساعت رسمی کشور ساعت 24 امشب، اول فروردین یک ساعت به جلو کشیده می شود.

19 اردیبهشت 1399

شمار قربانیان کرونا در آمریکا به 150 نفر افزایش

وزارت بهداشت آمریکا گفت 14 نفر دیگر جان خود را به دلیل مبتلا شدن به کرونا در ایالت واشنگتن از دست دادند و شمار قربانیان کرونا در کل آمریکا به 150 نفر رسیده است.

18 اردیبهشت 1399

تحلیل آتلانتیک ، با ویروس کرونا ریاست جمهوری ترامپ به سرانجام رسید

پتیر ونر، یک جمهوری خواه مخالف ترامپ در یادداشتی برای آتلانتیک نوشته است که موضوع کرونا و نوع واکنش های ترامپ به همراه واقعیت این بیماری در آمریکا منجر به شکست وی در انتخابات آینده خواهد شد

16 اردیبهشت 1399

ماجرای زندانی شدن شاهزاده بسمه به دستور بن سلمان

یک روزنامه اسپانیایی نوشت که ولیعهد عربستان سعودی در فوریه دستور بازداشت دختر عموی خود را صادر کرد و این شاهزاده خانم از آن زمان در زندان الحائر در جنوب پایتخت به سر می برد.

13 اردیبهشت 1399

دلایل طولانی شدن آنالیز پرونده های مهاجرتی کانادا

5 دلیل طولانی شدن آنالیز پرونده های مهاجرتیآنالیز پرونده های مهاجرتی فرایند ای زمانبر و پراهمیت است. در این قسمت می خواهیم به آنالیز چند علت اساسی در رابطه با طولانی شدن جواب به پرونده های مهاجرتی بپردازیم.

13 اردیبهشت 1399

آمریکا سفیر چین را احضار کرد

دستگاه دیپلماسی آمریکا امروز (آدینه) سفیر پکن در واشنگتن را در ارتباط با اظهارات مطرح شده از سوی سخنگوی وزارت امور خارجه چین احضار کرد.

12 اردیبهشت 1399

مدرسه جادوگری شاه سلطان حسین!

جالب این جاست که شاه سلطان حسین این اکسیر را به عنوان معجون بیهوش کننده مورد استفاده قرار می داد و معتقد بود که صدای جادویی آن، انسان را بیهوش می کند؛ احتمالا نوکران درگاه هم باید برای دلخوشی شاه موهوم باف صفوی، خود را به بیهوشی می زدند!

11 اردیبهشت 1399

گزارش کاربران: اینترنت مُرد؛ ما بسته 100 گیگابیت رایگان نمی خواهیم!

فکر می کنم هدیه ای که قرار بود برای کاربران شادی آور باشد؛ تنها سرگرمی آن ها را گرفت.

10 اردیبهشت 1399

ساختمان مرکزی ستاد ولایتی فردا افتتاح می گردد

خبرنگاران: ساختمان مرکزی ستاد علی اکبر ولایتی فردا افتتاح خواهد شد و وی با سرشاخه های حوزه های کارگری جلسه تشکیل خواهد داد.

10 اردیبهشت 1399

خبرنگاران پیش بینی دولت انگلیس درباره شرایط ویروس کرونا دراین کشور

لندن - خبرنگاران - همزمان با افزایش آمار ابتلا به کرونا و مرگ دو نفر در انگلیس هفته نامه ساندی تایمز گزارش داد؛ دولت لندن در حال تدارک برای مواجهه با احتمال مرگ ده ها هزار نفر بر این ویروس دراین کشور است.

6 اردیبهشت 1399

خبرنگاران تعلیق پروازهای اتریش یه چند کشور آلوده به کرونا

تهران- خبرنگاران- صدراعظم اتریش با اشاره به شیوع ویروس کرونا در آسیا و اروپا از تعلیق پروازهای مستقیم اتریش به چند کشور در این دو قاره اطلاع داد.

5 اردیبهشت 1399
تعداد: (233)