شرط و شروط ایران برای اینستاگرام و واتساپ

به گزارش سیلور 7، آنچه که مهم است این است که چنانچه اینستاگرام و واتس اپ یا هر نرم افزار دیگری به قوانین جمهوری اسلامی پایبند باشند، قطعاً هیچ مسئله ای برای فعالیت در ایران نخواهد بود.

شرط و شروط ایران برای اینستاگرام و واتساپ

عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در کارگروه معین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه ای با تاکید بر اینکه درباره استمرار محدودیت های اعمالی در دسترسی به اینستاگرام و واتس اپ فعلاً تصمیم گیری نشده است، گفت: از نظر من چنانچه اینستاگرام و واتس اپ قرارداد و تفاهم نامه ای امضا نمایند و شروط جمهوری اسلامی ایران را بپذیرند و متعهد به پذیرش مسئولیت شوند، منعی برای فعالیت آن ها وجود نخواهد داشت.

مهدی باقری عضو کارگروه معین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه ای در پاسخ به این پرسش که آیا قرار است محدودیت های اعمالی در دسترسی به نرم افزار های اینستاگرام و واتس اپ همچنان ادامه داشته باشد؟ تاکید نمود:

من از اینکه کسی گفته باشد که بعد از بازگشتن به شرایط عادی قصدی برای جلوگیری از فعالیت این نرم افزار ها وجود دارد یا اینکه کسی ادعا نموده باشد که همچنان اجازه فعالیت به این نرم افزار ها داده خواهد شد، بی اطلاع هستم؛ در این مورد فعلاً تصمیم گیری نشده است و از هیچ نهاد، کمیسیون، کمیته و فردی نشنیده ام که در این زمینه تصمیمی گرفته باشند.

باقری در ادامه با تاکید بر اینکه در تصمیمات ملی تمام جوانب باید لحاظ گردد، گفت: نه از طرفی راضی هستیم که به کسب و کار کسی لطمه ای وارد گردد و نه از طرفی راضی هستیم که به بهانه کسب و کار، اغتشاش گران از فرصت اینترنت استفاده نمایند و به جان و مال مردم و بیت المال لطمه بزنند؛ قطعاً کسی حتی کسب و کارش درگیر فضا مجازی است نیز راضی نیست که بدون هیچ جرمی و بخاطر تحریک اوباش، عزیران و اعضای خانواده اش کشته گردد.

این عضو کارگروه معین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه ای گفت: در مورد اینستاگرام و واتس اپ تمامی مسائل وابسته به این است که آیا با ایران همکاری می نمایند یا نه؛ نمی گردد که به پیغام رسانی مثل واتس اپ اجازه فعالیت داده گردد، اما قصد این پیغام رسان ابزارسازی و بسترسازی برای آشوب ها باشد؛ ما خدمت به مردم را یک طرف مساله می دانیم و از طرف دیگر نمی خواهیم که ابزار دست دشمن را با دست خودمان فراهم کنیم.

آنچه که مهم است این است که چنانچه اینستاگرام و واتس اپ یا هر نرم افزار دیگری به قوانین جمهوری اسلامی پایبند باشند، قطعاً هیچ مسئله ای برای فعالیت در ایران نخواهد بود.

بار ها از اینستاگرام و واتس اپ خواسته شده که با ایران همکاری نمایند، اما نپذیرفتند

وی با بیان اینکه بار ها از اینستاگرام و واتس اپ خواستنه شده که با ایران همکاری نمایند، اما نپذیرفتند، اظهار کرد: اگر همکاری می کردند قطعاً این فرصت اغتشاشات مهیا نمی شد. همانطور که چنانچه امروز اینستاگرام بخواهد در کشور های اروپایی فعالیت کند و به اغتشاشگران و آشوبگران آموزش بدهد نقض قانون است در ایران نیز واتس اپ و اینستاگرام می توانستند در تامین امنیت ایران یاری نمایند، اما به هیچ عنوان همکاری نکردند و کاملا فضا را برای آموزش آدم کشی و درست کردن مواد منفجره و هر آنچه که می توانست موجب اغتشاشات گردد، باز گذاشتند.

این نماینده مجلس تاکید نمود: جان و مال مردم اولین موضوعی است که ما نمایندگان مجلس پیگیر آن هستیم و برای ما نیز مهم نیست که بستر فراهم شده برای سلب امنیت مردم به وسیله نرم افزار و پیغام رسان خارجی فراهم شده باشد یا داخلی؛ در شرایط عادی ما دنبال هر نرم افزار و مجموعه ای که به مردم خدمات بهتری ارائه دهد، خواهیم بود؛ اینستاگرام و واتس اپ قبلاً در شرایط پیش از آشوب ها شرایط کسب و کار را فراهم نموده بودند به همین علت نیز برای شان فضا فراهم شده بود و داشتند فعالیت می کردند منتها وقتی فضایی علیه جان و مال مردم فراهم کردند، با محدودیت هایی در دسترسی روبرو شدند؛ با این وجود به یاد ندارم که تا به حال هیچ کدام از مسئولان دولتی، نمایندگان مجلس و شورای امنیت ملی برای جلوگیری از فعالیت این نرم افزار ها تصمیمی گرفته باشند.

باقری در خاتمه با بیان اینکه بعد از بازگشت شرایط به حالت عادی گذشته به صورت مشروط، برای ادامه فعالیت اینستاگرام و واتس اپ منعی وجود ندارد، گفت: از نظر من چنانچه اینستاگرام و واتس اپ قرارداد و تفاهم نامه ای امضا نمایند و شروط جمهوری اسلامی ایران را بپذیرند و متعهد به پذیرش مسئولیت شوند، منعی برای فعالیت آن ها وجود نخواهد داشت.

منبع: فرادید
انتشار: 7 مهر 1401 بروزرسانی: 7 مهر 1401 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 2190

به "شرط و شروط ایران برای اینستاگرام و واتساپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط و شروط ایران برای اینستاگرام و واتساپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید