اقدامات انحصارطلبانه اپل به نفع آمازون برای تسخیر بازار

به گزارش سیلور 7، به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی، بر مبنای توافق دو طرف در سال 2016، اپل حق السهم دریافتی از آمازون بابت درآمدزایی برنامه های آن در اپ استور را از 30 درصد به 15 درصد کاهش داد و در مقابل آمازون پذیرفت از اپل تی و قابلیت های آن در بعضی سیستم ها و خدمات خود مانند دستیار صوتی هوشمند سیری پشتیبانی کند. از این طریق اپل پیروز شد سهم بیشتری از بازار خدمات پخش محتوای ویدئویی اینترنتی را به خود اختصاص دهد.

اقدامات انحصارطلبانه اپل به نفع آمازون برای تسخیر بازار

شیلر که در جریان رسیدگی به پرونده شکایت شرکت اپیک گیمز از اپل شهادت داده همچنین افزوده که آمازون قادر به دریافت مستقیم هزینه از کاربران اپ های خود در اپ استور اپل بوده، بدون آنکه مجبور باشد از قابلیت خرید داخلی اپل استفاده کند. توافق های مربوط به این رویه ها در سال 2016 و در جریان تبادل چند ایمیل بین مدیران دو شرکت اپل و آمازون نهایی شده است.

اپیک گیمز از اپل خواسته بود تا اجازه دهد اپلیکیشن اپ استور اختصاصی خود را به وسیله فروشگاه آنلاین اپل عرضه کند تا دیگر مجبور نباشد حق السهمی 30 درصدی به اپل پرداخت کند. اما اپل این اپلیکیشن را بلوکه کرد و همین مساله باعث شد اپیک گیمز از اپل شکایت کند. افشای توافق آمازون و اپل به نفع اپیک گیمز تمام خواهد شد و احتمال محکومیت اپل در این پرونده را افزایش می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1715

به "اقدامات انحصارطلبانه اپل به نفع آمازون برای تسخیر بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدامات انحصارطلبانه اپل به نفع آمازون برای تسخیر بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید