اولین نشانه های بهار چه هستند؟

به گزارش سیلور 7، دانستن اولین نشانه های بهار شاید به نظر شما بی اهمیت بیاید، اما برای کسانی که می خواهند گیاهان تازه به خانه بیاورند و باغبانی و گلکاری را شروع کنند، ضروری است.

اولین نشانه های بهار چه هستند؟

به خصوص اگر در منطقه ای با آب و هوی سرد زندگی می کنید، هر سال با نزدیک شدن بهار چشم تان به گیاهان است تا اولین نشانه های شروع فصل بهار را پیدا کنید. طبیعت این نشانه ها را مثل پیک های خبر رسان بیرون می فرستد تا به ما بگوید بهار آمده، باغبانی را شروع کن!

در متن امروز با چند گل بهاری که زودتر از بقیه گل های خود را آشکار می کنند، آشنا خواهیم شد. بعضی از این گیاهان، وحشی هستند و بقیه گیاهان خانگی اند و در گلفروشی های محله تان یافت می شوند. با زیر نظر گرفتن این گیاهان، بهترین زمان برای شروع کارهای باغبانی و کاشت گل و گیاه را خواهید فهمید.

1- هاماملیس (فندق جادوگر)

با آمدن بهار طبیعت و باغچه ما تغییرات زیادی می کنند. پس بهتر است زمانی را هم به گردش در بیرون از خانه اختصاص دهید تا به محض ظهور این تغییرات آنها را شناسایی کنید. یکی از اولین گیاهانی که در این هنگام گل می دهد، هاماملیس است. اگر در باغبانی تازه کار هستید ممکن است با دیدن این گیاه از فاصله دور، آن را با یاس زرد اشتباه بگیرید. اما اگر نزدیک تر بیایید متوجه تفاوت های آشکار این دو گیاه خواهید شد. اگر چه یاس زرد هم در لیست گیاهان امروزمان هست، اما به میزان هاماملیس زود گل نمی دهد.

2- زعفران

زعفران، که یکی از محبوب ترین گیاهان پیازی است، هم در لیست گیاهان بهاره ای که گل های خود را زودرت از بقیه آشکار می کنند، قرار گرفته است. درست است که زعفران را جز گیاهان پیازی به حساب می آورند اما این گیاه در واقع از کورم (ریشه ای گوشتالود و پیاز مانند) رشد می کند. با کاشت زعفران یک تیر و دو نشان کرده و از قسمت خوراکی آن هم استفاده می کنید.

3- گل بهمن (گل برفی)

این گل زیبا هم از گیاهانی است که خیلی زود گل های خود را آشکار می کند. مطمئن باشید نمایش گل های کاملا باز شده گیاه را از دست نمی دهید، بی نظیر است!

4- سنبل

کمتر کسی است که این گل زیبای هفت سین را نشناسد. همانطور که می دانید این گیاه از پیازش رشد می کند و قبل از رسیدن بهار گل های زیبای خود را به معرض نمایش می گذارد. نه تنها ظاهر خیال انگیزش، که بوی لطیف سنبل هم مست تان می کند! سنبل را می توان در انواع و اقسام رنگ ها پیدا کرد.

5- نجم آبی

برای زیبا تر شدن باغچه تان بهتر است دسته هایی از این گیاه را در کنار هم بکارید. بعضی گونه های این گیاه عطرآگین هم هستند. محبوبیت نجم آبی به خاطر گل هایش است. گل های گیاه واقعا و حقیقتا به رنگ آبی خالص هستند.

6- فلوکس

از این گیاه زیبا به عنوان پوشاننده زمین استفاده می شود. اگر در باغچه یا هر فضای دیگری که می خواهید گیاه را در آن بکارید، زمینی سراشیبی دارید، بهتر است فلوکس را در آن قسمت بکارید. فلوکس ارتفاع کمی دارد و از بقیه گیاهانی که در بالا معرفی کردیم دیرتر گل می دهد، اما ارزش کاشت و مراقبت را دارد.

7- یاس زرد

هیچ باغچه بهاره ای بدون گل های زرد و آفتابی یاس زرد کامل نیست. یاس زرد هم یکی از گیاهانی است که زودتر از بقیه گل های بهاره اش را آشکار می کند. حتما آن را در گوشه و کنار شهر دیده اید، بله، همان گیاه بوته ای که ابتدا گل های زرد و سپس برگ های سبز خوشرنگش را به شما تقدیم می کند.

8- سرخ بن

اگر گیاهان بالا به قدر کافی برای شما هیجان انگیز نبودند و خستگی زمستان را از تن تان بیرون نکردند، هنوز سرخ بن را دارید! بسته به جایی که در آن زندگی می کنید، گیاهان بهاره تان متفاوت خواهند بود. اما سرخ بن می تواند در بیشتر منطقه ها کشت شود.

9- گل شیپوری آمریکایی

همه گیاهانی که تا به اینجا در لیست آورده شده اند به خاطر گل های زیباشان معروف اند. اما گل شیپوری آمریکایی به خاطر ساختار عجیبش که به آن چمچمه می گویند شناخته شده است. در حالی که ممکن است زیبایی این چمچه خیلی به چشم نیاید، میوه های قرمزی که گیاه بعدا تولید خواهد کرد، بسیار چشمگیر خواهند بود.

10- هپاتیکا (جگرواش)

احتمالا این گیاه شگفت انگیز را نشناسید، مگر آنکه به گیاهان وحشی علاقه زیادی داشته باشید. اگر در ابتدای فصل بهار بای قدم زدن به بیرون از خانه بروید، این گیاه زیبا شگفت زده تان خواهد کرد.

11- گل قلب مریم

این گیاه هم مانند آشنای بیشتر شناخته شده اش، قلب خونین، گل های غیر معمول خود را خیلی زود با فرا رسیدن بهار آشکار می کند. گیاه قلب مریم یک گیاه بیرون است.

منبع: فوت و فن / thespruce.com
انتشار: 19 مرداد 1401 بروزرسانی: 19 مرداد 1401 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 2161

به "اولین نشانه های بهار چه هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین نشانه های بهار چه هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید