ایالات متحده فشارهای همه جانبه علیه هواوی را تشدید می کند

به گزارش سیلور 7، دولت ایالات متحده قصد دارد فشارهای خود علیه هواوی را تشدید کند. این در حالی است که بسیاری از کاربران هواوی امیدوار بودند در سال جدید شاهد کاهش فشارها بر این شرکت چینی باشند.

ایالات متحده فشارهای همه جانبه علیه هواوی را تشدید می کند

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، ماههاست که هواوی و بیش از 40 شرکت تابعه آن در فهرست سیاه تجاری ایالات متحده قرار دارند، به این معنی که ممنوعیت هایی جدی درباره معاملات با دولت ایالات متحده برای خرید فناوری هواوی نیز وجود دارد.

این تحول جدید در واقع با تحولات زنجیره فروش و عرضه سروکار دارد. اما ظاهراً ایالات متحده در حال پیشبرد حرکت برای جلوگیری از فروش بیشتر هواوی است. طبق این اطلاعات جدید اما غیررسمی، وزارت بازرگانی قوانینی را تدوین کرده است که نه تنها رابطه با فروش هواوی را تا 10٪ کاهش می دهد، بلکه دسترسی به کالاهای غیر فنی از جمله تراشه های غیر حساس را کاهش می دهد.

البته دامنه بسیاری از این موارد در حال حاضر تحت حدس و گمان قرار می گیرند، اما به نظر می رسد دولت فعلی ایالات متحده در تلاش است تا هواوی و به طور خاص زنجیره تأمین آن را خفه کند. گفته می شود. اما برخی از کارشناسان معتقدند که ضرر چنین قانونی احتمالاً برای شرکتهای آمریکایی بیشتر از هواوی است ، زیرا این غول چینی را به سمت تأمین کنندگان جایگزین سوق خواهد داد.

منبع: انتخاب
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 13 اسفند 1398 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 781

به "ایالات متحده فشارهای همه جانبه علیه هواوی را تشدید می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایالات متحده فشارهای همه جانبه علیه هواوی را تشدید می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید