ایران هرگز سهمی در شکار و صید فک خزری نداشته است

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هرگز سهمی در شکار و صید فک خزری را نداشته است، گفت: با توجه به خطر انقراض تنها پستاندار دریای خزر هیچ کشور دیگری این سهم را ندارد.

ایران هرگز سهمی در شکار و صید فک خزری نداشته است

پروین فرشچی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه تصویر فک خزری روی کشتی های ایرانی کشتیرانی دریای خزر نصب می گردد، توضیح داد: با این کار پیام ضرورت حفظ فک خزری از سوی ایران به منطقه و دنیا منتقل خواهد شد.

وی با بیان اینکه خطر انقراض فک خزری جدی است، گفت: در دهه 90 میلادی جمعیت تنها پستاندار دریای خزر به یک میلیون فک می رسید، در صورتی که اگر جهت جلوگیری از بین رفتن آنها اقدامات متعددی اجرا شده بود جمعیت عظیم 900 هزار فک خزری از بین نمی رفت.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه دلایل مختلف کاهش جمعیت فک خزری به کنوانسیون حمایت از حیوانات مهاجر ارائه شد تا این گونه را در نوع دو قرار دهند، گفت: در صورتی که این گونه در این دسته قرار بگیرد دیگر کشورها سهم شکار و صید ندارند و این درحالی است که جمهوری اسلامی ایران از گذشته سهم نداشته است.

وی ادامه داد: این اقدام جمهوری اسلامی ایران با پیگیری های سازمان حفاظت محیط زیست مورد توجه نهاده شد و سال گذشته فک خزری درکنوانسیون حمایت از حیوانات مهاجر نهاده شد.

فرشچی در سرانجام تاکید نمود: با توجه به اهمیت حفظ این گونه، همدلی و همکاری خیلی خوبی بین ارگان های دریایی وجود دارد و این طرح را به صورت مشترک با کمک کشتیرانی جمهوری اسلامی به انجام رساندیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ایران هرگز سهمی در شکار و صید فک خزری نداشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران هرگز سهمی در شکار و صید فک خزری نداشته است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید