این قطره چشمی منجر به مرگ و نابینایی بیماران شد

به گزارش سیلور 7، مقامات بهداشت ایالات متحده آمریکا پس از شناسایی شیوع گسترده یک باکتری بسیار مقاوم به دارو در حالت آماده باش قرار گرفتند. بر اساس گزارش ها، منشأ انتشار این باکتری به قطره های چشمی وارداتی از هند مرتبط بوده است.

این قطره چشمی منجر به مرگ و نابینایی بیماران شد

به گزارش سیناپرس، رسانه های آمریکا به نقل از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های این کشور گزارش دادند که حداقل 3 مورد مرگ، 8 مورد نابینایی و ده ها عفونت در قطره های چشمی ساخته شده به وسیله شرکت گلوبال فارما هندوستان مستقر در چنای با نام تجاری اشک مصنوعی EzriCare گزارش شده است.

آژانس ملی بهداشت عمومی و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده با صدور توصیه ای علیه استفاده از قطره چشمی ساخت هند، اظهار داشتند: بیمارانی که از اشک مصنوعی EzriCare یا Delsam Pharma استفاده نموده و علائم یا نشانه هایی شامل عفونت چشم دارند باید فوراً به مراکز پزشکی مراجعه نمایند.تا کنون بیش از 50 موردعفونت ناشی از مصرف قطره های چشمی اشک مصنوعی شناسایی نموده است.

این عفونت به علت وجود باکتری سودوموناس آئروژینوزا به وجود می آید. باکتری سودوموناس آئروژینوزا که در قطره چشمی یافت شده است می تواند باعث عفونت شدید در خون، ریه یا زخم های بدن گردد. کارشناسان نسبت به این باکتری هشدار داده اند، زیرا درمان آن در سال های اخیر به علت مقاومت آنتی بیوتیکی دشوارتر شده است.

به گفته سازمان غذا و داروی ایالات متحده، استفاده از این اشک مصنوعی آلوده خطر عفونت چشم را افزایش می دهد که تاثیرات آن می تواند منجر به کوری یا مرگ گردد.

در مقابل شرکت EzriCare بیانیه ای صادر اظهار داشت که آنها در حال آنالیز این قطره های چشمی بوده و معتقد نیستند که این عفونت با محصولات آن ها ارتباط قطعی داشته باشد.

این اولین بار نیست که برندهای دارویی هند به علت آلودگی مورد انتقاد قرار می گیرند. سال گذشته، ده ها مورد مرگ در میان بچه ها گامبیا و ازبکستان به علت مصرف شربت های سرفه هندی رخ داد.

منبع: فرارو
انتشار: 16 فروردین 1402 بروزرسانی: 16 فروردین 1402 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 2272

به "این قطره چشمی منجر به مرگ و نابینایی بیماران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این قطره چشمی منجر به مرگ و نابینایی بیماران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید