تزیین لباس های ساده با روش های جذاب و خلاقانه

به گزارش سیلور 7، اگر لباس مورد علاقه خود را در فروشگاه پیدا نمی کنید یا از لباس های ساده و تکراری خسته شدید، پیشنهاد می گردد دست به کار شوید و هنرمندانه تزیین لباس های ساده خود را به عهده بگیرید. اینجا آموزش چهار روش مختلف تزیین لباس های ساده برای شما آورده شده است.

تزیین لباس های ساده با روش های جذاب و خلاقانه

خانم ها همواره دوست دارند لباس های متفاوت و خاصی داشته باشند. تزیین روی انواع لباس علاوه بر اینکه هنر سرگرم کننده ای است، باعث می گردد لباس های ساده تبدیل به مدل خاص و منحصر به فرد شوند.

خبرنگاران در این آموزش میخواهد به شما تزیین روی چهار مدل لباس مختلف را آموزش دهد. در این آموزش تزیین لباس های پر هوادار مثل پیراهن چهارخانه، تی شرت ساده، شلوار لی و شورت لی را مرحله به مرحله یاد می گیرید. برای تزیین لباس های ساده آماده کردن ابزار کار بسیار راحت است، زیرا شما تنها احتیاج به روبان توری، گیپور، مهره های کریستالی و نگین فلزی دارید.

تزیین روی پیراهن چهارخانه

وسایل مورد احتیاج:

 • نخ و سوزن
 • لباس چهارخانه
 • مهره های کریستالی با رنگ های هماهنگ با لباس

روش تزیین روی پیراهن چهارخانه با مهره های کریستالی

1- برای تزیین لباس چهارخانه، قسمتی را برای تزیین انتخاب نمایید. در اینجا بخشی از یقه و جلوی دکمه خور لباس انتخاب شده است. اولین مهره را از داخل سوزن رد کنید و روی لباس با استفاده از سوزن و نخ محکم کنید.

2- مهره ها را در کنار هم بدوزید. سعی کنید مهره های کنار هم را با رنگ های متفاوت انتخاب کنید تا کار جلوه زیباتری پیدا کند. به قسمت پشت پارچه در تصویر دقت کنید که کوک سفت کردن مهره ها را نشان می دهد. شما نیز باید هر مهره را به صورت جدا روی پارچه لباس بدوزید.

3- سپس مهره دوزی را تا قسمت پایین ادامه دهید. در اینجا طول مهره دوزی روی دکمه خور لباس تا سی سانتی متر ادامه داده شده است. شما می توانید به میزان دلخواه طول و عرض مهره دوزی روی لباس را تنظیم نمایید.

4- با دوختن مهره روی لباس چهارخانه، لباس ساده و تکراری تبدیل به یک لباس خاص شد که در هیچ فروشگاهی مانند آن را نمی یابید.

تزیین شلوار لی با روبان توری

وسایل مورد احتیاج:

 • قیچی
 • نخ و سوزن
 • یک عدد شلوار لی
 • روبان توری

روش تزیین شلوار لی با روبان توری

1- قسمت پایین پاچه شلوار را برای تزیین در نظر بگیرید. می توانید گل های روی روبان توری را به صورت یک ریسه دوربر کنید یا روبان توری را کامل روی پاچه شلوار لی بدوزید. روبان توری را ببرید و در پایین پاچه شلوار قرار دهید، سپس با نخ سفید و سوزن روبان توری را روی پاچه بدوزید.

2- با دوختن هر روبان توری روی پاچه شلوار لی یا شلوار مشکی می توانید ظاهر تکراری آن را جلوه ای زیبا داده و از پوشیدن آن لذت ببرید.

همچنین بخوانید: مروارید دوزی روی شلوار؛ آموزش تصویری گام به گام

تزیین تی شرت ساده با برش های جالب

وسایل مورد احتیاج :

 • خط کش
 • قیچی
 • تی شرت ساده
 • نگین فلزی (نگین های فلزی که پشت آن پین دارد)
 • صابون خیاطی

روش تزیین تی شرت ساده با برش های جالب

1- تی شرت ساده را روی میز پهن کنید، با خط کش و صابون خیاطی یک خط افقی روی عرض و دقیقا زیر یقه بکشید. سپس دو طرف یقه قسمت روی شانه را خط های عمودی با فاصله های منظم بکشید.

دقت داشته باشید که خط های عمودی از پایین باید تا خط افقی عرضی امتداد داشته باشند. خط های عمودی را با قیچی برش دهید.

2- حالا برش های روی سرشانه تی شرت را باید به هم وصل کنید. نوار های برش خورده را به شکل لوزی در آورید و با پین پشت نگین های فلزی آن ها را به هم وصل کنید.

قسمت پایین تی شرت را با خط کش یک خط عمودی سی سانتی متری بکشید و سپس با قیچی آن را برش دهید. دو تکه برش خورده پایین تی شرت را به هم گره بزنید.

3- تی شرت ساده شما تبدیل به یک تی شرت شیک و اسپرت شد که همتا ندارد.

تزیین شورت لی با گیپور

وسایل مورد احتیاج:

 • روبان گیپور
 • نخ و سوزن
 • سوزن ته گرد
 • شورت لی
 • قیچی

روش تزیین تزیین شورت لی با گیپور

1- ابتدا روی درز بیرونی شورت لی را با قیچی برش دهید و یک مثلث که راس آن در قسمت بالای شورت لی است در بیاورید.

2- روبان گیپور را برداشته، مثلث برش خورده شورت لی را روی آن قرار دهید و کمی بزرگتر از آن مثلث روی گیپور الگو بکشید و گل های داخل الگو را دوربر کنید. سپس گیپور را با سوزن ته گرد به شورت لی وصل کنید.

3- حالا باید با نخ و سوزن گیپور را به شورت لی بدوزید. سوزن ته گرد را از گیپور جدا کنید و از داشتن یک شورت لی منحصر بفرد لذت ببرید.

همچنین بخوانید: استفاده خلاقانه از لباس و تکه پارچه های قدیمی

منبع: setare.com
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1499

به "تزیین لباس های ساده با روش های جذاب و خلاقانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزیین لباس های ساده با روش های جذاب و خلاقانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید