تعویق بازپرداخت بدهی فعالان گردشگری تا انتها سال

به گزارش سیلور 7، ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جمع روسا صنوف تخصصی گردشگری و فعالان این حوزه که با هدف شفاف سازی فرآیند ارائه بسته حمایتی بخشی صنعت گردشگری در محل سالن خلیج فارس معاونت گردشگری تشکیل شده بود؛ گفت: احتیاج است برای تسریع در پرداخت تسهیلات کرونا فعالان گردشگری چنانچه در قالب راهنمایان گردشگری و یا دفاتر خدمات مسافرتی جای می گیرند؛ در سامانه دفاتر به نشانی اطلاعات خود را بارگذاری نمایند و در صورتی که در گروه سایر واحدها قرار دارند؛ ورود به سامانه تاسیسات گردشگری موسوم به جانا به نشانی را در برنامه فوری خود بگنجانند.

تعویق بازپرداخت بدهی فعالان گردشگری تا انتها سال

برای سفر با قیمت تور پوکت لحظه آخری همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اعلام شتاب در تکمیل اطلاعات برای دریافت تسهیلات کرونا، گفت: فعالان گردشگری برای بهره مندی از تسهیلات بانکی باید هرچه سریع تر در سامانه های مربوطه اطلاعات خود را تکمیل نمایند.

معاون گردشگری با بیان اینکه هماهنگی لازم با وزارت کار و بانک مرکزی برای تایید ثبت نام و ارسال پفراینده ها به شعب بانک ها بعمل آمده است؛ یادآور شد: این تسهیلات و همچنین امهال در پرداخت تنها بر اساس درخواست فعالان صورت می گیرد و در غیر اینصورت رویه عادی پیش خواهد رفت.

براساس اعلام روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ،تیموری در خاتمه ضمن پاسخ به سوالات فعالان گردشگری و روسای تشکل های تخصصی مربوطه به شفاف سازی فرایند پرداخت تسهیلات کرونا و بسته حمایتی مورد نظر پرداخت و یادآور شد: به موجب مصوبه ستاد ملی کرونا، مقرر شده است پرداخت تمام هزینه ها و بدهی فعالان گردشگری شامل مالیات سال های گذشته، حق بیمه کارفرمایی، بازپرداخت اقساط بانکی و همچنین قبوض حامل های انرژی تا خاتمه امسال به تعویق افتد.

در ابتدا سال 99 دولت تسهیلات 6 تا 16 میلیون تومانی را برای 14 رسته شغلی آسیب دیده در ازای حفظ شغل اختصاص داد که با توجه به میزان بالای خسارت وارد شده به گردشگری در پی شیوع ویروس کرونا و همچنین محدودیت های اعمال شده در این حوزه که کماکان نیز ادامه دارد، این تسهیلات به هیچ عنوان جوابگوی این صنعت نبود.

با توجه ویژه و با پیگیری های مستمر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مطابق دستورالعمل مصوب کارگروه مالی مقابله با پیامدهای ناشی از شیوع ویروس کرونا با پرداخت تسهیلات جدید به کسب و کارهای آسیب دیده حوزه گردشگری براساس بنگاه محوری موافقت شد. از این رو به موجب همین مصوبه، مقرر شد پرداخت تمام هزینه ها و بدهی های فعالان گردشگری (مالیات سال های گذشته، حق بیمه کارفرمایی، بازپرداخت اقساط بانکی، قبوض حامل های انرژی) تا خاتمه امسال به تعویق افتد.

ولی تیموری معاون گردشگری کشور در تشریح جزئیات بیشتر بسته جدید حمایت بخشی از فعالان گردشگری گفت: مذاکرات و کوشش های چندماهه بی نتیجه نماند و میزان تسهیلات بانکی به تفکیک رسته های شغلی حوزه های گردشگری و نحوه اعطای آن به تایید نهایی رسیده و ابلاغ شد.

وی با بیان این که تسهیلات مورد اشاره به تمام کسب و کارهای گردشگری با توجه به نوع فعالیت، بزرگی و کوچکی واحد، درجه و ستاره اختصاص می یابد؛ یادآور شد: بر این اساس تمامی فعالان صنعت گردشگری می توانند از حداقل 16 میلیون تومان تا 900 میلیون تومان وام بانکی با دوره تنفس حدود شش ماه بهره مند شوند که مصوبه پرداخت این تسهیلات نیز از سوی بانک مرکزی به بانک های عامل ابلاغ شده است.

معاون گردشگری توضیح داد: بر این اساس به هتل ها، هتل آپارتمان ها، مهمانپذیرها و مراکز اقامتی سنتی و بومگردی تا سقف 900 میلیون تومان، دفاتر خدمات مسافرتی بین 150 تا 300 میلیون تومان و همچنین به راهنمایان گردشگری 20 میلیون تومان تسهیلات بانکی تعلق می گیرد. گفتنی است که مجتمع های گردشگری، موسسات اموزش گردشگری، شرکت های حمل و نقل، واحدهای پذیرایی بین راهی، شرکت های ارزیابی خدمات گردشگری و ارزیابان و عوامل تطبیق نیز از این بسته بهره مند می شوند.

ایسنا نوشت، تیموری تاکید نمود: بازپرداخت اقساط این تسهیلات با سود 12 درصد از اول اردیبهشت ماه سال 1400 خواهد بود و بنگاه هایی که با دستورالعمل قبل تسهیلات دریافت نموده اند نیز مجاز به دریافت مابه التفاوت تسهیلات طبق دستورالعمل جدید خواهند بود.

منبع: گردشبان
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1332

به "تعویق بازپرداخت بدهی فعالان گردشگری تا انتها سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعویق بازپرداخت بدهی فعالان گردشگری تا انتها سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید