توقف پروازهای ایران به نجف

به گزارش سیلور 7، ایرلاین های ایرانی پروازهای خود به مقصد نجف را از امروز (10 تیر) متوقف کردند.

توقف پروازهای ایران به نجف

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی بیان کرد که همان طور که از پیش نیز معین شده بود ایرلاین های ایرانی پروازهای خود به مقصد نجف را از امروز (10 تیر) متوقف کردند.

بنا به گفته های مقصود اسعدی سامانی، شرکت های هواپیمایی ایرانی از چند هفته قبل رسما اعلام نموده بودند که در صورت عدم تغییر شرایط اعمال شده از سوی فرودگاه نجف برنامه های خود را برای پرواز به سمت این فرودگاه متوقف خواهند کرد که این اتفاق از صبح امروز اجرایی شد.

هر چند احتمال آن وجود دارد که تعداد بسیار محدودی پرواز از سوی برخی از ایرلاین ها برای بازگرداندن تعدادی از مسافران شان در نجف ادامه داشته باشد، اما این پروازها به طور کلی متوقف شده است.

وی در خصوص چگونگی پیگیری این موضوع گفت:

با برنامه ریزی های انجام شده عصر امروز نمایندگانی از طرف سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن شرکت های هواپیمایی ایران با مسوولان فرودگاه نجف ملاقات و گفت و گو خواهند داشت که امیدواریم مسائل به وجود آمده طی این جلسه حل گردد.

در صورتی که مسوولان فرودگاه نجف نسبت به احقاق حقوق ایرلاین های ایرانی و در نظر گرفتن شرایط آن نگاه مثبتی داشته باشند می توان به از سرگیری پروازها امیدوار بود، اما در غیر این صورت فعلا پروازهای ایران به نجف متوقف هستند و این برنامه ها به سمت فرودگاه بغداد حرکت خواهند کرد.

فرودگاه نجف چند هفته قبل در اقدامی عجیب نسبت به افزایش نرخ عوارض و حقوق فرودگاهی ایرلاین های ایرانی اقدام کرد تا جایی که بسیاری از شرکت های ایرانی بیان کردند با هزینه های فعلی دیگر امکان تداوم برنامه های پروازی به سمت نجف وجود ندارد.

اما این احتمال وجود دارد که با توجه به ضربه خوردن فرودگاه نجف از عدم ورود ایرلاین های ایرانی مسئولان این فرودگاه نسبت به تغییر در شرایط خود اقدام نمایند. تا اطلاع ثانوی پروازهای عتبات عالیات به مقصد فرودگاه بغداد انجام خواهد شد.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 بهمن 1400 بروزرسانی: 22 بهمن 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 2000

به "توقف پروازهای ایران به نجف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف پروازهای ایران به نجف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید