حملات هوایی و موشکی ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن

به گزارش سیلور 7، ائتلاف سعودی بامداد امروز مناطق مختلف یمن را هدف حملات هوایی و موشکی خود قرار داد.

حملات هوایی و موشکی ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن

به گزارش گروه بین الملل سیلور 7 به نقل از المسیره، ائتلاف سعودی در ادامه تجاوزات خود به یمن، بامداد امروز (شنبه) مناطق مختلف استان های صعده، عسیر، الجوف، مارب و الحدیده را بمباران کرد.

جنگنده های ائتلاف سعودی بامداد شنبه منطقه العقبه در شهرستان خب والشعف استان الجوف را هفت بار هدف قرار دادند. بر اساس این گزارش، ائتلاف سعودی هشت بار طی چند ساعت گذشته، هشت بار منطقه نُهم استان صعده واقع در شمال یمن را بمباران کرد.

الحدیده نیز شاهد حملات مشابه ائتلاف متجاوز بود و علاوه بر آن سه موشک به شرق شهرستان حیس شلیک شد. ائتلاف سعودی همچنین با شلیک شش خمپاره، مناطق مسکونی خیابان 50 در الحدیده را هدف قرار داد.

همزمان، منطقه کیلومتر 16 و منطقه مسکونی 7 جولای واقع در شهرستان الحالی استان الحدیده نیز هدف حمله قرار گرفتند که در پی آن منازل مسکونی مناطق مذکور، به شدت گلوله باران شد.

حملات ائتلاف سعودی به مناطق مختلف استان الحدیده در حالی ادامه دارد که آتش بس در الحدیده از 27 آذرماه 1397 طبق توافق سوئد، وارد مرحله اجرا شده است، اما ائتلاف سعودی بدون محکومیت بین المللی، مدام آن را نقض می کند.

تجاوزات ائتلاف سعودی علیه یمن از فروردین ماه 1394 تا به امروز ادامه دارد و طی این پنج سال، هزاران نفر از مردم یمن در سایه سکوت جامعه جهانی کشته و زخمی شده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 821

به "حملات هوایی و موشکی ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حملات هوایی و موشکی ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید