در خانه سفر کنید ، توسعه گردشگری دیجیتال در روز های کرونایی

به گزارش سیلور 7، توسعه گردشگری دیجیتال به عنوان یکی از اولولیت های کاری معاونت علمی و فناوری باعث می گردد مرزبندی بین کشور ها برداشته شده و روز های کرونایی راحت تر سپری گردد.

در خانه سفر کنید ، توسعه گردشگری دیجیتال در روز های کرونایی

جهت دریافت خدمات زمان بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، کرونا و قرنطینه به معنای خاتمه سفر های تفریحی و گردشگری نیست. این روز های خانه نشینی را با یاری نرم افزار های کاربردی در فضای مجازی می توان به روز هایی با تجارب متفاوت بدل کرد. روز هایی که می گردد همه اتفاقات پیرامونی و احتیاج های خود را به شکلی دیگر و به روش های غیرمرسوم دید و تامین کرد. شاید این محدودیت فرصتی شد برای اجرایی کردن برنامه هایی که پیش از این مجال ظهور و بروز نداشتند مثلا گردشگری دیجیتال که شاید در روز های عادی چندان مفهومی برای مردم و دوستداران گردشگری نداشت.

اما روز هایی که دلتنگ گردشگری و مسافرت هستید می توانید با نشستن پشت رایانه یا گوشی های هوشمندتان به دنیایی دیگر سفر کنید و از زیبایی ها و جاذبه های دیدنی ایران و دنیا دیدن کنید. مراکز سیاحتی، زیارتی و موزه هایی که با هزینه های زیادی امکان بازدید از آن ها را داشتید این روز ها در فضای مجازی در دسترستان قرار گرفته است.

بنا بر تعریفی همه گیر، گردشگری دیجتیال در زمین فناوری های ارتباطات و اطلاعات ملی و بین المللی تعریف شده است و با استفاده از این شبکه دنیای می توان شرایطی برای دیدن، خواندن و شنیدن اطلاعات و زیبایی های مدنظرتان ایجاد می گردد تا شما بتوانید از راهی دور، سفری هیجان انگیز و پر از خاطره در اماکن مورد علاقه خود داشته باشید.

برای سفر در این فضا احتیاج دارید که پس از ورود به سایت گردشگری مدنظرتان در زمینه شرایط جغرافیایی و اقلیمی منطقه، شرایط آب و هوایی، موزه ها، اماکن گردشگری، مکان های دیدنی و ... آن منطقه اطلاعات کسب کنید.

گردشگری دیجیتال را توسعه می دهیم

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم با توجه به اهمیت این حوزه، توسعه گردشگری دیجیتال را جزء اولویت های مساله محور و احتیاجمحور خود قرار داده است. اولویتی که با همکاری نهاد های مرتبط و حلقه های به هم پیوسته ای در بخش خصوصی و دولتی محقق خواهد شد.

این کار به نوعی مرزبندی های میان کشور ها را از میان برداشته و مردم دنیا را با آداب و رسوم، دیدنی ها، فرهنگ و جاذبه های توریستی دیگر کشور ها آشنا می نماید و این موضوع به نزدیکی ملل به هم یاری خواهد نمود.

ستاد توسعه فناوری های اقتصادی دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری هم در طی این سال ها برای اجرایی کردن این مهم کوشش هایی داشته است که اجرای آن در روز های کرونایی با اجرای پویش کروناپلاس چهره جدی تری به خود گرفته است. در این پویش قرار است از شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های حوزه آنلاین، دیجیتال و مجازی حمایت گردد تا فرصتی برای توسعه سرویس ها و خدمات آنلاین در میدان مبارزه با کرونا فراهم گردد.

کروتا پلاس به یاری می آید

یاری به تسریع مجوز ها و اقدامات در خلاق یا دانش بنیان شدن استارتاپ ها، ارائه حمایت های اقتصادی، یاری به برطرف موانع قانونی برای اخذ مجوز، یاری به تبلیغ و معرفی آن ها و تامین زیرساخت ها، شبکه سازی بین استارتاپ های مختلف از جمله حمایت هایی است که در این پویش انجام می گردد.

مهدی محمدی دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری هم درباره این پویش ملی، می گوید: با راه اندازی این پویش قصد داریم، حوزه های تاثیرگذار در فضای مجازی را تقویت کنیم و به وسیله آن ظرفیت های استارتاپی آنلاین شناسایی و حمایت گردد. پس از ارزیابی ظرفیت های آنلاین، ارتقای آن ها و پایدار سازی و یاری به ارائه خدمات بهتر و با کیفیت تر انجام می گردد.

بنا به گفته وی، آموزش آنلاین، حمل و نقل آنلاین، سلامت آنلاین، ورزش آنلاین، سرگرمی و توریسم آنلاین، فراوری محتوای آنلاین، نوآوری اجتماعی، فروشگاه های آنلاین و ایده و ابتکارات را از جمله حوزه های مد نظر در این پویش است.

شاید با یاری این پویش ملی شرایط برای توسعه گردشگری دیجیتال در کشور فراهم گردد. شرایطی که در روز های سخت قرنطینه و ممنوعیت تردد عمومی فراهم شده است. قرار است از این تهدید فرصتی فراهم گردد برای تجربه روش های نوین و تجربه نشده ای که شاید پیش از این اراده یا شجاعت ورود جدی به آن ها را نداشتیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 فروردین 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 860

به "در خانه سفر کنید ، توسعه گردشگری دیجیتال در روز های کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در خانه سفر کنید ، توسعه گردشگری دیجیتال در روز های کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید