امروز استیو بالمر بیشتر از بیل گیتس از مایکروسافت سهم دارد

به گزارش سیلور 7، شاید استیو بالمر را به خاطر داشته باشید، مدیرعامل سابق مایکروسافت که بعد از جداییش از مدیریت عاملی خیلی به شوخی میگفتند با خروجس سهام مایکروسافت رشد کرد و او ثروتش بیشتر شد، 

امروز استیو بالمر بیشتر از بیل گیتس از مایکروسافت سهم دارد

بیل‌گیتس، یکی از بنیان‌گذاران ابرکمپانی مایکروسافت که تا چندی پیش بزرگ‌ترین سهام‌دار این کمپانی نیز به شمار می‌رفت، بخشی از سهام خود را به ردموندی‌ها فروخته است و حالا جایگاه بزرگ‌ترین سهام‌دار مایکروسافت به شخص دیگری رسیده است: استیو بالمر!

کمیسیون ارز و اوراق بهادار امریکا سال 2014 اعلام کرده بود که بیل‌گیتس 4.6 میلیون از سهم خود را به مایکروسافت فروخته است. به این ترتیب کل سهم بیل‌گیتس از سهام مایکروسافت به 330.1 میلیون می‌رسد. اما دیگر سهام دار بزرگ مایکروسافت، استیو بالمر، مدیرعامل سابق این شرکت است که حالا با 333 میلیون سهم از بیل‌گیتس سهم بیشتری دارد. البته بالمر نیز پیش از این اعلام نموده بود که قصد دارد بخشی از سهام خود در مایکروسافت را به فروش برساند و باید دید او چه میزان از این سهام را واگذار خواهد کرد.

بیل‌گیتس از سال‌ها پیش شروع به فروش بخشی از سهام خود کرد و هر از چند سال یک بار بخشی از سهام خود را به فروش می‌رساند تا خرج امور خیریه کند. او یک موسسه خیریه را به نام خود و همسرش راه‌اندازی نموده و بیشتر وقت خود را صرف اموری می‌کند که به زندگی بهتر بشر مخصوصا در کشورهای فقیر می‌پردازند. فروش این میزان از سهام مایکروسافت،‌ همچنان بیل‌گیتس را در جایگاه ثروتمندترین مرد دنیا حفظ می‌کند.

در حال حاضر ارزش هر سهم از سهام مایکروسافت برابر با 100 دلار، و ارزش این کل سهام این شرکت نیز برابر 327.86 میلیارد دلار است.

انتشار: 2 تیر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 5

به "امروز استیو بالمر بیشتر از بیل گیتس از مایکروسافت سهم دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امروز استیو بالمر بیشتر از بیل گیتس از مایکروسافت سهم دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید