شیخ احمد: خوشحالیم که 2 پیشنهاد جدی و قوی برای میزبانی بازی های آسیایی 2030 دریافت کرده ایم

به گزارش سیلور 7، رئیس شورای المپیک آسیا از پیشنهاد کشورهای قطر و عربستان برای میزبانی بازی های آسیایی 2030 ابراز خوشحالی کرد.

شیخ احمد: خوشحالیم که 2 پیشنهاد جدی و قوی برای میزبانی بازی های آسیایی 2030 دریافت کرده ایم

به گزارش خبرنگاران، دو کشور قطر و عربستان سعودى درخواست خود برای میزبانی بازی های آسیایی 2030 را به شورای المپیک آسیا ارائه کردند و براین اساس رقابت نزدیکى براى دریافت امتیاز میزبانى خواهند داشت.

این در حالى است که قطر در سال 2006 میزبان بازى هاى آسیایى بوده و عربستان از این نظر شانس بیشترى براى میزبانى در بازى هاى 2030 خواهد داشت، هرچند کمیته المپیک قطر مدعى است با امکانات بى سابقه مى تواند بهترین دوره تاریخ بازى هاى آسیایى را برگزار کند.

شیخ احمد فهد الصباح، رئیس شوراى المپیک آسیا با تأیید دریافت درخواست میزبانى از سوى دو کشور قطر و عربستان گفت: خوشحالیم که دریافت دو پیشنهاد جدى و قوى براى میزبانى از بازى هاى آسیایی 2030 را اعلام مى کنیم. این مسئله نشان دهنده اعتقاد و اعتماد متقابل در بین کشورهاى عضو است و در نهایت باعث بالا رفتن اعتبار ورزش آسیا در میزبانى از رویدادهاى ورزشى معتبر خواهد شد.

وی ادامه داد: آسیا شریک اصلى کمیته بین المللى المپیک است و نقش خودش را به خوبى نشان داده است. حالا مى توانیم به دنبال تدوین تقویم ورزش آسیا و همچنین تنظیم برنامه هاى کوتاه مدت و بلند مدت در کشورهاى عضو باشیم.

انتظار مى رود میزبان بازى های آسیایی 2030 در نشست آتى شوراى المپیک آسیایى که اواسط نوامبر(آبان ماه) برگزار خواهد شد، معرفى شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1008

به "شیخ احمد: خوشحالیم که 2 پیشنهاد جدی و قوی برای میزبانی بازی های آسیایی 2030 دریافت کرده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیخ احمد: خوشحالیم که 2 پیشنهاد جدی و قوی برای میزبانی بازی های آسیایی 2030 دریافت کرده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید