عدم آگاهی مردم از نحوه سبک زندگی سالم، قند تلخ، بیماری که یزدی ها را در رتبه اول کشور قرار داد

به گزارش سیلور 7، رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی علوم پزشکی یزد گفت: افزایش سعودی دیابت در استان نتیجه عدم آگاهی مردم از نحوه سبک زندگی سالم است.

عدم آگاهی مردم از نحوه سبک زندگی سالم، قند تلخ، بیماری که یزدی ها را در رتبه اول کشور قرار داد

محمدحسن لطفی رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی علوم پزشکی یزد در همایش پیامگذاران سلامت ادارات ضمن اظهار نگرانی از شیوع بالای بیماری دیابت در استان یزد گفت: افزایش سعودی دیابت در استان یزد نتیجه عدم آگاهی مردم از نحوه سبک زندگی سالم، کم تحرکی و استفاده از غذا های پرانرژی است.

او گفت: همایش پیامگذاران سلامت ادارات به مناسبت هفته دیابت با شعار با آموزش دیابت از آینده خود محافظت کنیم و با هدف کنترل و پیشگیری از بیماری دیابت و ترویج فرهنگ ورزش همگانی در یزد برگزار گردید.

لطفی با اشاره به اینکه شیوع بیماری دیابت باعت شیوع انواع بیماری ها مانند؛ فشار خون، قلب و عروق و چربی خون بالا می گردد، اضافه کرد: آموزش، پیشگیری و تغییر رفتار غذایی و داشتن تحرک کافی را از جمله راه حل های کاهش ابتلا به دیابت است.

رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت توضیح داد: پیشگیری همواره یک روش موثر برای این است که خود را از خطر ها در امان نگهداریم بنابر این برای پیشگیری از دیابت در طول هفته هر روز به مدت حداقل 30 دقیقه ورزش، محدود کردن مصرف غذا ها و نوشیدنی های حاوی قند، حذف عادات غلط از سبک زندگی برای پیشگیری از بیماری دیابت موثر است.

استان یزد از لحاظ اندازه شیوع بیماری دیابت در رتبه نخست کشور واقع شده است.

همایش پیامگذاران سلامت ادارات به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد و مرکز تحقیقاتی، درمانی دیابت یزد برگزار گردید.

خبرنگاران یزد یزد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 آبان 1401 بروزرسانی: 25 آبان 1401 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 2210

به "عدم آگاهی مردم از نحوه سبک زندگی سالم، قند تلخ، بیماری که یزدی ها را در رتبه اول کشور قرار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدم آگاهی مردم از نحوه سبک زندگی سالم، قند تلخ، بیماری که یزدی ها را در رتبه اول کشور قرار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید