صخره های ماه در سیطره فضاپیمای چینی

به گزارش سیلور 7، چین طی هفته جاری یک فضاپیمای تازه به نام چانگ 5 را به فضا پرتاب می نماید تا نمونه هایی را از روی سطح کره ماه جمع آوری کند و سپس این نمونه ها را به زمین بازخواهد گرداند.

صخره های ماه در سیطره فضاپیمای چینی

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از فارس، چین میخواهد توانایی خود برای جمع آوری نمونه های فضایی از سایر سیارات را مورد آنالیز و آزمایش قرار دهد تا بتواند برای انجام مأموریت های پیچیده تری در آینده برنامه ریزی دقیق تری صورت دهد. اگر این مأموریت با موفقیت انجام گردد، چین بعد از شوروی سابق و آمریکا به سومین کشوری مبدل می گردد که قادر به چنین کاری بوده است. البته ژاپن و هند نیز به ماه فضاپیما اعزام نموده اند، اما نتوانسته اند نمونه هایی را از سطح آن جمع آوری نمایند.

اولین فضاپیمای اعزامی بشر به ماه در سال 1959 توسط شوروی سابق به فضا پرتاب شد. مدل های متنوع فضاپیمای آپولو از سال 1969 تا 1972 توانستند 381 کیلوگرم صخره و خاک را از سطح کره ماه به زمین بازگردانند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1376

به "صخره های ماه در سیطره فضاپیمای چینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صخره های ماه در سیطره فضاپیمای چینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید