30 حقیقت جالب درباره کشور اندونزی

به گزارش سیلور 7، حقایقی از اندونزی

جمهوری اندونزی کشوری در جنوب شرقی آسیا بوده و بین اقیانوس هند و اقیانوس آرام قرار گرفته است. این منطقه بزرگترین کشور جزیره ای در دنیا بوده که دارای بیش از 17 هزار جزیره است. مساحت کل آن بیش از 900 هزار کیلومتر مربع بوده، چهاردهمین مناطق مسکونی بزرگ در دنیا و هفتمین مناطق مسکونی بزرگ را در سراسر سرزمین های مشترک و دریایی دارد. جمعیت این کشور بیش از 238 میلیون نفر بوده که چهارمین کشور پرجمعیت در دنیا را به خود اختصاص داده است. از سوی دیگر اندونزی پرجمعیت ترین کشور مسلمان می باشد. جاوا، پرجمعیت ترین جزیره دنیا بوده که نیمی از مردم اندونزی را در خود جای داده است. با خبرنگاران همراه باشید تا در این مطلب حقایقی از اندونزی که حتما جالب خواهد بود را بخوانیم.

30 حقیقت جالب درباره کشور اندونزی

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

حقایقی از اندونزی در مورد جمعیت و موقعیت این کشور

 1. اسم اندونزی از کلمه لاتین Indus به معنی هندی و کلمه یونانی nesos به معنی جزیره تشکیل شده است. اندونزی در اصل در گذشته به نام مجمع الجزایر هند شناخته می شده است.
 2. اندونزی بزرگترین کشور جهان بوده که تنها از جزایر تشکیل شده است. این کشور شامل 17508 جزیره بوده که در حدود 6 هزار عدد از آن ها دارای جمعیت ساکن هستند.
 3. اندونزی 238 میلیون نفر جمعیت داشته که پس از چین، هند و ایالات متحده، چهارمین کشور پرجمعیت جهان می باشد. جزیره جاوا با بیش از 140 میلیون نفر، پرجمعیت ترین جزیره در جهان است.
 4. در 8 سپتامبر 1664 یک هلندی به نام پیتر استویوسانت (Pieter Stuyvesant) یکی از عجیب ترین معاملات املاک را انجام داد. او حقوق جزیره نیوآمستردام را که امروزه به نام جزیره منهتن شناخته می گردد برای اندونزی که تحت کنترل بریتانیا بود راه اندازی کرد. این معامله همچنین نقطه عطف مهمی در تاریخ آمریکا بود.

حقایقی از اندونزی در مورد زبان و تاریخچه آن

 1. مارکوپولو اولین اروپایی بود که در سال 1292 به اندونزی سفر کرد.
 2. مجمع الجزایر اندونزی در حلقه آتش اقیانوس آرام واقع شده است. این کشور دارای بیش از 400 آتشفشان فعال بوده و حداقل 3 زمین لرزه در روز در آن اتفاق می افتد.
 3. باهاسا (Bahasa) اندونزی زبان رسمی این کشور بوده اما بیش از 700 زبان دیگر نیز در آن به رسمیت شناخته می گردد.
 4. جاوا پس از رشد دانه های قهوه در این شهر به یک اصطلاح عامیانه تبدیل شده است. بوته قهوه و عادت به نوشیدن آن توسط شرکت هلندی در سال 1696 از شرق هند به اندونزی معرفی شده است.
 5. در طول جنگ جهانی دوم، در بین سال های 1942 تا 1945 ژاپن به تهاجم و تسخیر اندونزی اقدام کرد.

حقایقی از اندونزی در مورد گونه های گیاهی و جانوری

 1. اندونزی سومین فراورینماینده گازهای گلخانه در جهان می باشد.
 2. اندونزی دارای تنوع بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری می باشد. این کشور پس از برزیل بیشترین میزان تنوع زیستی را داشته و رتبه دوم را در جهان دارد.
 3. از 10 جزیره بزرگ جهان، سه مورد از آن ها در اندونزی واقع شده است که شامل بورنئو، پاپوا گینه نو و سوماترا می باشد.
 4. با وجود اینکه اندونزی یکی از اعضای گروه G20 و اقتصاد پیشرو در جهان می باشد اما در حدود نیمی از جمعیت این کشور روزانه کمتر از 2 دلار آمریکا درامد دارند.
 5. کلمه کچاپ در زبان انگلیسی از kecap اندونزیایی آمده که یک سس سویا شیرین می باشد.

حقایقی از اندونزی در مورد دین و مذهب

 1. جاکارتا در اندونزی، بزرگترین مرکز جمعیتی جهان بوده که سیستم قطار شهری ندارد. این موضوع باعث ایجاد بعضی از بدترین ترافیک ها در جهان می گردد.
 2. اورانگوتان نر بالغ تنها در جزایر بورنئو و سوماترا اندونزی پیدا شده و هشت برابر قوی تر از یک انسان می باشد.
 3. فلفل سیاه از جنوب هند در سال 600 پیش از میلاد به سوماترا و جاوا اندونزی آورده شده است. این نوع از فلفل در نتیجه جمع آوری میوه های نابالغ و خشک کردن آن ها در نور خورشید به دست می آید. فلفل سفید از میوه های بزرگتر مانند انگور بدست می آید.
 4. مسلمانان 87.2 درصد از جمعیت اندونزی را تشکیل داده و این امر باعث شده تا بزرگترین کشور با اکثریت مسلمان باشند.
 5. کرگدن جاوان یک گونه نادر است که تنها در اندونزی یافت می گردد. در سال 2011 فدراسیون بین المللی کرگدن ها بیان کرد که این گونه منقرض شده است. تنها 50 مورد از این حیوانات در شبه جزیره یونگ کولون زندگی می نمایند که تنها نمونه های باقی مانده در حیات وحش هستند.

حقایقی از اندونزی در مورد جزایر این کشور

 1. جاکارتا که در زبان هلندی به باتاویا (Batavia) شناخته می گردد پایتخت اندونزی بوده و سیزدهمین شهر بزرگ در جهان می باشد.
 2. جزیره سوماترا در اصل به نام اسوارنادویپا (Swarnadwipa) به معنی جزیره طلا بوده است. مارکوپولو در طول سفر خود به مجمع الجزایر اندونزی در سال 1292 با نامگذاری سوماترا بر روی این جزیره نام اصلی آن را خراب کرد.
 3. اندونزی تنها کشوری است که اژدهای کومودو، بزرگترین مارمولک جهان در حیات وحش آن زندگی می نماید. اولین گزارشی که از این موجود منتشر شد در سال 1910 و پس از سفر یک هلندی به جزیره کومودو بود. او دو اژدها را به ضرب گلوله کشته و پوست آن ها را به جاوا منتقل کرد. یکی از نظریه ها این است که اژدهای چینی براساس اژدهای کومودو ساخته شده است.
 4. اندونزی تنها کشور جنوب شرق آسیا می باشد که عضو اوپک بوده است. اگرچه که این کشور در سال 2008 به دلیل کاهش قیمت نفت در جهان این کارتل را ترک کرد.

حقایقی از اندونزی در مورد صنعت این کشور

 1. اندونزی محل زندگی رافلزیا آرنولدی (Rafflesia arnoldii) بزرگترین و شاید بدبوترین گل جهان می باشد. از طرف دیگر آمورفوفالوس تیتانیوم (Amorphophallus titanium) به عنوان بلندترین گل جهان نیز در این کشور قرار گرفته است.
 2. اندونزی بزرگترین فراوری نماینده روغن نخل در جهان می باشد که تقریبا در نیمی از کالاهای فراوری شده در هر سوپرمارکت یا فروشگاه دارویی خواهد بود. همه چیز از کره بادام زمینی تا لوازم آرایشی حاوی روغن نخل می باشد.
 3. اندونزی دارای بزرگترین دریاچه آتشفشانی در جهان می باشد که در سوماترا قرار گرفته است. این دریاچه محل فوران عظیم آتشفشانی بوده که تصور می گردد در حدود 69 تا 77 هزار سال پیش روی داده است. این بزرگترین انفجار شناخته شده در تاریخ زمین در طول 25 میلیون سال گذشته می باشد.
 4. اندونزی صادرنماینده اصلی قورباغه در جهان می باشد. در طول دهه گذشته اروپا به تنهایی 4600 تن در سال واردات قورباغه داشته است. از جمله واردنمایندگان اصلی فرانسه، بلژیک و هلند می باشند.
 1. تقریبا تمام افرادی که در بالی اندونزی زندگی می نمایند دندان های خود را پر نموده اند. این اعتقاد وجود دارد که شش نکته خشم، سردرگمی، حسادت، مستی، تمایل و حرص به وسیله پر کردن شش دندان بالا وارد بدن می شوند. با پر کردن آن ها راه ورود فساد بسته می گردد.
 2. فسیل معروف مرد جاوا که Homo erectus نامیده می گردد توسط یک پزشک به نام یوگن دوبویس (Eugene Dubois) در سال 1889 در اندونزی کشف گشت. پس از آن استخوان های بزرگتری نیز در جاوا پیدا شدند. باستان شناسان قدیمی ترین نمونه های انسانی ماقبل تاریخ مربوط به 1.7 میلیون سال پیش را در اینجا پیدا کردند.
 3. پس از انفجار آتشفشان اندونزیایی به نام کاراکوتا (Krakatoa) ثبت شده که خاکستر بسیاری آسمان را فراگرفته است و آسمان برای روزها تاریک شده است. این موضوع باعث شده تا درجه حرارت جهانی به میزان 12 درجه سانتی گراد کاهش یابد.

منبع: www.factretriever.com

منبع: الی گشت
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 378

به "30 حقیقت جالب درباره کشور اندونزی" امتیاز دهید

861 کاربر به "30 حقیقت جالب درباره کشور اندونزی" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 حقیقت جالب درباره کشور اندونزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید