عجیب و غریب ترین چیز هایی که سلبریتی های مشهور با پول هایشان خریدند، از خرید جمجمه دایناسور مغولی تا معدن الماس

به گزارش سیلور 7، گاهی اوقات خرید سلبریتی های هالیوود غیرمعقول به نظر می رسد که در ادامه شما را با برخی از آنها آشنا خواهیم کرد.

عجیب و غریب ترین چیز هایی که سلبریتی های مشهور با پول هایشان خریدند، از خرید جمجمه دایناسور مغولی تا معدن الماس

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، همه ما خرید های بحث برانگیز و غیرقابل دفاعی در طول زندگی خود انجام داده ایم، چه یک جستجوی شبانه در فروشگاه های اینترنتی منجر به تحویل یک دستگاه بلااستفاده در روز بعد باشد چه توجیه مداوم کالایی بحث برانگیز که فکر می کردید به دردتان می خورد، اما اینطور نبوده. در هر صورت یک حساب بانکی پر همیشه می تواند به انتخاب های خرید قابل تأمل و عجیبی تبدیل گردد.

با این وجود چنین خرید هایی را نمی توان با ولخرجی های باورنکردنی سلبریتی ها میلیونر در هالیوود مقایسه کرد. البته که این یک درصد به حدی فراتر از تصور ثروتمند هستند، اما این بدان معنا نیست که همگی کارشناس هزینه کردن هستند. از عمارت های بزرگ گرفته تا خودرو های لوکس، آثار هنری قدیمی و حیوانات خانگی عجیب و غریب، در کلسیون خرید این چهره های مشهور دیده می گردد، اما گاهی اوقات خرید سلبریتی های هالیوود بسیار سوال برانگیز و غیرمعقول به نظر می رسد که در ادامه شما را با برخی از این موارد آشنا خواهیم کرد.

8- نیکلاس کیج و خرید جمجمه دایناسور مغولی به سرقت رفته

در حالی که می توان تمام این فهرست را به خرید های عجیب و غریب و نامتعارف نیکلاس کیج اختصاص داد (خانه جن زده، قلعه قرون وسطایی و غیره)، مقاما اول خرید های او به خرید یک جمجمه به سرقت رفته دایناسور تیرانوسوروس باتار در سال 2007 باز می گردد. این جمجمه در مغولستان کشف شده بود و 276،000 دلار روی دست کیج هزینه گذاشت. پرداخت چنین مبلغی برای سر یک دایناسور که به شکل غیرقانونی قاچاق شده بسیار بحث برانگیز است. از آن عجیب تر اینکه وی در یک مبارزه حراجی بسیار طولانی و داغ با لئوناردو دی کاپریو توانست با قیمت بالاتر این جمجمه دایناسوری را تصاحب کند.

اینکه نیکلاس کیج به چه منظوری این جمجمه دایناسوری را خریداری کرده بود بر کسی مشخص نیست، اما او در سال 2014 مجبور شد مجسمه تیرانوسوروس باتار را تحویل مقامات آمریکایی دهد تا به مغولستان بازگردانده گردد، زیرا همانطور که گفته شد، سرقتی بوده و به صورت قاچاق به ایالات متحده برده شده بود. این جمجمه اکنون در مغولستان است. البته این موضوع باعث نشد که نیکلاس کیج و گالری فروشنده جمجمه دایناسور رویه خود را تغییر دهند، زیرا کیج به خرید های بحث برانگیز خود ادامه داده و گالری مذکور نیز یک بار دیگر یک اسکلت کامل دایناسور را به صورت غیرقانونی خریداری و به فروش رساند.

7- بونو و خرید بلیط هواپیمای 1،500 دلاری بار کلاهش

در داستانی که ممکن است به خاطر یک اشتباه خنده دار یا فخرفروشی به خاطر ثروت فراوان بوده باشد، بونو یک بلیط هواپیمایی فرست کلاس و تاکسی دربست از/به فرودگاه های لندن و میلان را تنها برای کلاه خود خریداری کرد. ظاهراً خواننده گروه U2 نمی توانسته بدون این بخش خاص از ظاهر خود در کنسرت پاواروتی در ایتالیا اجرا کند و به عنوان یکی از بزرگ ترین خوانندگان راک تاریخ موسیقی، این مبالغ برای وی چندان قابل توجه نبود. در حالی که برخی گزارش ها می گویند کلاه بونو دارای یک صندلی فرست کلاس بود برخی دیگر بر این باورند که کاپیتان هواپیما آن را به کابین خود برده بود. هزینه بلیط حدود 600 دلار بود و اضافه کردن هزینه تاکسی دربست و بیمه کلاه نیز جمع هزینه بونو برای کلاهش را به 1،500 دلار افزایش داده بود.

6-بیل گیتس و خرید نوشته های لئوناردو داوینچی

علیرغم اینکه وی روزگاری ثروتمندترین مردجهان بود، داستان های زیادی در مورد ولخرجی های عجیب و غریب گیتس وجود ندارد. با این وجود یکی از معروف ترین ولخرجی های این مرد ثروتمند و مشهور زمانی بود که دست نوشته های لئوناردو داوینچی با نام کدکس لستر که به نام مالک آن اِرل لستر نامگذاری شده بود را به مبلغ 13 میلیون دلار در سال 1994 خریداری کرد، عددی که با احتساب نرخ تورم ارزشی معادل 56 میلیون دلار امروزی را دارد. موضوع اصلی این دست نوشته ها یا یادداشت ها در مورد دیدگاه های داوینچی در باب حرکت آب است، اما به موضوعاتی مانند ستاره شناسی، ماه و حتی تئوری فسیل او نیز اشاره شده است، صد ها سال پیش از آنکه چنین ایده هایی به واقعیت های علمی پذیرفته شده تبدیل شوند. کدکس لستر از آن زمان به زبان های مختلف ترجمه شده و در چندین گالری و موزه به نمایش درآمده است، اما مشارکت بزرگ بیل گیتس زمانی رخ داد که او این نوشته ها را به طور کامل دیجیتالی کرده و در قالب سی دی در سال 1997 در دسترس عموم قرار داد.

5- جانی دپ و خرید یک جزیره شخصی

بله درست خوانده اید، جانی دپ مالک یک جزیره خصوصی است. این جزیره که Little Hall Pond Cay نام دارد در منطقه باهاماس واقع شده که دارای شش ساحل است و هر ساحل به نام یکی از افراد مورد علاقه دپ نامگذاری شده است. برای مثال وی یکی از سواحل را به افتخار روزنامه نگار مشهور هانتر اس تامپسون، Gonzo نام گذاشت و یکی دیگر را به افتخار مارلون براندو، Brando است. ظاهراً جزیره Little Hall Pond Cay برای دپ 3.6 میلیون پوند هزینه در پی داشته است. اما این رقم در مقایسه با هزینه 8 میلیون دلاری دپ برای خرید قایقی تفریحی که با آن به این جزیره کوچک برود چندان قابل توجه به نظر نمی رسد. بازیگر فرانچایز دزدان دریایی کارائیب 3 تا 5 میلیون دلار را نیز صرف پراکنده کردن خاکستر جنازه تامپسون از طریق یک توپ قدیمی کرد، زیرا ظاهراً این خواسته روزنامه نگار مشهور بوده است.

4- آکون و خرید معدن الماس

شاید غیراخلاقی ترین خرید این فهرست خرید یک معدن الماس واقعی در آفریقا در سال 2007 توسط آکون است. وی مدت ها چنین موضوعی را تکذیب می کرد، اما در نهایت اعتراف کرد که الماس های خونین این معدن آفریقایی متعلق به اوست. برای کسانی که نمی دانند، الماس های خونین عبارتی است که برای نشان دادن تاثیرات منفی تجارت الماس بر مناطق جنگ زده آفریقا و نقش آن ها در تامین هزینه این درگیری های مرگبار به کار می رود. اگر چه خرید چند وقت یکبار جواهرات گرانقیمت اشکالی ندارد، اما فخرفروشی با جواهراتی که از منابع طبیعی آفریقا و رنج کارگران به دست آمده کمی مسئله ساز است. البته کسی جز آکون و کارگرانش نمی دانند که این معدن الماس دقیقاً کجاست، اما با توجه به این واقعیت که آکون گفته به الماس های خونین باور ندارد و این جور داستان ها تنها در سینما و تلویزیون ساخته شده، می توان علت نگرانی برخی در این مسئله را درک کرد؛ و یک چیز دیگر اینکه آکون یک پمپ بنزین کامل در خانه اش نیز دارد که البته نمی دانیم بنزینش از کجا تامین می گردد.

3- پاریس هیلتون و خرید عمارتی برای سگ هایش

درست است که سگ ها حیوانات دوست داشتنی هستند، اما یک عمارت دو طبقه کامل برای چند سگ نژاد چیهواهوا؟ اذیت نکن پاریس! خبر خرید این عمارت 325،000 دلاری توسط پاریس هیلتون برای سگ هایش در سال 2009 منتشر شد، عمارتی که شبیه ویلا های اسپانیایی است و دارای سیستم تهویه مطبوع و حتی لوستر های بزرگ نیز هست. لوستر براس سگ؟ تعجب نکنید، چون نام خانوادگی طرف هیلتون است.

دیوار های این عمارت نیز البته صورتی است اگر چه همه می دانیم سگ ها کوررنگ بوده و رنگ را تشخیص نمی دهند. جالب تر اینکه سگ های پاریس هیلتون صفحات اینستاگرام خاص خود را دارند و زندگی روزمره این سگ ها در عمارت باشکوهشان هر روزه در برابر دید کاربران کنجکاو اینستاگرامی قرار داده می گردد.

2- برد پیت و خرید یک تانک روسی

بله تانک! چون وقتی برد پیت هستید هر کاری می توانید بکنید. تنها سورپرایز ماجرا این است که این تانک از آن تانک هایی نبود که در فیلم جنگی Fury دیدیم. در واقع این تانک در دکور فیلم World War Z به کار رفته بود، یک تانک روسی واقعی متعلق به دوره اتحاد جماهیر شوروی که به خاطر استفاده در فیلم خلع سلاح شده بود. اگر چه هزینه پیت برای این تانک اعلام نشده، اما می توان گفت که هزینه قابل توجهی برای خرید آن صورت گرفته است، به علاوه اینکه وی این تانک را از اقامتگاهش در بوداپست به خانه اش در لس آنجلس منتقل کرده است.

اینکه برد پیت با این تانک چه می کند مشخص نیست، اما باید شادمان بود که برد پیت تا به امروز در هیچ فیلم ابرقهرمانی بازی نکرده است و گرنه شاید می خواست برخی از اکسسوری های خطرناک این فیلم ها را نیز بخرد.

1- مایک تایسون و خرید یک وان حمام ساخته شده از طلای خالص

این یکی از آن چیز های خنده داری است که افراد ثروتمند می خرند. با اختراع دوش، دیگر وان های نرمال نیز چندان ضروری و قابل استفاده نیستند به غیر از وان هایی که به طور کامل از طلا ساخته شده باشند. وان مورد بحث که توسط مایک تایسون خریداری شده، بیش از 2.2 میلیون دلار قیمت دارد. جدای از وان طلایی، مایک تایسون سه ببر بنگالی نیز داشته و نیمی از صورتش را نیز خالکوبی کرده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1282

به "عجیب و غریب ترین چیز هایی که سلبریتی های مشهور با پول هایشان خریدند، از خرید جمجمه دایناسور مغولی تا معدن الماس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب و غریب ترین چیز هایی که سلبریتی های مشهور با پول هایشان خریدند، از خرید جمجمه دایناسور مغولی تا معدن الماس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید