عربستان از امروز در راس گروه 20 و سرخط اظهارات بن سلمان به این مناسبت

به گزارش سیلور 7، امروز (یکشنبه) ریاست عربستان بر گروه 20 شروع شد و تا انتها نوامبر 2020 یعنی زمان برگزاری نشست سران در ریاض در روزهای 21 و 22 نوامبر 2020 ادامه خواهد داشت.

عربستان از امروز در راس گروه 20 و سرخط اظهارات بن سلمان به این مناسبت

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، عربستان از کوشش های ژاپن و دستاوردهای آن در دوره ریاستش در سال 2019 تقدیر و بر ادامه حمایت خود از اقدامات گروه 20 در تحقق همکاری های جهانی تاکید نمود.

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان درباره ریاست این کشور بر نشست های گروه 20 در سال 2020 گفت، رهبری عربستان در این دوره به همکاری هایی که در اوزاکا (اوساکا) کلید خورده اند و نیز تقویت سازگاری جهانی ادامه می دهد، ما به شکل جدی در زمینه همکاری با شرکایمان در گروه 20 برای رسیدن به دستاوردهایی چشمگیر و استفاده از فرصت ها برای مقابله با چالش های آینده کوشش خواهیم کرد.

بن سلمان اظهار کرد: عربستان بر سه راهی سه قاره آسیا، آفریقا و اروپا ایستاده است، عربستان با میزبانی از نشست گروه 20 نقش مهمی در برجسته سازی چشم انداز منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا دارد، ما معتقدیم که این فرصت منحصر بفردی برای ایجاد توافقی جهانی درباره مسایل بین المللی است.

طبق گزارش خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، ریاض در دوره ریاست خود بر این هدف کلی یعنی استفاده از فرصت های قرن 21 برای همه که ضامن سه محور اصلی است، متمرکز خواهد بود.

این سه محور توانمندسازی بشر، حفظ کره زمین و ایجاد افق های جدید است، همچنین عربستان تضمین کرد گروه 20 به آنالیز و ارائه گسترده رویکردهای جهانی ادامه دهد.

عربستان در این دوره میزبان بیش از 100 نشست و کنفرانس خواهد بود که شامل نشست های وزرا، مسؤولان رسمی و نمایندگان گروه های تماس از جمله کارگروه ها، جوانان، کارگران، ایده ها و اندیشه ها، جامعه مدنی، زنان، علوم و جامعه شهری هستند.

عربستان در دوره ریاست خود بر گروه 20 بر تضمین ادامه مجموعه ای از دیدگاه ها تمرکز خواهد نمود و دعوت نامه هایی را برای اردن، سنگاپور؛ سوئیس و اسپانیا فرستاده و دعوت هایی نیز از سازمان های منطقه ای نظیر صندوق پول عربی، بانک اسلامی توسعه، ویتنام به عنوان رئیس اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا، آفریقای جنوبی به عنوان رئیس اتحادیه آفریقا و امارات به عنوان رئیس شورای همکاری خلیج فارس و سنگال به عنوان رئیس همکاری جدید توسعه آفریقا به عمل آورده است.

عربستان همچنین از سازمان های بین المللی که در گروه 20 مشارکت هایی داشته اند، دعوت می نماید که شامل سازمان جهانی غذا، شورای ثبات مالی، سازمان بین المللی کار، صندوق بین المللی پول، سازمان همکاری مالی و توسعه سازمان ملل، گروه بانک جهانی، سازمان جهانی بهداشت و سازمان جهانی تجارت هستند.

وزیر خارجه عربستان پیشتر به الشرق الاوسط گفته بود، دوره کنونی گروه 20 در عربستان شاهد تمرکز بر چالش های قرن 21 به ویژه اوضاع مالی، تقویت همکاری و هماهنگی جهانی براساس اصول و منافع مشترک و ایجاد فرصت های مالی و تقویت این منظومه و دستیابی به فواید تکنولوژی و ابتکار در جهت تمام ملت ها خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 819

به "عربستان از امروز در راس گروه 20 و سرخط اظهارات بن سلمان به این مناسبت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان از امروز در راس گروه 20 و سرخط اظهارات بن سلمان به این مناسبت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید