معرفی ناشناخته ترین و زیباترین منطقه ها دیدنی ایران

به گزارش سیلور 7، بزرگان گفته اند اول ایران گردی و بعد جهان گردی ! آنقدر زیبایی و منطقه ها دیدنی در کشور عزیز و چهار فصل ایران وجود دارد که برای ما امکان شناخت همه آنها میسر و مقدور نمی باشد و برای شناخت آنها باید زمان زیادی صرف کنیم. اگر دلتان می خواهد که به مکان های کمتر شناخته شده، منطقه ها دیدنی ایران، جاذبه های گردشگری ایران و دیدنی های ایران سفر کنید و با آنها آشنا شوید پس با ما در مجله خبرنگاران همراه باشید.

معرفی ناشناخته ترین و زیباترین منطقه ها دیدنی ایران

1) آبشار بسیار زیبای شِوی

تله زنگ یا آبشار شِوی که در سردشت دزفول و استان خوزستان واقع شده به جرات می توان گفت از بزرگترین و دل انگیز ترین آبشارهای ایران می باشد و طبیعتی سرسبز و رویایی در فصل بهار علی الخصوص فروردین دارد. در زبان لری بختیاری شِوی به معنی لطافت است که این لطافت و خنکی را می توان در بهار به وضوح می توان حس کرد. این آبشار یکی از زیباترین منطقه ها دیدنی ایران، جاذبه های گردشگری ایران و دیدنی های ایران در دزفول می باشد. برای رفتن به این آبشار که یکی از منطقه ها دیدنی و بکر ایران است ،باید از دزفول به منطقه شهیون بروید و بعد از گذشتن از روستاهای بیشه بزا و بازارگاه و پیرچل و چند ساعتی کوه نوردی در مسیری طرب انگیز به این آبشار بزرگ و زیبا می رسید .

2) بهشت گمشده

در شهرستان مرودشت و کامفیروز منطقه ای سرسبز و خوش آب و هوا به نام بهشت گم شده وجود دارد که تنگ بستانک نام اصلی این مکان می باشد و امروزه آن را بهشت گم شده می گویند. رودخانه های پرآب با درختان انبوه و سر به فلک کشیده اش هر بیننده ای را به تحسین وا می دارد. درضمن این منطقه زیبا جزو منطقه ها حفاظت شده استان فارس می باشد. درختان زیادی که در این منطقه زیبا وجود دارد آن چنان تراکمی دارند که نور زندگی بخش خورشید به سختی می تواند از لابه لای شاخ وبرگ آن عبور کرده و رهگذران و گردشگران را نوازش کند .

3) چشمه های باداب سورت

چشمه ای بی نظیر در ایران و در جهان به نام چشمه آب شور باداب سورت که در شهرستان ساری و در بخش چهاردانگه قرار گرفته است و دومین اثر طبیعی ملی ایران بعد ازکوه دماوند می باشد که در سال 1387 به عنوان اثر طبیعی ملی ثبت شده است. تلالو نورخورشید در طلوع و غروب جلوه ای شگفت انگیز را با ایجاد سایه روشنی که در طبیعت اطراف ایجاد می کند به این منطقه می دهد و درخشش نور خورشید در حوضچه ها زیبایی خاصی از موهبت الهی را به نمایش می گذارد. در هر فصلی از سال اگر به باداب سورت سفر کنید زیبایی خاص آن فصل را می توانید مشاهده کنید. فصل بهار و تابستان جزو پر بازدید ترین فصل ها می باشد چون خرمی و سرسبزی و زیبایی این منطقه در فصل بهار بسیار زیاد می باشد و در فصل تابستان هم می توان در حوضچه هایی که مملو از مواد معدنی است می توان به شنا و آب تنی پرداخت.

4) کالپوش

در استان سمنان و در شهر میامی شهرستان شاهرود منطقه ای بهشت گونه که دارای طبیعتی سرخ و آتشین می باشد به نام کالپوش وجود دارد. در فصل بهار و در اردیبهشت ماه هر ساله این منطقه پر از شقایق هایی می شود که هر بیننده و هر گردشگری را به سوی خود جلب می کند. در 140 کیلومتری شمال میامی دشت شقایق های کالپوش قرار گرفته است که بهار این منطقه پر از گل های شقایق و شهریور آن پر از گل های آفتابگردان می شود. همچنین فصل پاییز و زمستانش نیز دارای موقعیت ویژه گردشگری به دلیل مجاورت با پناهگاه حیات وحش و پارک ملی گلستان می باشد و یکی از زیباترین منطقه ها دیدنی ایران، جاذبه های گردشگری ایران و دیدنی های ایران می باشد.

5) زیارتگاه خالد نبی

در 55 کیلومتری شمال شرق شهرستان کلاله و 90 کیلومتری شمال شرق شهرستان گنبد کاووس و 6 کیلومتر مانده به روستای گچی سو در نزدیکی آی تمر که از توابع بخش مراوه بپه می باشد و بر بالای قله کوه گوگجه داغ زیارتگاه خالد نبی قرار گرفته است. برای رفتن به زیارتگاه خالد نبی باید از مسیری کوهستانی عبور کنید اما اگر از طریق کلاله و تمرقره قوزی بخواهید به آنجا بروید مسیرش آسان تر است. بهترین زمان زیارت از این مکان مذهبی و مقدس فصل بهار و ماه های فروردین و اردیبهشت است چون که راه آن دور است و وسیله نقلیه و امکانات رفاهی مناسب در طول مسیر وجود ندارد و گرمای شدیدفصل تابستان و سرمای شدید فصل زمستان زیارت از این بقاع متبرکه را در این فصل ها بسیار سخت می کند .

6) طارم زنجان

طارم زنجان جایی که در آن کوه و رود و جنگل و دشت را یک جا با هم خواهید داشت، جایی که در آن سکوت و زیبایی حکمرانی می کند هیچ تصوری نخواهی کرد زمانی که گردنه های سردسیری و سخت مسیر زنجام به طارم را پشت سر می گذاری با جهانیی از زیبای و رویاگونه که چسبیده به منجیل و فومن در استان گیلان می باشد روبرو شوی و فکر این که بهشتی زیبا در این منطقه از زنجان منتظر توست؛ هر گز به ذهنتان خطور نخواهد کرد. یکی از زیباترین منطقه ها دیدنی ایران، جاذبه های گردشگری ایران و دیدنی های ایران می باشد . مرکز طارم که شهرستان آب بر می باشد فاصله اش با منجیل 50 کیلومتر و با زنجان 90 کیلومتر می باشد. در فصل بهار طارم و طبیعت بکر و زیبای آن می تواند مکان مناسب برای گذراندن یک سفر یکی دو روزه باشد. اگر به این نتیجه رسیده ای که به طارم زنجان سفری داشته باشی می توانی هم از قزوین و منجیل و هم از زنجان به این منطقه دیدنی و بکر مسافرت کنی.

7) مازیچال

در ارتفاع 2600 متری از سطح دریا و در نزدیکی های کلار دشت روستایی وجود دارد با چشم اندازی زیبا و دیدی وسیع از رامسر تا چالوس به نام روستای مازیچال که 50 کیلومتر با شهر عباس آباد فاصله دارد. کوه ها و تپه های زیبایی که در مازیچال وجود دارند باعث می شوند که ابرها در هنگامی که هوا بارانی می شود شکل های مختلفی از خود به نمایش بگذارند. نام مازیجال به این دلیل برای این روستا انتخاب شده است که درختان بلوط زیادی در این ناحیه وجود داشته است. ماری در گویش محلی مردم این ناحیه به معنی درخت بلوط و چال به معنی چاله و یا گودال می باشد. برای این که به مازیچال بروید از چالوس به سمت کلاردشت حرکت کرده 3 کیلومتر درا متداد بلوار کلاردشت به عباس آباد رانندگی کنید و زمانی که به دوراهی رسیدید به راست بپیچید تا به جاده مازیچال وارد شوید و حدود 10 کیلومتر رانندگی کنید تا به روستای زیبای مازیچال برسید.

8) روستای جهان نما

در استان گلستان و در میان رشته کوه های البرز روستایی ییلاقی به نام جهان نما وجود دارد که بسیار منحصر به فرد می باشد دشت گرگان و دریا را می توان زا بالای آن دید. گردشگران زیادی در فصول مختلف برای لذت بردن از چشم انداز های زیبا و ناشناخته به این روستا سفر می کنند زیرا یکی از زیباترین منطقه ها دیدنی ایران، جاذبه های گردشگری ایران و دیدنی های ایران می باشد. در هر فصل از سال می توان به جهان نما مسافرت کرد بهترین و مناسب ترین مکان برای کسانی است که از گرما فراری هستند و مناسب کسانی است که می خواهند که در منطقه ای ییلاقی و خنک گرمای تابستان را فرو نشانند. برای سفر به جهان نما از طریق کردکوی به ارتفاعات درازنو بروید و بعد به سمت روستای رادکان و پس از آن در جهت جاده روستاهای چمن ساور و روستای حاجی آباد حرکت کنید. بعد از رسیدن به دوراهی در طول مسیر تان به چپ بروید و با پشت سر گذاشت این مسیر به دشت جهان نما خواهید رسید تقریبا 3 ساعت راه کوهستانی در طول مسیر از نقطه حرکتتان تا جهان نما در پیش خواهید داشت.

9) شیمبار

شیمبار یا شیرین بهار که در 75 کیلومتری مسجد سلیمان قرار گرفته و مرزی میان چهار محال بختیاری و استان خوزستان می باشد. کوه قلندران یکی از دیدنی های دشت شیمبار می باشد. این کوه پر است از انگورهای یاقوتی که مالکش کسی نیست جز خدا! برای رفتن به این منطقه مهم ترین مسیر، مسیر نو الاحداث مسجد سلیمان به شهرکرد می باشد. که فعلا تا ابتدای منطقه آسفالته می باشد. اما در داخل ناحیه راه های دسترسی آن به صورت شنی روستایی می باشد. مسیر اصلی آن که از وسط منطقه عبور می کند؛ از اندیکا به بخش بازفت امتداد دارد بخشی از آن آسفالته و بخشی شنی می باشد اگر قصد پیاده روی دارید می توانید از مسیر های مالرو و فرعی که وجود دارد استفاده کنید و به مشاهده وحوش در آنها بپردازید .

منبع: همگردی
انتشار: 15 دی 1401 بروزرسانی: 15 دی 1401 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 2232

به "معرفی ناشناخته ترین و زیباترین منطقه ها دیدنی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی ناشناخته ترین و زیباترین منطقه ها دیدنی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید