واکنش زهرا نژادبهرام به اظهارنظرهای مهدی چمران: نگاهمان به توسعه شهر، سوداگرانه نبود

به گزارش سیلور 7، تهران (پانا) - عضو هیئت رئیسه شورای شهر پنجم به اظهارنظرهای مهدی چمران یکی از راه یافتگان به شورای ششم واکنش نشان داد و گفت نگاه شورای پنجم به توسعه شهر نگاهمان به توسعه شهر سوداگرانه نبوده است.

واکنش زهرا نژادبهرام به اظهارنظرهای مهدی چمران: نگاهمان به توسعه شهر، سوداگرانه نبود

هفته گذشته مهدی چمران یکی از راه یافتگان به شورای ششم شهر تهران در نشست خبری بیان کرد که شهرداری به عدم ساختمان سازی در این مدت یاری نموده اما این کار به معنای شهرنفروختن نیست . او به بازنگری در مصوبه خانه باغ برای حل مسائل بعضی از صاحبان باغ نیز اشاره نموده بود.

ضمن تبریک به سرلیست اعضای شورای ششم درخواست داریم پس از مستقر شدن در این صندلی نسبت به منافع شهر حساسیت لازم را داشته باشند. حفاظت از باغات مطالبه عمومی شهروندان از ما بود، رسانه ها نیز به عنوان وجدان بیدار جامعه همواره حساسیت های لازم را نسبت به موضوع حفاظت از فضای سبز و باغات داشته اند

زهرا نژادبهرام عضو هیئت رئیسه شورای شهر پنجم در واکنش به این اظهارنظرها به پانا گفت: احتمالا اطلاعات خوبی به آقای چمران داده نشده است. در حوزه پروانه ساختمانی به تمامی متقاضیان پروانه داده شد. درخصوص باغات نیز مصوبه خانه باغ را داشته ایم که در شورای عالی شهرسازی این مصوبه بندی از پیوست سوم طرح جامع شده است.

وی با اشاره به اصلاحاتی که در آیین نامه آنالیز تشخیص باغات شده است گفت: در این آئین نامه آمده است اگر ملکی سند باغ نداشته باشد یا درختانش به حدنصاب نرسد اما درختانش ارزش اکولوژیکی داشته باشند می تواند باغ محسوب گردد.

نژادبهرام با اشاره به اینکه در این سال ها شورای پنجم با حساسیت موضوع پرونده باغات را آنالیز می کرد و مصوباتی درخصوص باغات پیوسته کن، فرحزاد و غیره داشت گفت: در طول این چند سال جرایمی که از سازنده ها برای قطع درختان گرفته می شد برای خرید باغ در مناطق کم برخوردار هزینه شد و 20 باغ در این مناطق خریده ایم و از 352 محله تهران فقط 9 محله فضای سبز ندارد و تقریباً کوشش شد همه محلات را صاحب فضای سبز کنیم.

او با اشاره به تأثیری که مصوبه برج باغ بر تخریب باغات تهران گذاشت گفت: بیش از هشتاد درصد زمین این باغات زیربنا می رفت و بخاطر گودبرداری های عمیقی که انجام می شد عملا در این خانه باغ ها اثری از باغ نمی دیدیم.

وی ادامه داد: ضمن تبریک به سرلیست اعضای شورای ششم درخواست داریم پس از مستقر شدن در این صندلی نسبت به منافع شهر حساسیت لازم را داشته باشند. حفاظت از باغات مطالبه عمومی شهروندان از ما بود، رسانه ها نیز به عنوان وجدان بیدار جامعه همواره حساسیت های لازم را نسبت به موضوع حفاظت از فضای سبز و باغات داشته اند.

نژادبهرام تأکید کرد: در این چهار سال الگوی توسعه ما در شهر الگوی انسان محور و شهر زیست پذیرتر بود نه الگوی ساخت و ساز و سوداگری و کوشش کردیم سرمایه های اکولوژیک شهر تهران را حفظ کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1744

به "واکنش زهرا نژادبهرام به اظهارنظرهای مهدی چمران: نگاهمان به توسعه شهر، سوداگرانه نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش زهرا نژادبهرام به اظهارنظرهای مهدی چمران: نگاهمان به توسعه شهر، سوداگرانه نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید