الهیار ترکمن در مصاحبه با خبرنگاران اطلاع داد؛ رتبه بندی فرهنگیان در انتظار تصویب قانون، اجرای طرح به سال 98 می رسد

به گزارش سیلور 7، معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به روند رو به رشد تصویب قانون رتبه بندی، احتمال اجرای این طرح برای سال 98 بالاست.

الهیار ترکمن در مصاحبه با خبرنگاران اطلاع داد؛ رتبه بندی فرهنگیان در انتظار تصویب قانون، اجرای طرح به سال 98 می رسد

علی الهیار ترکمن معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار ، درباره روش های تامین اعتبار لازم برای اجبار طرح رتبه بندی فرهنگیان اظهار کرد: تامین اعتبار برای رتبه بندی مستلزم این است که بدانیم قانون مربوطه چه حدودی را برای ما معین نموده است و این موضوع باید مبتنی بر ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: در دولت اجرای رتبه بندی جدید را بر اساس روش سال 94 در نظر گرفته است و طبق معیار های این طرح 11 هزار میلیارد تومان اعتبار احتیاج داریم که 7 هزار میلیارد تومان آن در بودجه لحاظ شده است و 4 میلیارد تومان دیگر احتیاج داریم که البته با توجه به مقدورات 2 هزار میلیارد تومان در بودجه سال 98 آموزش و پرورش لحاظ شده است.

معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه 2 هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده برای رتبه بندی در قالب ردیف بودجه ای لحاظ شده است، توضیح داد: با توجه به این شرایط ردیف در حین اجرای بودجه امکان افزایش دارد.

امکان افزایش اعتبار رتبه بندی را داریم

الهیار ترکمن در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا ردیف در نظر گرفته شده برای رتبه بندی که در جدول 21 قانون بودجه 98 آمده است، ضمانتی برای تامین اعتبار دارد یا خیر، توضیح داد: با توجه به اهتمام نمایندگان مجلس این ردیف بودجه ای از جدول 21 به جدول 7 منتقل خواهد شد، اما نکته مهم این است که به هر حال یک ردیف بودجه ای داریم که اگر حتی در سقف دوم بودجه قرار گیرد باز هم در حین اجرای قانون بودجه امکان افزایش آن را داریم.

وی گفت: با همکاری بین دولت و مجلس می توانیم این طرح را اجرا کنیم و آنچه اکنون برای ما اهمیت بسزایی دارد تصویب قانون رتبه بندی فرهنگیان است تا حدود کار را برای اجرا معین کند.

رتبه بندی فرهنگیان به طور علمی دنبال گردد

معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش تاکید نمود: از تمام مسئولان تصمیم گیرنده برای اجرای طرح رتبه بندی این خواهش را دارم که یاری نمایند تا رتبه بندی به طور علمی انجام گردد؛ این طرح قرار نیست 100 درصد کارکنان را تحت پوشش قرار دهد بلکه قرار است یا اینکه در قالب طرحی معمولی برای افزایش حقوق اجرا گردد.

الهیار ترکمن اضافه کرد: رتبه بندی فرهنگیان در جهت ارتقای کیفیت، عملکرد و مشخص صلاحیت های معلمان مورد توجه قرار می گیرد و هر معلمی که صلاحیت های حرفه ای را داشته باشد طبیعتا از مزایای بیشتری بهره مند خواهد شد در واقع هدف اصلی رتبه بندی فرهنگیان افزایش حقوق نیست، اما منجر به افزایش حقوق هم خواهد شد، اما نباید از چارچوب علمی این کار غافل شویم.

وی درباره وضعیت تصویب قانون رتبه بندی فرهنگیان و مرور روند اجرای تصویب این قانون در دولت اظهار کرد: لایحه در صحن دولت آنالیز می گردد و پیش از این کمیسیون اجتماعی آن را تایید نموده و به صحن ارجاع داده است؛ با توجه به این شرایط پیش بینی می کنیم این طرح به سال 98 برسد مگر آنکه موانع پیش بینی نشده دیگری در جهت ایجاد گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 خرداد 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 133

به "الهیار ترکمن در مصاحبه با خبرنگاران اطلاع داد؛ رتبه بندی فرهنگیان در انتظار تصویب قانون، اجرای طرح به سال 98 می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الهیار ترکمن در مصاحبه با خبرنگاران اطلاع داد؛ رتبه بندی فرهنگیان در انتظار تصویب قانون، اجرای طرح به سال 98 می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید