لایحه آمریکایی برای رقابت با فناوری چینی تصویب شد

به گزارش سیلور 7، سنای آمریکا لایحه ای را تایید کرد که طبق آن بودجه ای 190 میلیارد دلاری برای رقابت با فناوری چین اختصاص می یابد. همچنین در این لایحه تحریم هایی علیه شرکت های چینی در نظر گرفته شده است.

لایحه آمریکایی برای رقابت با فناوری چینی تصویب شد

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

روز گذشته سنای آمریکا قانونی را جهت ارتقای قدرت این کشور برای رقابت با فناوری چین تأیید کرد.

طبق این قانون بودجه 190 میلیارد دلاری برای قدرتمندتر کردن بخش فناوری و تحقیقات آمریکا اختصاص می یابد. علاوه بر آن بودجه ای جداگانه و شامل 54 میلیارد دلار برای ارتقای فعالیت های تولیدی و تحقیقاتی در بخش نیمه رساناها و تجهیزات ارتباطات، از جمله 2 میلیارد دلار برای توسعه تراشه های مورد استفاده خودروسازان در نظر گرفته شده است.

علاوه بر موارد گفته شده در قانون تأیید شده جدید، چند بخش دیگر نیز به چین مربوط است از جمله ممنوعیت دانلود تیک تاک روی دستگاه های دولتی و ممنوعیت خرید پهپادهایی که توسط شرکت های چینی با پشتیبانی دولت این کشور ساخته و فروخته می شوند.

همچنین قانون مذکور تحریم های وسیعی علیه شرکت های چینی اعمال می نماید که در حملات سایبری یا سرقت مالکیت معنوی از شرکت های آمریکایی شرکت نمایند.

به طور معمول قوانین پس از تأیید در سنا به کاخ سفید ارسال می شوند تا رئیس جمهور آنها را امضا کند. اما هنوز معین نیست قانون تأیید شده جدید که به کاخ سفید ارائه شده شامل چه تغییراتی است و چه مدت زمان طول می کشد تا بایدن آن را امضا کند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1720

به "لایحه آمریکایی برای رقابت با فناوری چینی تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لایحه آمریکایی برای رقابت با فناوری چینی تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید