الکاظمی استارت مقابله با فساد را زد

به گزارش سیلور 7، ایسنا نوشت: نخست وزیر عراق بیان کرد، دولت تصمیم گرفته برای تحقیقات پیرامون پرونده های کلان فساد در کشور، کمیته عالی تشکیل دهد.

الکاظمی استارت مقابله با فساد را زد

به گزارش مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در سخنرانی تلویزیونی به مناسبت روز عاشورا گفت: دولت تصمیم گرفت کمیته عالی تحقیقات وابسته به دفتر نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح را به منظور انجام تحقیقات درباره پفراینده های کلان فساد و جرائم استثنائی تشکیل دهد. این کمیته تمامی اختیارات لازم برای نشان دادن اعتبار قانون در جامعه و دریافت حقوق دولت و شهفرایندان از افراد فاسد و متجاوز را در اختیار خواهد داشت.

وی اضافه نمود: ما عطممان را جزم کردیم به تعهدات خود عمل کنیم و برای عبور از این مرحله و رسیدن به ساحل امن به عهد خود وفا خواهیم کرد. تاکید می کنیم که سلاح های خارج از کنترل دولت، گروهک های جنایت کار، ترور و آدم ربایی خنجری در دل کشور و هر عراقی است.

الکاظمی توضیح داد، نیروهای امنیتی با تمام توان خود حرکت نموده و در حال اجرا تحقیقات گسترده ای هستند که پس از اتمام آنها برای برقراری عدالت در حق خانواده های قربانیان و مجازات مرتکبان اعلام خواهد شد و هیچ کس بالاتر از قانون نیست.

نخست وزیر عراق گفت: مرحله اول تعهد این دولت را برای یافتن حقیقت حوادث تظاهرات اکتبر، با فهرست کردن شمار شهدا و ارائه حقوق قانونی آنها و نیز فهرست کردن شمار زخمی های این حادثه که آنها نیز حقوقشان پرداخت خواهد شد به خاتمه رسانده ایم. ضمن حمایت از آزادی بیان تاکید می کنیم که تظاهرات مسالمت آمیز عراق راه اصلاح است.

وی اضافه نمود: عزت نیروهای مسلح و سرویس های امنیتی ما مورد مناقشه نیست و در اعمال قانون علیه متجاوزان به اموال عمومی و خصوصی و اهانت نمایندگان به اصل تظاهرات مسالمت آمیز کوتاهی نخواهیم کرد. تجاوز به سرویس های امنیتی، پرسنل پزشکی، اعتبار دولت و قانون با شدیدترین اقدامات قانونی روبرو خواهند شد.

نخست وزیر عراق با بیان اینکه برگزاری انتخابات زودهنگام تعهد دولت به ملت است و به این تعهد خود با مشخص موعد انتخابات عمل نموده است، از عراقی ها خواست برای تضمین شفافیت انتخابات، کارت الکترونیکی را دریافت نمایند.

الکاظمی ادامه داد، تمامی نهادها و کسانی که نگران فرایند سیاسی مسالمت آمیز بوده و خواستار دولت و حفاظت از اعتبار دولت هستند باید بستر انجام رقابت شرافتمندانه مطابق با قوانین را در انتخابات زودهنگام شفاف و عادلانه فراهم نمایند و گروههای سیاسی و مردمی باید در این مرحله حساس متحد باشند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1241

به "الکاظمی استارت مقابله با فساد را زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکاظمی استارت مقابله با فساد را زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید