الکاظمی به دریافت انتقام کشته های انفجار بغداد متعهد شد

به گزارش سیلور 7، نخست وزیر عراق ضمن تاکید بر لزوم تشکیل دولتی قوی مقتدر و آزاد متعهد شد عاملان کشتار مردم بی گناه عراق در انفجارهای اخیر میدان الطیران بغداد را قصاص کند.

الکاظمی به دریافت انتقام کشته های انفجار بغداد متعهد شد

به نقل از شفق نیوز، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در دیدار با خانواده شهدای انفجار انتحاری میدان الطیران بغداد ضمن تعهد به قصاص عاملان این کشتارها، آن ها را افرادی خارج از قانون توصیف کرد.

طبق بیانیه دفتر الکاظمی، وی در این دیدار گفت: به من گفتند که باید در مجالس ترحیم شهدای الطیران حضور پیدا کنم و گفتم که من برادر و پدر همه افرادی هستم که بی گناه در خیابان های بغداد کشته شدند، مسئولیت انسانی و اخلاقی من اقتضا می کند که به دنبال قصاص عادلانه باشم.

وی اضافه کرد: از چند ماه قبل والی داعش در عراق موسوم به ابویاسر العیساوی را تعقیب می کردیم اما هربار موانعی وجود داشت که بعد از حادثه میدان الطیران و حمله به الحشد الشعبی در صلاح الدین قسم خوردم خون این بی گناهان به هدر نخواهد رفت و بهای آن را نه اعضای ارشد داعش بلکه رهبر این گروه تروریستی خواهد بود.

نخست وزیر عراق ادامه داد: برادرانتان در همه دستگاه های امنیتی، اطلاعاتی و نظامی کوتاهی نکرده و شب و روز را در تعقیب این جنایتکار و دیگر عوامل و برنامه ریزان جنایت میدان الطیران سپری کردند.

الکاظمی در انتها با بیان اینکه سوء استفاده از احساسات مردم از سوی افرادی که به دنبال طرح های سیاسی و منافع اقتصادی هستند، کافی است، گفت: اگر با وجود این همه خون ها بازهم دولتی مقتدر تشکیل ندهیم، تاریخ همه ما را نفرین خواهد کرد، همه ما باید برای دولتی قوی، آزاد و مقتدر تلاش کنیم.

در پی حمله دو عامل انتحاری داعش در میدان الطیران بغداد بیش از 100 تن شهید و زخمی شدند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1514

به "الکاظمی به دریافت انتقام کشته های انفجار بغداد متعهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکاظمی به دریافت انتقام کشته های انفجار بغداد متعهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید