انیمیشن وندل و وایلد؛ ماجرای فرار دو شیطان از شهربازی جهنم!

به گزارش سیلور 7، وندل و وایلد (Wendell & Wild) شاید کمی از لحاظ داستانی دچار ضعف باشد، اما در عوض پر از موقعیت ها و دیالوگ های بامزه و جلوه های بصری چشمگیر و دوست داشتنی است.

انیمیشن وندل و وایلد؛ ماجرای فرار دو شیطان از شهربازی جهنم!

خبرنگاران | اگر انیمیشن هایی مثل عروس مرده، فرانکن وینی، کابوس در شب کریسمس و یا کوکو را دوست داشته باشید، حتما از تماشای وندل و وایلد هم لذت خواهید برد. این فیلم هم مثل همان فیلم ها پر از قبرستان و شیطان و زنده شدن مرده ها است؛ و البته درست مثل آن ها حال و هوای شوخ و طنزآمیزی هم دارد. شاید داستان این فیلم به جذابیت انیمیشن های تیم برتون نباشد، اما به اندازۀ کافی مفرح هست که بتواند مخاطبش را راضی نگه دارد.

به گزارش خبرنگاران ؛ داستان فیلم دربارۀ دختری به نام کَت الیوت است؛ او وقتی خردسال بوده پدر و مادرش را در یک حادثۀ رانندگی از دست داده و به دلایلی خودش را در مرگ آن ها مقصر می داند. این عذاب وجدان چند سال روح او را تحت فشار قرار داده و باعث شده که او به آدم سرکشی تبدیل گردد که سر از دارالتادیب درآورده است.

در همین حال در درون یک شهربازی عذاب آور در جهنم، دو شیطان به نام های وندل و وایلد به عنوان خدمتکار برای رئیس جهنم کار می نمایند؛ آرزوی آن ها این است که بتوانند از آنجا فرار نمایند و بر روی زمین شهربازی رویایی خودشان را بسازند. اما آن ها برای این کار به کسی احتیاج دارند که احضارشان کند.

بعد از اینکه وندل و وایلد می فهمند که کِرِم مخصوص مو های رئیس جهنم می تواند مرده ها را به زندگی برگرداند، نقشۀ جالبی می کشند. آن ها در رویای کت الیوت ظاهر می شوند و به او می گویند که اگر آن ها را به جهان احضار کند، آن ها هم در عوض پدر و مادر او را به زندگی برمی گردانند. کت قبول می نماید و آن دو شیطان بانمک با قیافه های خنده دار و رویا های عجیبشان به این جهان می آیند.

اما با ورود شخصیت های دیگری به ماجرا که برخی هایشان اهداف پلیدی دارند و می خواهند آدم های مورد نظر خودشان را زنده نمایند، داستان انیمیشن حسابی پیچیده می گردد و یک جور هایی تبدیل می گردد به صحنۀ نبرد نیرو های خیر و شر.

تنها اشکال این انیمیشن این است که داستانش یک کمی بیش از حد پیچیده است و گاهی مخاطبش را سردرگم می نماید؛ به علاوه، یک سوم ابتدایی فیلم ریتم خیلی تندی ندارد و تاکیدش روی غم و اندوه شخصیت اصلی هم بیشتر از چیزی است که از یک انیمیشن شاد انتظار داریم.

اما در عوض نکات مثبت زیادی هم وجود دارد که کفۀ جذابیت این فیلم را سنگین تر می نمایند. اولین نکتۀ درخشانی که جلب توجه می نماید جلوۀ بصری بسیار خوب انیمیشن و فضاسازی های هنرمندانه ای است که هم بامزه اند و هم یک جور هایی هراس آور. از شکل و قیافۀ شخصیت ها گرفته تا منظرۀ شهربازی جهنمی و صحنه های مربوط به قبرستان و حتی مدرسه؛ همه چیز به لحاظ ظاهری چشمگیر و دوست داشتنی است.

ضمن اینکه پیچیدگی داستان نهایتا مانع از همراهی ما با آن نمی گردد؛ درست است که اگر خط داستانی روشن تری در فیلم وجود داشت می توانستیم بهتر با آن ارتباط برقرار کنیم، اما همین داستانی که الان وجود دارد هم خالی از کشش و گیرایی نیست و اتفاقات غیرمنتظره و غافلگیرنماینده ای در آن وجود دارد.

اما مهم تر از همه چیز، موقعیت ها و دیالوگ های طنزی است که بیشترشان خلاقانه و بامزه از کار درآمده اند. نوع ارتباطی که بین دو شیطان رویاپرداز داستان وجود دارد و همینطور موقعیت هایی که برای آن ها بعد از ورودشان به جهان ایجاد می گردد، محور اصلی جاذبۀ فیلم است. کافی است به یکی از ایده های اصلی داستان فکر کنید تا متوجه شوید که با چه جهانی عجیب و خلاقانه ای طرف هستید: زنده شدن مرده ها با استفاده از کِرِم موی شیطان!

دانلود

فیلم اصلی

کد ویدیو

کارگردان: هنری سلیک (Henry Selick)

نویسندگان: هنری سلیک، جوردن پیل (Jordan Peele)

امتیاز منتقدان (راتن تومیتوز): 80%

امتیاز مخاطبان (راتن تومیتوز): 74%

منبع: فرادید
انتشار: 9 آبان 1401 بروزرسانی: 9 آبان 1401 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 2204

به "انیمیشن وندل و وایلد؛ ماجرای فرار دو شیطان از شهربازی جهنم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انیمیشن وندل و وایلد؛ ماجرای فرار دو شیطان از شهربازی جهنم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید