همه چیز درباره سریال نون خ

به گزارش سیلور 7، براساس گفته های عوامل سازنده سریال نون خ3 قرار است داستان نون خ3 با عروسی دختر نورالدین شروع گردد و این عروسی حوادث و اتفاقات تازه و بامزه ای را به دنبال داشته باشد. به نظر می رسد که در فصل جدید این سریال نیز همچون فصل های گذشته اش، مخاطب همچنان شاهد طنز های کلامی و موقعیت هایی است که موجب شادمانی آن ها می گردد.

همه چیز درباره سریال نون خ

خبرنگاران| مراحل تصویربرداری سیزدهمین تجربه کارگردانی سعید آقاخانی که از مهرماه سال 99 و در سایه کرونا شروع شده بود، مدتی است به سرانجام رسیده و بینندگان سریال نون خ می توانند، در نوروز 1400 به تماشای این سریال نشسته و فصل جدیدی از دردسر های نورالدین خانزاده و دوستانش را بنگرند.

به گزارش خبرنگاران، چندی پیش مهدی فرجی تهیه نماینده سریال نون خ از اتمام فیلمبرداری این سریال پس از 6 ماه خبر داده و در متنی از همکاران و عوامل سازنده نون خ تشکر نموده بود. براساس گفته های بعضی از منابع غیر رسمی قرار است مجموعه تلویزیونی نون خ پس از پخش دو قسمت سرانجامی سریال پایتخت 6 روی آنتن شبکه یک قرار گیرد.

این درحالی است که تهیه نماینده سریال نون خ در مصاحبه مطبوعاتی اش اعلام نموده بود که از اول فروردین ماه فصل سوم این سریال را روی آنتن شبکه 1 و در 16 قسمت خواهیم داشت.

مهدی فرجی ضمن تشکر از همکارانش نوشته بود که از همکاران و هنرمندان و مردم عزیز کرمانشاه و کردستان که میهمان ما بودند و صبوری همیشگی کرد های نجیبمان را باز هم برایمان یاداوری کردند بسیار ممنونم. از اهالی رسانه و مطبوعات نیز که در مدت ساخت این مجموعه به آن توجه و عنایت داشتند ممنونم و امیدوارم همه مردم ایران سریال نون خ را به عنوان هدیه ناقابل در شب های عید هزار و چهارصد از ما قبول نمایند.

علاوه بر این شائبه هایی نیز درباره حضور اکبر عبدی در این مجموعه به وجود آمد که مخاطبان را بسیار هیجان زده کرد؛ اما حضور این بازیگر مطرح سینما و تلویزیون در سریال نون. خ3 تائید نشد و کارگردان این سریال درباره عدم حضور عبدی در نون خ 3 گفته بود که قرار بود او حضور داشته باشد، ولی متأسفانه مشکلاتی پیش آمد که خودش دوست نداشت در کار باشد.

مروری بر داستان فصل سوم سریال نون. خ

براساس گفته های عوامل سازنده مجموعه تلویزیونی نون. خ3، قرار است داستان نون. خ3 با عروسی دختر نورالدین شروع گردد و این عروسی حوادث و اتفاقات تازه و بامزه ای را به دنبال داشته باشد. به نظر می رسد که در فصل جدید این سریال نیز همچون فصل های گذشته اش، مخاطب همچنان شاهد طنز های کلامی و موقعیت هایی است که موجب شادمانی آن ها می گردد.

تهیه نماینده سریال نون. خ گفته است که شخصیت ها بیشتر از قبل خود را نشان می دهند و با مخاطب همراه خواهند شد. چرا که در فصل جدید نون. خ به طور جداگانه به داستان زندگی شخصیت های مورد علاقه مخاطبان پرداخته می گردد و انگار که مخاطب نیز با آن ها زندگی می نماید.

اما در پس داستان کلی این سریال کمدی، معضلات و مسائلی نیز مطرح می گردد که بسیاری از مردم به خصوص در غرب کشور با آن دست و پنجه نرم می نمایند و این مهم بر محبوبیت بیشتر مجموعه تلویزیونی نون. خ افزوده است.

طبق گفته های سعید آقاخانی، داستان سریال نون. خ3 حول محور گیاهان دارویی می چرخد. البته مهدی فرجی هم گفته که کرونا بخشی از قصه ما شده و به آن می پردازیم.

کارگردان سریال نون خ به تغییر فضای این سریال و تقسیم موقعیت مکانی بین تهران و مناطق دیگر اشاره نموده و گفته است که لوکیشن هایی در کردستان و کرمانشاه داریم و در آن لوکیشن ها هم تصویربرداری می کنیم. سال جاری تصاویری از مهاباد و آذربایجان غربی هم خواهیم داشت.

فصل سوم سریال نون. خ که در سایه کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی جلوی دوربین رفت، همه عوامل پشت دوربین نیز باید در هنگام حضور در لوکیشن از ماسک استفاده می کردند. آقاخانی در این باره می گوید که ما اولین کاری هستیم که با ماسک بازی می کنیم و کاراکتر کرونایی هم در کار داریم. تمام کوشش مان هم این است که سریال جذاب تر باشد.

این کارگردان درباره موقعیت های طنز داستان گفته بود که انتخابات آمریکا و جشنواره فجر را پیش بینی ننموده اند، او معتقد است که برداشت از کار ما اینگونه بود و از این دست شوخی ها هم داریم. البته شوخی هایی سال گذشته داشتیم که خیلی ها دلخور شدند و خیلی باید با احتیاط پیش رویم، چون درباره هر چیزی حرف بزنیم به یکی برمی خورد و الان هم همه آشنا دارند می توانند جلوی کار را بگیرند و از هر جایی برای ما مشکل ایجاد نمایند.

حضور علی صادقی در نون خ3 و علت محبوبیت این سریال

علی صادقی که به حضور در فصل اول سریال نون خ مخاطبان را سر ذوق آورده بود، این بار نیز در فصل جدید نون خ حضور دارد و نورالدن خانزاده و دوستانش را همراهی می نماید. او همچنان نقش سیروس، داماد نورالدین خانزاده را ایفا می نماید، دامادی که تمام مسوولیتش به گردن پدرهمسرش بوده و جز دردسر چیزی برای این خانواده نخواهد داشت.

او درباره عدم حضورش در فصل دوم و بازگشت دوباره اش به این سریال گفته است که من از سریال نون. خ نرفته بودم که حالا بخواهم برگردم. در فصل دوم این سریال داستان طوری پیش رفت که نیازی به حضور من نبود. ضمن اینکه زمان فیلمبرداری سری دوم این مجموعه سر کار دیگری بودم و از آنجا که تصویربرداری نون. خ هم در مناطق سختی انجام می شد دیگر انقدر انرژی نداشتم که بخواهم همزمان در هر دو کار بازی کنم. بالاخره با سعید هماهنگ شد که در فصل دوم، داستان طوری باشد که در حد چند سکانس هم که از قبل مشخص شده بود، داماد این خانواده حضور نداشته باشد.

او به موفقیت های چشمگیر فصل های گذشته سریال نون. خ اشاره می نماید و معتقد است که نون. خ3 را بیشتر از فصل های دیگرش دوست دارد. چون شوخی هایش بیشتر و دلنشین تر شده است. همچنین تغییرات آنچنانی هم نسبت به دو فصل قبلش ننموده، فقط غالب سوژه داستان این بار در شهر نمی گذرد و لوکیشن اصلی در همان روستای محل زندگی شان است.

از طرفی، سیروس میمنت بازیگر و همراه همیشگی سریال نون. خ درباره دلیل محبوبیت این داستان عنوان می نماید که این مجموعه فرهنگ خاصی را که عده ای از مردم با آن بیگانه بودند، معرفی می نماید. این فرهنگ، فرهنگ خوب مردم کُرد است که گویش و رفتار خاصی دارند. نمایش این فرهنگ برای مردم آپارتمان نشین شهر ها به ویژه برای کسانی که برایشان فرصتی پیش نیامده است که به آن منطقه سر بزنند و با خوبی ها و مهربانی های مردم آن منطقه آشنا شوند، جذاب است.

میمنت به شوخی هایی که در فصل دوم و سوم این مجموعه وجود دارد اشاره می نماید و می گوید که من معتقدم همه مردم و صنوف باید جنبه خود را بالا ببرند تا از شوخی ها آزرده خاطر نشوند. خود من نیز با شوخی های نابه جا موافق نیستم، اما اینکه هر شوخی که می گردد افرادی دلخور می شوند، درست نیست و این موضوع خود به خود دست ما را برای کار می بندد.

فصل چهارم نون. خ ساخته می گردد؟

شنیده ها حاکی از آن است که پس از سرانجام سریال نون خ و کسب رضایت مردم از سوی عوامل این سریال، کارگردان نون خ به دنبال ساخت فصلی جدید از این مجموعه خواهد رفت. بااین حال سعید آقاخانی در رابطه با ساخت فصل چهارم سریال نون خ گفته است که بازخورد مردم نسبت به این فصل بسیار مهم است و اگر مورد استقبال قرار گیرد، می توان برای فصل جدید برنامه ریزی کرد.

او اعتقاد دارد که من کاراکتر خودم را دوست دارم و بچه ها هم همینطور هستند و گروه علاقه دارند که ادامه دهند. با این حال به بازخورد ها بستگی دارد که اگر خوب باشد گروه این امید را دارد. ریسک دارد و خیلی پرزحمت است. من قبلاً هم کار نموده ام، اما این کار خیلی پر زحمت بوده است. هزینه ها و درگیر های ما خیلی بیشتر از کار های دیگر است.

این کارگردان مطرح سینما و تلویزیون به تاریخی بودن سریال نون خ اشاره می نماید و می گوید که به ظاهر یک کار کمدی انجام می گردد، اما مثل یک کار تاریخی انرژی می برد، چون لباس کردی داریم و یا هر پلان خیلی سختی دارد، اما در عین حال می دانیم این فضا های جدید مورد توجه مردم است و از دیدن این تصاویر و شوخی ها لذت می برند.

بازیگران فصل سوم سریال نون. خ

از بازیگران اصلی سریال نون. خ3 می توان به سعید آقاخانی (نورالدین خانزاده) نقش اصلی، علی صادقی (سیروس) داماد نورالدین، حمیدرضا آذرنگ (خلیل خانزاده) پسر عموی نورالدین، هدیه بازوند روژان دختر نورالدین و همسر مهیار، ندا قاسمی (شیرین) دختر نورالدین، پاشا جمالی (مهیار) شوهر روژان و پسر کیوان، افشین آقایی (صادق) از اهالی روستا، سیروس میمنت کیوان دوست نورالدین، سیروس سپهر ادریس پدر دوازده بچه، ماشاالله وروایی کاووس عظیم روستا، دشمن شفیع، کاظم نوربخش (سلمان) خواستگار شیرین، نسرین مرادی (فریده) زن کیوان، صهبا شرافتی روناک خواهر زاده نورالدین، سید علی صالحی فریبرز نانوا و خواستگار شیرین اشاره نمود.

دیگر بازیگران این سریال شامل مجید یاسر بهنام کارمند سایت، شقایق دهقان (نازنین خداپرست) مشتری سایت، حمید لولایی (آقا پاشا) پدر نازنین خداپرست، آتنا مهیاری (ماه کاووس) دختر کاووس، حسین مرادی (پژمان) از اهالی روستا، کسی که بسیار بهداشت را رعایت می نماید.، رضا رشیدی (اوس غلام) استاد بنّا، از اهالی روستا، کسی که همواره آماده به گردن دریافت حوادث است. سید حسین موسوی (وحید) از اهالی روستا، یوسف کرمی (آقا یوسف) معلم روستا، سیروس حسینی فر (سیروس) از اهالی روستا، پرویز کولی وند بیک زاده از اهالی روستا، کیوان شیخ احمدی (پیمان) از اهالی روستا، افشین ملکی (افشین) از اهالی روستا، وریا امینی وریا از اهالی روستا)، نارین ایوبی (همسر وحید و زن باردار)، از اهالی روستا، شقایق فتاحی (نرگس) همسر آقا معلم و مریا زرودی (طاهره) همسر ادریس می شوند.

منبع: فرادید
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1554

به "همه چیز درباره سریال نون خ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره سریال نون خ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید