برای انتخاب برترین کیسه بوکس به چه نکاتی باید توجه کرد؟

به گزارش سیلور 7، کیسه های بوکس، در انواع مختلفی فراوری می شوند و هر نوع آن برای اهداف خاصی مناسب است. هنگام انتخاب با فهرست بلندی از انواع کیسه بوکس روبرو می شوید و همین موضوع گاهی انتخاب را سخت می نماید. تهیه برترین کیسه بوکس بر اساس نوع تمرین و سطحی که ورزشکار در آن قرار گرفته است، انجام می گردد. پس ابتدا احتیاجهای خود را معین کنید؛ سپس درباره فضای تمرین خود تصمیم بگیرید و در آخر برترین کیسه بوکس را طبق احتیاج و هدف خود برای تمرین انتخاب کنید.

برای انتخاب برترین کیسه بوکس به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در این مقاله ابتدا با انواع کیسه بوکس و موارد استفاده برای هرکدام آشنا می شوید و سپس به آنالیز معیارهای تاثیرگذار دیگر برای انتخاب برترین کیسه بوکس می پردازیم. بعلاوه در آخر مطلب به برترین مارک کیسه بوکس ها اشاره می کنیم تا انتخاب راحت و درستی داشته باشید.

کیسه بوکس های سنگین؛ گزینه محبوب ورزشکارها

کیسه بوکس های سنگین، برترین نوع کیسه بوکس برای تمرین هستند؛ این نوع کیسه های بوکس شکل استوانه ای دارند که بیشترا از سقف آویزان می شوند. کیسه های بوکس سنگین، برای تمرین تکنیک های ضربه ای مانند مشت زدن، لگد زدن و آرنج زدن مناسب هستند و معمولا وزن زیادی دارند؛ پس هنگام خرید مطمئن شوید که سقف شما می تواند وزن کیسه را تحمل کند.

کیسه های بوکس های سنگین، وسیله ای عالی برای بهبود تکنیک های ضربه ای، افزایش قدرت و استقامت محسوب می شوند. این کیسه ها برای ورزشکاران رشته های مختلف رزمی مانند بوکس، کاراته، موی تای مناسب هستند.

کیسه بوکس ایستاده؛ برترین کیسه بوکس خانگی

کیسه های بوکس ایستاده، روی یک پایه قرار می گیرند و احتیاجی به آویزان شدن از سقف ندارند؛ به همین علت برای استفاده در خانه یا مکان هایی که امکان نصب کیسه های آویزان وجود ندارد، بسیار مناسب است. کیسه های بوکس ایستاده معمولاً از جنس چرم یا پلاستیک ساخته می شوند و با موادی مانند شن یا فوم پر می شوند. این نوع کیسه بوکس ها معمولاً گران تر از کیسه های آویزان هستند.

کیسه بوکس های ایستاده، برای تمرینات دست وپایی که در ارتفاع پایین انجام می شوند، مناسب هستند. استفاده از کیسه بوکس های ایستاده اجازه حرکت بیشتری را به ورزشکار می دهد و برترین کیسه بوکس برای تمرین است. این نوع کیسه بوکس ها، برای تمرین تکنیک های مختلف بوکس و موی تای مناسب است.

کیسه بوکس سرعتی یا گلابی؛ مناسب برای بهبود سرعت

کیسه بوکس سرعتی، به شکل گلابی ساخته می شود؛ به همین علت به آن کیسه بوکس گلابی هم می گویند معمولاً گران تر از کیسه های آویزان هستند. کیسه بوکس های سرعتی، کوچک تر از کیسه های سنگین و ایستاده هستند. این نوع کیسه ها از هوا پر می شوند و به سرعت حرکت می نمایند. کیسه بوکس های سرعتی برای بهبود سرعت ضربات مشت، قدرت، هماهنگی دست و چشم و اهداف خاصی مانند یادگیری بالا نگه داشتن دست ها یا افزایش قدرت شانه ها، طراحی شده است.

استفاده از کیسه بوکس های گلابی، ممکن است برای مبتدیان سخت باشد و در تمرینات طولانی مدت خسته شوند. اگر مبتدی هستید، بهتر است یک کیسه بوکس سرعتی با میزان بزرگتر انتخاب کنید. چون آهسته تر حرکت می نماید و ضربه زدن به آن آسان تر خواهد بود. مهم ترین علت استفاده از کیسه بوکس های سرعتی بالا بردن سرعت ورزشکار در وارد کردن ضربات است. این نوع کیسه بوکس، مناسب برای ورزشکارانی است که می خواهند تکنیک های مشت زدن خود را بهبود بخشند.

کیسه بوکس دو طرفه؛ نوع دیگر کیسه بوکس های سرعتی

کیسه های بوکس دو طرفه، به ورزشکاران یاری می نمایند تا رفلکس ها، سرعت و هماهنگی دست و چشم خود را تقویت نمایند. این کیسه بوکس ها معمولاً به شکل توپ های بسکتبال هستند و بین سقف و زمین با استفاده از دو فنر محکم بهم وصل می شوند. وقتی به کیسه بوکس دو طرفه ضربه می زنید، ابتدا از شما دور می شود و سپس دوباره به سمت شما برمی شود. این حرکت باعث می شود که شما به سرعت عمل کنید و از ضربات متقابل دفاع کنید. به طورکلی کیسه های دو طرفه، ابزاری عالی برای ورزشکاران رزمی هستند ومی توانند با استفاده از آن سرعت و تکنیک های دفاعی مثل جاخالی دادن را تقویت نمایند.

کیسه بوکس آدمک؛ تمرین با حریف ساختگی

کیسه بوکس های آدمکی نوع دیگری از کیسه های بوکس هستند که شباهت زیادی به یک حریف انسانی دارند. این کیسه بوکس ها معمولاً دارای سر، پا و دست نیز هستند. کیسه بوکس آدمک روی دیوار یا سقف نصب نمی شود و پایه ای قوی برای محکم نگه داشتن آن دارد. این پایه به شما امکان می دهد ضربه های خود را به راحتی انجام دهید. این نوع کیسه بوکس ها معمولاً در کشتی و جودو استفاده می شوند.

برترین سایز کیسه بوکس مناسب ورزش

باتوجه به نوع تمرینی که انجام می دهید، میزان کیسه بوکس مناسب برای شما معین می شود. سایز کیسه بوکس به طور کلی معمولا از 80 سانتی متر تا 120 سانتی متر است. اگر فقط برای مشت زدن کیسه بوکس را استفاده می کنید، برترین سایز کیسه بوکس 80 تا 110 سانتی متر است؛ اما برای مشت زدن و لگد زدن، میزان کیسه بوکس باید 120 سانتی متر یا بیشتر باشد. کیسه بوکس های سنگینی که تا یک متر یا کمی بیشتر ارتفاع دارند، برای بزرگسالان مناسب هستند.

انتخاب برترین وزن برای کیسه بوکس سنگین

در نظر گرفتن وزن، یک نکته مهم هنگام انتخاب کیسه بوکس سنگین است. وزن کیسه بوکس باید حدود نصف وزن شما باشد. بعلاوه برای مثال، فردی با وزن 90 کیلو باید یک کیسه بوکس تقریبا 45 کیلویی را انتخاب کند. انتخاب وزن درست باعث می شود تمرینات شما به درستی و ایمن انجام شود.

  • 5 فایده شگفت انگیز کیک بوکسینگ برای سلامت روان

اهمیت جنس رویه کیسه بوکس برای ورزشکاران

کیسه های بوکس از دو جنس اصلی چرم و مواد مصنوعی ساخته می شوند. کیسه های بوکس چرمی دوام زیادی دارند اما گران تر از کیسه های بوکس ساخته شده با مواد مصنوعی هستند. کیسه های بوکس با جنس رویه مواد مصنوعی در برابر شرایط مرطوب مقاوم تر هستند.

اگر در هفته حداقل دو بار و به طور منظم تمرین می کنید، کیسه بوکسی را انتخاب کنید که بدنه بیرونی آن از مواد مصنوعی ساخته شده است، زیرا دوام بیشتری دارد و سفت تر است. اما اگر یک بوکسور حرفه هستید و برای مسابقات و به میزان زیاد مثلا سه بار یا بیشتر در هفته تمرین می کنید، یک کیسه بوکس چرمی محکم انتخاب کنید که در برابر ساییدگی و مشت مقاومت داشته باشد.

مواد پرنماینده کیسه بوکس، عامل تاثیر گذاردر قیمت

مواد داخلی کیسه بوکس براستحکام، راحتی، وزن و حتی قیمت کیسه بوکس تأثیر می گذارد. محبوب ترین پرنماینده های کیسه بوکس شامل شن، هوا و پارچه هستند که در ادامه به آنالیز هرکدام می پردازیم:

  • شن و ماسه: برترین انتخاب برای کیسه های بوکس سنگین است که به راحتی پر می شود. در صورت سوراخ شدن اطراف را چندان کثیف نمی نماید؛ اما در برابر رطوبت سختی خود را از دست می دهد و ممکن است از کیسه نشت کند.
  • هوا: مقرون به صرفه ترین گزینه و مناسب برای کیسه های بوکس سبک است. اما پس از مدتی استفاده مداوم کم باد می شود و باید هرچند وقت یک بار دوباره پر شود.
  • پارچه: برای جلوگیری از کشیدگی عضلات در ناحیه مچ دست، آرنج و شانه مناسب است کیسه های پر شده با منسوجات معمولا نرم تر، سبک تر و راحت ترهستند. بیشتر کیسه بوکس های سنگین استاندارد هستند. برای ورزش های مثل موی تای از ترکیب پارچه و ماسه برای پر کردن کیسه بوکس استفاده می نمایند تا وزن مناسب داشته باشد.

برترین مارک کیسه بوکس برای تمرین

بعدازاینکه با توجه به احتیاج و نوع تمرین خود، کیسه بوکس مناسب را پیدا کردید، باید محصول را از برند خوب خریداری کنید که کیفیت و قابلیت های لازم را داشته باشد. در ادامه برترین برندهای کیسه بوکس را عنوان می کنیم تا انتخاب مناسب را داشته باشید.

  • کیسه بوکس شیرو
  • کیسه بوکس پارس اسپرتز
  • کیسه بوکس کینگ
  • کیسه بوکس کوروش
  • کیسه بوکس مگا فیتنس
  • کیسه بوکس آر دی ایکس

برند هایی مثل گارد، تاپ، اورلست و آدیداس نیز گزینه های خوبی برای انتخاب هستند. هنگام خرید حتما به مارک کیسه بوکس توجه کنید.

در آخر

در این مقاله به شرح انواع کیسه بوکس های سنگین، سرعتی، دوطرفه و آدمکی پرداختیم. بعلاوه به اهمیت موضوعاتی مانند سایز جنس و وزن برای انتخاب برترین کیسه بوکس سنگین اشاره کردیم. در آخر پیشنهاد می کنیم اگر در زمینه تمرین بوکس مبتدی هستید حتی یک کیسه بوکس ایستاده هم گزینه مناسبی برای شما خواهد بود هنگام تهیه کیسه بوکس مورد نظر، نکات گفته شده را حتما در نظر بگیرید تا برترین انتخاب را داشته باشید. اگر در بوکس حرفه ای هستید هنگام خرید به نوع ورزشی که انجام می دهید و جنس رویه کیسه بوکس، توجه ویژه ای داشته باشید. کیسه های دارای رویه چرمی گزینه خوبی برای افراد حرفه ای در ورزش است.

منبع: joinfightcamp, ringside, decathlon

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 16 آذر 1402 بروزرسانی: 16 آذر 1402 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 2346

به "برای انتخاب برترین کیسه بوکس به چه نکاتی باید توجه کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای انتخاب برترین کیسه بوکس به چه نکاتی باید توجه کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید