برخورد یک شی ء عجیب به سیاره مشتری

به گزارش سیلور 7، اخیرا دو ستاره شناس آماتور پیروز به ثبت تصویری از لحظه برخورد یک شی ء مرموز به سیاره مشتری شده اند.

برخورد یک شی ء عجیب به سیاره مشتری

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، این هفته یک شی ء مرموز به مشتری برخورد کرد و باعث درخشش نوری شد که این لحظه از طریق دو ستاره شناس و از فاصله 382.76 میلیون مایل دورتر ثبت شده است.

هارالد پالسکه، ستاره شناس آلمانی یکی از آن دو فرد بود و هنگامی که در حال مشاهده سایه قمر آیوی مشتری بود، ناگهان متوجه این برخورد احتمالی شد.

او در گفت وگو با Space Weather گفت: درخشش لحظه ای نور من را شگفت زده کرد.

در صورت تایید، این هشتمین برخورد ثبت شده به این غول گازی خواهد بود. اولین مورد در سال 1994 شناسایی شد.

پالسکه اضافه کرد: پس از دیدن آن نور روشن که به مدت دو ثانیه قابل مشاهده بود، به تمامی فریم ها نگاه کردم تا منشأ این نور را دریابم.

ستاره شناس آماتور دیگری در برزیل هم این رویداد را ثبت کرده است. خوزه لوئیس پریرا تجهیزات خود را در سائو کتانو دو سول در استان سائوپائولو در جنوب شرقی برزیل در 12 سپتامبر مستقر کرد و سپس به مشاهده مشتری پرداخت.

پریرا در این باره به پایگاه خبری اسپیس گفت: در کمال تعجب در اولین ویدئو متوجه درخشندگی متفاوتی در این سیاره شدم، اما توجه زیادی به آن نکردم، زیرا فکر می کردم ممکن است مربوط به برخی پارامترها باشد و به طور معمول به دیدنی خود ادامه دادم و به دلیل آنکه در کارم متوقف نشوم، اولین ویدئو را بررسی نکردم. صبح روز چهاردهم، نتیجه را بررسی کردم و سپس اطلاعات را برای مارک دلکرو از انجمن نجوم فرانسه ارسال کردم و او تایید کرد که این رویدادی که در فیلم قابل مشاهده است، یک برخورد است و این رویداد روز دوشنبه در ساعت 6:39 بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی رخ داده است.

منبع: فرارو
انتشار: 28 شهریور 1400 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1838

به "برخورد یک شی ء عجیب به سیاره مشتری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد یک شی ء عجیب به سیاره مشتری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید