برگزاری جشنواره پاییزه در همدان، افتتاح شبکه گردشگری

به گزارش سیلور 7، به گزارش خبرنگاران، ریحان سروش مقدم ظهر پنجشنبه در جلسه ستاد تسهیلات سفر همدان و انجمن های میراث فرهنگی همدان با اشاره به هفته گردشگری گفت: برنامه های مختلفی برای این هفته در نظر گرفته شده است.

برگزاری جشنواره پاییزه در همدان، افتتاح شبکه گردشگری

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

وی از برگزاری جشنواره پاییزه در همدان اطلاع داد و اضافه نمود: همزمان با برپایی جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در استان همدان جشنواره پاییزه همدان به مدت سه روز در همدان برگزار می گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان همدان با بیان اینکه علاوه بر برگزاری جشنواره پاییزه جشنواره های دیگری نیز در همدان برگزار خواهد شد، بیان داشت: برپایی جشنواره شیره پزی در مانیزان ملایر، جشنواره آلو در ملهمدره اسدآباد، جشنواره ترش و شیرین و جشنواره گردو از دیگر برنامه های هفته گردشگری است.

سروش مقدم در ادامه سخنانش از افتتاح شبکه گردشگری همزمان با هفته گردشگری اطلاع داد و بیان داشت: با توجه به قول های گرفته شده این شبکه در همدان افتتاح می گردد و پیگیر هستیم تا مستند هایی از همدان در هفته گردشگری از این شبکه پخش گردد.

وی در ادامه افتتاح تاسیسات گردشگری مانند مجتمع گردشگری الماس ملایر و هتل زند ملایر را از دیگر برنامه های هفته گردشگری بیان کرد و بیان داشت: رونمایی از لباس همدان با عنوان لباس ماد از برنامه های هفته گردشگری است.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان همدان با بیان اینکه هشتمین اجلاس بین المللی حفاظت از بافت های تاریخی از 28 شهریور ماه امسال تا هشت مهر ماه در همدان برگزار خواهد شد، بیان کرد: باید از ظرفیت های استان همدان برای توسعه گردشگری استفاده کرد.

سروش مقدم در بخش دیگر سخنان خود بر ضرورت تشکیل انجمن های میراث فرهنگی در استان همدان تاکید نمود و گفت: باید حساسیت مردم را در راستای حفظ آثار تاریخی برانگیخت و مردم را در این حوزه فعال کرد.

وی در ادامه اضافه نمود: فعالیت در حوزه میراث فرهنگی باعث حساس شدن مردم نسبت به میراث تاریخی و فرهنگی شده و مانع از حفاری های غیر مجاز در آثار تاریخی می گردد و هدف از تشکیل انجمن میراث فرهنگی در استان نیز حفظ و حراست از سرمایه های ملت است.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان همدان از تشکیل انجمن میراث فرهنگی در همدان اطلاع داد و گفت: پیش بینی می گردد دو هزار نفر در استان همدان عضو این انجمن شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 748

به "برگزاری جشنواره پاییزه در همدان، افتتاح شبکه گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری جشنواره پاییزه در همدان، افتتاح شبکه گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید