تاکسی آبی در راه رودخانه بهمنشیر

به گزارش سیلور 7، در نشست مشترک مسئولان اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان با مسئولان محلی و نمایندگان برخی دستگاه های اجرایی آبادان، آخرین اقدامات صورت گرفته درخصوص راه اندازی تاکسی آبی در رودخانه بهمنشیر با هدف توسعه گردشگری آبی بررسی شد.

تاکسی آبی در راه رودخانه بهمنشیر

میراث آریا: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، بعدازظهر 16 تیرماه 1400 جلسه ای در محل فرمانداری ویژه آبادان با حضور سید محمد مولوی نماینده مردم این شهر در مجلس شورای اسلامی، سیدحکمت اله موسوی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، پیمان نبهانی معاون گردشگری خوزستان، جمال عامری نسب رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آبادان و نمایندگانی از شهرداری، پالایشگاه آبادان، منطقه آزاد اروند و سازمان شیلات برگزار شد.

طی این نشست، گزارش مفصلی از اقدامات اجرا شده از طریق اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان درخصوص راه اندازی تاکسی آبی در رودخانه بهمنشیر ارائه شد.

در این گزارش، تأثیرات پروژه بر اقتصاد محلی و رونق صنایع دستی بررسی شد. همچنین درخصوص میزان دخالت و هم افزایی دیگر دستگاه ها با هدف بازسازی بافت تاریخی و تک بناهای ارزشمند و محوطه های ثبت شده شهرستان هم بحث و مصاحبه شد.

در این نشست، سیدحکمت اله موسوی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان اظهار کرد: مجموعه میراث فرهنگی خوزستان با هدف رونق گردشگری آبی اقدام مشترکی را با سازمان آب و برق آغاز کرده است و امیدواریم که پس از اتمام مطالعات، شاهد رونق گردشگری در شهرستان آبادان و استان خوزستان باشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان افزود: باتوجه به جایگاه و موقعیت گردشگری آبی در استان خوزستان، تلاش ما در تقویت این حوزه به منظور استفاده هرچه بهتر از این امتیاز ویژه برای جذب گردشگر است.

در همین خصوص سیدمجتبی محفوظی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی هم گفت: واگذاری فعالیت های تخصصی به متخصصان فن، اثرپذیری فعالیت را افزایش و زمان به فعل رسیدن اقدام را کاهش می د هد؛ بنابراین انتظار ما از دستگاه های فعال در شهرستان این است که در فعالیت های بین بخشی با هماهنگی اداره تخصصی هم گرایی لازم را داشته باشند، همچنان که در موضوع میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، دستگاه هایی همچون منطقه آزاد و پالایشگاه باید برای هرگونه فعالیت مرتبط، هم گرایی و هماهنگی لازم را با اداره کل مربوط داشته باشند.

او افزود: این جلسات با هدف تلاش برای رفع مسائل و ایجاد روحیه اُمید در میان مردم آبادان برگزار می شود و تصمیمات جلسه فعلی در جلسه آینده برای ارزیابی میزان اقدام دستگاه اجرایی بررسی خواهند شد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1768

به "تاکسی آبی در راه رودخانه بهمنشیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکسی آبی در راه رودخانه بهمنشیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید