ترجمه نیتیو چیست و چه تفاوتی با ترجمه معمولی دارد؟

به گزارش سیلور 7، در سال های اخیر استفاده از خدمات ترجمه در ایران افزایش قابل توجهی داشته است. جهش علمی اتفاق افتاده در طول دو دهه اخیر سبب شده است که در هر سال بیش از 100 هزار مقاله از پژوهشگران ایرانی در مجلات معتبر خارجی به چاپ برسد. از سوی دیگر صدها عنوان کتاب و فصل کتاب نیز از طرف دانشمندان و پژوهشگران ایرانی تالیف و توسط ناشران معتبر خارجی منتشر می گردد. به این آمار باید ترجمه اسناد و مدارک شخصی، شغلی، مهاجرتی و سایر متون را نیز اضافه کرد. بنابراین افرادی که قصد استفاده از خدمات ترجمه را دارند باید با انواع ترجمه آشنا شوند تا بتوانند تصمیم مناسبی بگیرند. با موسسه ترجمه نیتیو پیپر همراه باشید تا با این دو نوع ترجمه بیشتر آشنا شوید.

ترجمه نیتیو چیست و چه تفاوتی با ترجمه معمولی دارد؟

تفاوت ترجمه نیتیو و ترجمه معمولی

ترجمه نیتیو همان گونه که از نام آن نیز پیداست، به ترجمه ای گفته می گردد که توسط یک فرد خارجی و به زبان اصلی وی انجام گردد. به عبارت بهتر در ترجمه انگلیسی بهتر است فردی از کشورهای انگلیسی زبان مانند آمریکا، کانادا، استرالیا یا انگلیس ترجمه را انجام دهد. از آنجا که مترجم باید به هر دو زبان مبدا و مقصد آشنایی داشته باشد، در ترجمه نیتیو معمولاً از افراد ایرانی که بخش زیادی از زندگی خود را در خارج از کشور به سر برده و در آنجا تحصیل و زندگی نموده اند استفاده می گردد. علاوه براین ممکن است در ترجمه نیتیو از یک مترجم داخلی استفاده گردد اما ویراستاری آن توسط یک فرد خارجی انجام گیرد.

در ترجمه معمولی چنین سخت گیری هایی وجود ندارد و به صورت معمول مترجمین داخلی ترجمه را انجام می دهند. اگرچه این ترجمه ها نیز عموماً دارای کیفیت بالایی هستند اما هیچگاه دقت و صحت ترجمه های نیتیو را نخواهند داشت. بنابراین افرادی که قصد ارسال مقاله به مجلات با کیفیت بالا یا ترجمه اسناد مهم را دارند باید از ترجمه نیتیو استفاده کنند و از سوی دیگر برای ترجمه های نه چندان حساس می توان از سایر انواع ترجمه استفاده کرد.

خدمات موسسه نیتیو پیپر در زمینه ترجمه نیتیو

  • ترجمه بیش از 1000 مقاله علمی در رشته ­های دانشگاهی مختلف؛
  • چاپ مقالات ترجمه شده موسسه نیتیو پیپر در مجلات معروف و معتبر دنیا؛
  • ارائه بهترین کیفیت ترجمه تخصصی و نیتیو؛
  • همکاری با قوی ­ترین گروه ترجمه به صورت تخصصی در رشته­ های دانشگاهی مختلف؛
  • همکاری با چندین مجله بین ­المللی در امور مربوط به ویرایش تخصصی مقالات آن ها؛
  • مؤسس و صاحب امتیاز چندین نشریه علمی دانشگاهی به زبان فارسی و انگلیسی.

علاوه براین شما می توانید از خدمات آنلاین وبسایت نیتیو پیپر از جمله بخش برآورد آنلاین هزینه ترجمه فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی و همچنین بخش دانلود رایگان مقاله استفاده نمایید.

منبع: انتخاب
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 918

به "ترجمه نیتیو چیست و چه تفاوتی با ترجمه معمولی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترجمه نیتیو چیست و چه تفاوتی با ترجمه معمولی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید