تلاش ازبکستان برای جذب جهانگرد خارجی در اوج کرونا

به گزارش سیلور 7، رئیس جمهور ازبکستان، شوکت میرضیایف، امروز سندی را با هدف انجام اقدامات تکمیلی برای توسعه بخش گردشگری با رعایت دقیق الزامات ایمنی، بهداشتی و اپیدمیولوژیک پیشرفته امضا کرد که بر مبنای آن گردشگران خارجی در این کشور در صورت ابتلا به ویروس کرونا غرامت 3 هزار دلاری دریافت می کنند.

تلاش ازبکستان برای جذب جهانگرد خارجی در اوج کرونا

ایرنا: به گزارش خبرگزاری مدیا ترکمن ترکمنستان، هدف از تدوین این سند دولتی نظام ایمنی بهداشتی و اپیدمیولوژیکی ازبکستان تحت عنوان ازبکستان و تضمین سفری امن -Uzbekistan. Safe travel guaranteed تشویق گردشگران خارجی برای بازدید از ازبکستان و اطمینان از رعایت پروتکل های ایمنی و بهداشتی در شرایط شیوع ویروس کرونا است.

یعنی درواقع هدف از اجرای این سیستم این است که اگر یک گردشگر خارجی در اثر ابتلا به ویروس کرونا در ازبکستان بیمار شد، 3 هزار دلار غرامت دریافت می کند.

لازم به ذکر است این شیوه در بسیاری از کشورهای جهان به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته است.

براساس این سند، بودجه پرداخت بیمه به گردشگران خارجی نیز توسط نهادی به نام بنیاد جهانگردی امن که در همین رابطه ایجاد شده تأمین می شود.

این صندوق به نوبه خود، از وجوه صندوق مبارزه با بحران با سرمایه حدود 2 میلیون دلار آمریکا و همچنین هزینه صدور گواهینامه از سوی آژانس های گردشگری، هتل ها و سایر نهادهایی تشکیل می شود که در صنعت گردشگری ازبکستان مشغول به فعالیت هستند.

در واقع این گواهینامه مجوز کار در زمینه گردشگری در این کشور آسیای مرکزی به حساب می آید.

براساس آخرین آمار رسمی در ازبکستان 6 هزار و 153 نفر به طور قطع به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این میان 19 نفر جان خود را از دست داده اند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1116

به "تلاش ازبکستان برای جذب جهانگرد خارجی در اوج کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش ازبکستان برای جذب جهانگرد خارجی در اوج کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید