جهان باید از جنایت ضد بشری ترامپ علیه ملت ایران مطلع گردد

به گزارش سیلور 7، تهران (پانا) - دویست و سی و سومین جلسه ستاد هماهنگی مالی دولت روز سه شنبه به ریاست رئیس جمهوری برگزار و در این جلسه گزارش شاخص های کلان مالی پس از دوره فشار حداکثری و جنگ مالی و شوک حاصل از کرونا و اثرات این دو عامل برونزا بر اقتصاد کشور ارائه شد.

جهان باید از جنایت ضد بشری ترامپ علیه ملت ایران مطلع گردد

با ما همراه باشید و درباره سفر به ترکیه بیشتر بدانید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در این گزارش با توجه به فرایند توسعه و رشد مالی کشورمان در فاصله سال های 93 تا 96 و مقایسه با شرایط اقتصاد ایران درصورت نبود تحریم ها در سال های 96 تا 99، خسارات و تبعات منفی تحریم های آمریکا بر شاخص های کلان مالی از جمله فراوری ناخالص داخلی، نقدینگی، تورم، اشتغال و تراز تجاری در طول جنگ مالی مورد ارزیابی و آنالیز نهاده شده است.

رئیس جمهوری با اشاره به این گزارش توضیح داد: ضروری است برای مطلعی همگان سند جنایت تحمیل جنگ مالی و اعمال نمایندگان تحریم های فراگیر و بی سابقه منتشر گردد تا همه جهان از جنایت ضد بشری دولت ترامپ علیه ملت ایران مطلع شوند.

روحانی با اشاره به عوارض جنگ مالی و تاثیر آن بر توسعه مالی کشور و زندگی و معیشت عامه مردم گفت: جنایت علیه بشریت به طور معمول در اذهان عمومی، معادل جنگ و درگیری نظامی دیده می گردد درصورتی که تحریم و جنگ مالی نیز باید به عنوان جنایتی خاموش علیه بشریت شناخته و ثبت گردد و ایران به عنوان قربانی این اقدام غیر انسانی سند جنایت تحریم نمایندگان را به جهانیان ارائه خواهد نمود.

رئیس جمهوری با تشریح مقاومت مردم و مدیریت دولت در مقابله با این جنگ و شکست دادن تحریم نمایندگان گفت: در کنار سند جنایت ترامپ که در راه توسعه و پیشرفت یک کشور و ملت مانع ایجاد کرد و به معیشت مردم و حتی سلامت و بهداشت و درمان آنان آسیب و زیان وارد ساخت باید سند مقاومت و مدیریت مقابله با جنگ مالی هم به جهان ارائه گردد.

روحانی با قهرمانانه خواندن سند مقاومت و مدیریت جنگ مالی گفت: اینکه بعد از سه سال و نیم جنگ مالی تحریم گذاران امروز به شکست خود اذعان می نمایند، خود گواه بزرگی بر پیروزی ملت ایران و مدیریت موثر در مقابله با جنگ مالی است که همه موظف به ارائه این سند هستند.

در این جلسه سرپرست بانک مرکزی گزارش شاخص های کلان فصل زمستان گذشته و عملکرد سال 99 اقتصاد ایران را ارئه کرد. براساس این گزارش، برغم همه مسائل ناشی از جنگ مالی و کرونا، در این فصل، شاخص فراوری در بخش های مهم مثبت شده است.

همچنین در این جلسه وزیر صنعت، معدن و تجارت برنامه مانع زدایی و تشویق فراوری در حوزه صنایع و معادن را ارائه کرد که پس از بحث و آنالیز، ادامه کوشش ها در زمینه تسهیل فضای سرمایه گذاری و فراوری و زدودن مقررات دست و پا گیر، با همکاری دیگر دستگاه های ذیربط برای تداوم رشد بخش صنعتی کشور مورد تاکید نهاده شد.

رئیس جمهوری با اشاره به عملکرد چشمگیر بخش صنعت و معدن در سال 99، برغم همه فشارهای تحریمی و کرونا، از کوشش صنعتگران، سرمایه گذاران و کارگران و مهندسان این بخش قدردانی کرد و گفت: به راستی حماسه افزایش فراوری کشور در هنگامه فشار حداکثری خارجی، فصل افتخار آفرینی در تاریخ اقتصاد کشور است و جفاست اگر با سیاه نمایی این حماسه مقاومت عالمانه بدلیل ملاحظات سیاسی و جناحی نادیده گرفته گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1732

به "جهان باید از جنایت ضد بشری ترامپ علیه ملت ایران مطلع گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهان باید از جنایت ضد بشری ترامپ علیه ملت ایران مطلع گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید