شرح اپل درباره ی حالت ذخیره انرژی ایرپادز مکس

به گزارش سیلور 7، اپل در هفته گذشته از ایرپادز مکس رونمایی کرد. بعد از رونمایی از این هدفون توسط اپل تعیین شد که این هدفون اپل دارای دکمه خاموش و روشن نیست و بعد از قرار دادن آن در محفظه هوشمندش این هدفون به حالت مصرف بسیار کم انرژی می رود.

شرح اپل درباره ی حالت ذخیره انرژی ایرپادز مکس

با توجه به این موضوع، سوال های مختلفی در رابطه با مصرف باتری این هدفون در صورت عدم قرارگیری آن بعد از استفاده در محفظه هوشمندش مطرح شدند. در نتیجه اپل با منتشر کردن اطلاعات جدیدی به این سوال های مطرح شده پاسخ داد. اپل همچنین عنوان نموده است که برخلاف باور بسیاری از افراد، استفاده از محفظه هوشمند این هدفون تنها راه فعال کردن حالت ذخیره انرژی نیست.

با توجه به اطلاعات منتشر شده توسط اپل باید بگوییم زمانی که بعد استفاده از ایرپادز مکس آن را در محفظه هوشمندش قرار نمی دهید این هدفون بعد از گذشت 5 دقیقه و در صورت عدم استفاده، حالت ذخیره انرژی را فعال می نماید.

اگر به مدت 3 روز این هدفون لمس نگردد و در یک محل ثابت باقی بماند، این هدفون با غیرفعال کردن بلوتوث و قابلیت Find My به حالت خیلی کم مصرف می رود تا میزان شارژ موجود در باتری را به شکل بهتری حفظ کند.

اپل در رابطه با این موضوع می گوید:

اگر شما بعد از استفاده از ایرپادز مکس آن را در محل ثابتی بگذارید، بعد از گذشت 5 دقیقه این هدفون با رفتن به حالت ذخیره انرژی از مصرف باتری جلوگیری می نماید. بعد از گذشت 72 ساعت از ثابت ماندن هدفون، این هدفون به صورت اتوماتیک حالت خیلی کم مصرف را فعال می نماید و با خاموش کردن بلوتوث و قابلیت Find My میزان شارژ موجود در باتری را تا مدت زمان بیشتری ذخیره می نماید.

اپل همچنین در رابطه با رفتار این هدفون در زمان قرارگیری آن در محفظه هوشمندش هم شرح می دهد و می گوید که بعد از قرارگیری این هدفون در محفظه ی هوشمندش، این هدفون همانند قبل ابتدا به حالت کم مصرف و سپس به حالت خیلی کم مصرف می رود. اما این کار را در زمان های متفاوت تری نسبت به زمان عدم استفاده از محفظه هوشمند انجام می دهد.

در واقع بلافاصله بعد از قرارگیری این هدفون در محفظه هوشمند، این هدفون به حالت کم مصرف انرژی می رود و بعد از گذشت 18 ساعت از زمان قرارگیری ایرپادز مکس در محفظه هوشمندش، این هدفون حالت خیلی کم مصرف انرژی را فعال می نماید.

اپل درباره این موضوع می گوید:

زمانی که بعد از استفاده از ایرپادز مکس آن را در محفظه هوشمندش قرار دهید، این هدفون در همان لحظه حالت مصرف کم انرژی را فعال می نماید تا باتری کمی را مصرف کند. بعد از گذشت 18 ساعت از زمان قرارگیری این هدفون در محفظه هوشمندش، این هدفون با خاموش کردن بلوتوث و قابلیت Find My به حالت خیلی کم مصرف می رود تا شارژ موجود در باتری را به بهترین شکل ممکن حفظ کند.

  • آیپد جدید با نمایشگر Mini-LED و ایرپادز 3 نیمه اول 2021 رونمایی خواهند شد

با توجه به شرحات منتشر شده درباره حالت های مصرف انرژی ایرپادز مکس در صورت عدم استفاده، می توانیم بگوییم که بعد از قرار دادن این هدفون در محفظه هوشمندش در واقع همان حالتی از مصرف انرژی فعال می گردد که در صورت عدم استفاده و ثابت ماندن این هدفون به مدت 5 دقیقه خارج از محفظه هوشمندش فعال می گردد.

و این هدفون بعد از 18 ساعت ماندن در محفظه هوشمندش به حالت مصرف خیلی کم انرژی می رود. در واقع این حالت از مصرف انرژی مشابه حالتی است که این هدفون در صورت عدم استفاده و بعد 72 ساعت در زمان عدم قرارگیری در محفظه ی هوشمندش، آن را فعال می نماید.

قبل از منتشر شدن این اطلاعات توسط اپل، آنالیز های اجرا شده توسط سایت MacRumors نشان دادند که در صورت عدم قرارگیری این هدفون در محفظه هوشمندش بعد از استفاده، مصرف باتری این هدفون اندکی بیشتر از زمانی است که در محفظه هوشمندش قرار می گیرد.

با توجه به منتشر شدن شرحات اپل می توانیم بگوییم که این تفاوت اندک در مصرف انرژی ناشی، از دیرتر فعال شدن حالت خیلی کم مصرف این هدفون در زمان عدم قرارگیری آن در محفظه هوشمند است.

اگر این تفاوت زمانی اندک میان فعال شدن حالت مصرف کم انرژی در زمان استفاده از محفظه هوشمند را در مقایسه با عدم استفاده از آن را نادیده بگیریم، می توانیم بگوییم که در زمان عدم استفاده از این هدفون به مدت کم تفاوت چندانی میان استفاده از محفظه هوشمند و عدم استفاده از این محفظه بر روی مصرف انرژی باتری وجود ندارد.

اما اگر شما قصد دارید که از این هدفون به مدت زمان زیادی مانند بیشتر از 18 ساعت استفاده نکنید، بهتر است که این هدفون را در محفظه هوشمندش قرار دهید تا بعد از گذشت 18 ساعت به حالت مصرف خیلی کم انرژی برود. همان گونه که پیش تر گفته شد در صورت عدم استفاده از محفظه هوشمند مدت 72 ساعت طول خواهد کشید تا این هدفون به این حالت انرژی برود که در نتیجه باتری بیشتری را مصرف خواهد نمود.

با توجه به سردرگمی هایی که برای کاربران درباره مصرف انرژی ایرپادز مکس مطرح شده است. برخی کاربران حدس و گمان هایی را در رابطه با اضافه کردن قابلیت خاموش و روشن به این هدفون به وسیله منتشر کردن به روزرسانی های نرم افزاری مطرح نموده اند.

  • 7 هدفون که می توانند جایگزین ایرپادز مکس اپل شوند

منبع: MacRumors

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1431

به "شرح اپل درباره ی حالت ذخیره انرژی ایرپادز مکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح اپل درباره ی حالت ذخیره انرژی ایرپادز مکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید