حسین خانی: برخی کشورها برای برگزاری مسابقات با اتحادیه جهانی کشتی همکاری نکردند

به گزارش سیلور 7، نفر اول وزن 74 کیلوگرم کشتی آزاد گفت: برخی کشورها برای برگزاری مسابقات جهانی با اتحادیه جهانی همکاری لازم را نداشتند و به همین دلیل این رقابت ها لغو شد.

حسین خانی: برخی کشورها برای برگزاری مسابقات با اتحادیه جهانی کشتی همکاری نکردند

مصطفی حسین خانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره لغو مسابقات جهانی کشتی 2020 گفت: لغو این مسابقات ناراحت کننده است، چون راهی را رفته و برای انتخابی تیم ملی هم زحمت کشیده بودیم، ولی الان دیگر به شرایطی رسیدیم که هر اتفاقی می افتد به آن عادت می کنیم.

وی که معتقد است کشورها برای برگزاری جهانی با اتحادیه جهانی همکاری لازم را نداشتند، تاکید کرد: اتحادیه جهانی خیلی دوست داشت مسابقات جهانی برگزار شود، ولی آمریکا و چند کشور دیگر همکاری نکردند. اگر آنها همکاری می کردند، اتحادیه جهانی مُصر به برگزاری بود. بحث یک سال همه ورزشکاران جهان مطرح بود، چه کشتی گیرانی در شرایط من و چه جوانترها، جهانی که برگزار نمی شود یک سال قهرمانی همه هدر می رود و خوب بود که برگزار می شد.

حسین خانی ادامه داد: چند تورنمنت در این مدت برگزار شده و مسابقات محبت آمیز را هم در آمریکا داشتیم. روس ها رقابت های کشوری شان را برگزار کردند. پس می شد مسابقات جهانی برگزار شود. ما هم در ایران لیگ و انتخابی تیم ملی را برگزار کردیم. جام جهانی هم یک چیز من درآوردی است که معلوم نیست اصلا برگزار شود. اگر جام جهانی هست باید تیمی برگزار شود. در واقع مسابقات جهانی انفرادی است.

دارنده مدال برنز اوزان غیرالمپیکی در سال 2016 با تاکید بر اینکه تمریناتش را با هدف شرکت در المپیک ادامه می دهد، گفت: از فردای تعطیلی اردوی تیم ملی تمریناتم را منظم انجام می دهم. دوست داشتم جهانی برگزار شود، ولی هدف اصلی ام المپیک بود. برگزاری انتخابی تیم ملی هم در نهایت خوب شد، چون همه کسانی که مدعی بودند در مسابقات شرکت کردند و واقعیات مشخص شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1367

به "حسین خانی: برخی کشورها برای برگزاری مسابقات با اتحادیه جهانی کشتی همکاری نکردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسین خانی: برخی کشورها برای برگزاری مسابقات با اتحادیه جهانی کشتی همکاری نکردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید