خانه تکانی گوگل پلی شروع شد ، حذف برنامه هایی که تقاضای دسترسی به تماس ها و پیامهای کاربران را دارند

به گزارش سیلور 7، گوگل به زودی تمامی برنامه هایی را که در هنگام نصب شدن، از کاربران می خواهند اجازه دسترسی به پیامها یا تماسها را داشته باشند، حذف می نماید.

خانه تکانی گوگل پلی شروع شد ، حذف برنامه هایی که تقاضای دسترسی به تماس ها و پیامهای کاربران را دارند

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، برنامه هایی که می خواهند به پیامهای خصوصی و فهرست تماس های دریافتی و گرفته شده کاربران دسترسی داشته باشند از دید گوگل نا امن تلقی می شوند و این شرکت تصمیم گرفته تمامی برنامه های مذکور را به سرعت حذف کند. درواقع به نظر می رسد گوگل سال 2019 را با شعار امنیت بیشتر شروع نموده است.

این روزها نگرانی های مربوط به حفظ حریم خصوصی کاربران تشدید شده و بسیاری از شرکت های حوزه فناوری در تلاشند در این زمینه موفقیت هایی کسب نمایند. گوگل از شرکت هایی بود که طی سال 2018 در حوزه حریم خصوصی کاربران با فشارهایی متعدد از سوی نهادهای دولتی ایالات متحده رو به رو شده بود و حتی مدیرعامل این شرکت ساندار پیچای برای شرح در این خصوص به کنگره احضار شد. با این وجود، شواهد حکایت از آن دارند که گوگل میخواهد در سال 2019 تمهیداتی جدی تر برای حفاظت از حریم خصوصی کاربران تدارک ببیند.

گوگل خبر جمع آوری برنامه هایی که اطلاعات کاربران را منتشر می نمایند با هدف مطلع سازی توسعه دهندگان منتشر نموده و توصیه نموده است برنامه هایی که احتیاج به اصلاح دارند هر چه سریعتر این کار را انجام دهند چرا که در غیر این صورت از گوگل پلی حذف خواهند شد.

جالب است بدانید که فیس بوک نیز هشدارهایی را به توسعه دهندگان ارائه داده که هر چه سریعتر مقررات مرتبط با حریم خصوصی کاربران را بازبینی نموده و هر نوع مسئله ای را که می تواند به سرقت اطلاعات کاربران منجر گردد حذف نمایند.

منبع: انتخاب
انتشار: 30 آذر 1401 بروزرسانی: 30 آذر 1401 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 2223

به "خانه تکانی گوگل پلی شروع شد ، حذف برنامه هایی که تقاضای دسترسی به تماس ها و پیامهای کاربران را دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه تکانی گوگل پلی شروع شد ، حذف برنامه هایی که تقاضای دسترسی به تماس ها و پیامهای کاربران را دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید