خشم حزب سبز آلمان از سفر پشت سرهم 5 مقام آلمانی به آمریکا با 4 پرواز مختلف

به گزارش سیلور 7، حزب سبز آلمان انتقاد شدیدی به برنامه ریزی دولت آلمان برای انجام پروازهای مستقل 5 مقام آلمانی با فاصله کوتاه به آمریکا وارد کرد.

خشم حزب سبز آلمان از سفر پشت سرهم 5 مقام آلمانی به آمریکا با 4 پرواز مختلف

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، این مسئله که 4 وزیر آلمانی و آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور با فاصله کوتاه و در عرض چند روز با 4 پرواز مختلف به آمریکا سفر نموده اند با انتقاد شدید حزب سبز آلمان که از مدافعان محیط زیست است روبرو شده است.

به نوشته روزنامه دی ولت آلمان، چند روز بعد از تصویب بسته آب وهوا از طرف دولت آلمان 4 عضو کابینه با 3 هواپیمای نیروی هوایی این کشور به ساحل شرقی آمریکا سفر کردند و این در حالی است که این گونه پروازها برای محیط زیست مضر است.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان قرار بود روز یکشنبه همراه وزیر توسعه آلمان برای شرکت در نشست آب وهوای سازمان ملل در نیویورک که روز دوشنبه برگزار می گردد به این کشور سفر کند. این مقامات بعد از آن در مجمع عمومی سازمان ملل شرکت خواهند کرد. همچنین بعد از ظهر روز یکشنبه هم یک هواپیمای کوچکتر آنگرت کرامپ کارن بائر را به همراه هیئتی همراه به واشنگتن می برد. وی قرار است در این سفر برای اولین بار با همتای آمریکایی خود دیدار و مصاحبه کند.

دو روز بعد از این پروازها هم هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان در سفری از قبل برنامه ریزی شده به نیویورک سفر خواهد نمود. هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان از روز سه شنبه تا آدینه در مجمع عمومی سازمان ملل حضور پیدا می نماید و گفته می گردد که جایگزین مرکل می گردد.

در ابتدا قرار بود کرامپ کارن بائر، وزیر دفاع آلمان به همراه هیئت همراهش در یک پرواز و همراه با آنگلا مرکل به آمریکا سفر کند. قرار بود یک پرواز ابتدا در نیویورک فرود آمده و سپس به واشنگتن پرواز کند.

به نوشته نشریه بیلد آلمان، دفتر صدراعظم آلمان این پیغام را به وزارت دفاع ارسال کرد که پرواز مشترک صدراعظم و وزیر دفاع مطلوب ما نیست و این پروازها باید به طور مستقل انجام گردد. یک سخنگوی وزارت دفاع آلمان البته اعلام نموده است: در جریان برنامه ریزی ها تمام کوشش خود را برای بهینه سازی استفاده از پروازها انجام داده ایم.

سخنگوی سیاست دفاعی حزب سبز آلمان انتقاد شدیدی به این نوع برنامه ریزی دولت آلمان وارد نموده و در مصاحبهیی با هفته نامه اشپیگل گفته است: این پروازهای اضافی نه تنها از نظر زیست محیطی بی معنی و مزخرف است بلکه نوعی هدر دادن پول مالیاتی است. دولت آلمان به عنوان بخشی از بسته حمایت از آب وهوا که آدینه گذشته درباره آن تصمیم گیری کرد بنا را بر این گذاشت تا مالیات حمل ونقل برای پرواز از فرودگاه های آلمان را کاهش دهد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 13 مهر 1398 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 381

به "خشم حزب سبز آلمان از سفر پشت سرهم 5 مقام آلمانی به آمریکا با 4 پرواز مختلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خشم حزب سبز آلمان از سفر پشت سرهم 5 مقام آلمانی به آمریکا با 4 پرواز مختلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید