درخواست نخست وزیر ارمنستان از مخالفان خود

به گزارش سیلور 7، خبرنگاران : نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان که از زمان شکست در جنگ قره باغ با حلقه مخالفان رو به رو شده و بنابر اعلام مقامات به مرگ تهدید شده است، دوشنبه از منتقدان خود خواست از خشونت بپرهیزند.

درخواست نخست وزیر ارمنستان از مخالفان خود

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، پاشینیان در پیامی در صفحه فیسبوک خود نوشت: خشونت و دعوت به خشونت، به ویژه خشونت مسلحانه به هیچ وجه نمی تواند راه حل مناسبی باشد.

وی تاکید نمود: من انتظار دارم مخالفان به وضوح بگویند هرگونه اقدام خشونت آمیز را کنار می گذارند.

از زمان اعلام توافق صلحی که برای ارمنستان در پی شکست در جنگ با جمهوری آذربایجان بر سر قره باغ تحقیر آمیز بود، مخالفان که پاشینیان را خائن می دانند استعفای وی را خواهان شده اند. پاشینیان هرگونه کناره گیری از قدرت را رد می نماید، اما بنابر اعلام بیانیه وزارت خارجه ظهراب مناساکانیان، وزیر خارجه این کشور یکشنبه از سمت خود استعفا کرد.

در جریان تظاهرات جدید روز دوشنبه در ایروان، ادوارد شارمازانوف، یکی از سران مخالفان تاکید نمود: حتی یک ساعت بیشتر حضور پاشینیان در راس قدرت، تهدیدی مستقیم برای امنیت و مردم ماست.

شارمازانوف از حزب جمهوری خواه به عنوان یکی از اصلی ترین احزاب مخالف دولت گفت: ما تنها با پاشینیان می توانیم از استعفای وی صحبت کنیم.

نایرا ظهرابیان، از مقامات حزب ارمنستان شکوفا هم از نیکول پاشینیان به عنوان فردی شکست خورده خواست استعفا دهد.

با وجود همه این تقاضا ها به نظر می رسد پاشینیان تا به امروز بحران را پشت سر گذاشته است و دوشنبه در جمع نمایندگان مجلس، سخنرانی و بار دیگر تکرار کرد از منظر وی راه حلی به غیر از توافق آتش بس وجود نداشت.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1306

به "درخواست نخست وزیر ارمنستان از مخالفان خود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست نخست وزیر ارمنستان از مخالفان خود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید