دروس پیش احتیاج در دبیرستان حذف شد

به گزارش سیلور 7، مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش از حذف دروس پیش احتیاج در دوره متوسطه دوم اطلاع داد.

دروس پیش احتیاج در دبیرستان حذف شد

عباس سلطانیان در گفت وگو با سیلور 7، در این باره توضیحاتی ارائه و اظهار کرد: طبق ماده 6 آیین نامه آموزشی دوره دوم متوسطه، دروس پایه دهم پیش احتیاج دروس پایه یازدهم نبود و وقتی دانش آموزی ارتقای پایه پیدا می کرد می توانست همه دروس پایه یازدهم را انتخاب کند و به تحصیلش ادامه دهد.

وی اضافه کرد: اما در تبصره های ماده 6 آیین نامه آمده بود که برخی دروس پایه یازدهم، پیش احتیاج پایه دوازدهم محسوب می شوند و دانش آموز باید کف نمره را کسب کند. معمولا در هر رشته تخصصی سه تا چهار درس اینگونه بود و پیش احتیاج می خورد.

مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه این ماجرا در دوره های قبل از ما نیز وجود داشت و تجربه خوبی نداشتیم گفت: دانش آموز ناچار می شد دروسی که در آنها مردود شده را دوباره بردارد و به همین ترتیب باید چند درس پایه دوازدهمش را تابستان بعد برمی داشت و این یک پنجره باز در برنامه هفتگی دانش آموز ایجاد می کرد و در فارغ التحصیلی نیز با مشکلاتی روبرو می شد.

سلطانیان ادامه داد: به همین علت سال جاری به شورای عالی آموزش و پرورش پیشنهاد دادیم بحث دروس پیش احتیاج در دوره متوسطه حذف گردد که خوشبختانه در کمیسیون تعیین به تصویب رسید و ابتدای هفته جاری به کلیه استان ها ابلاغ شد و دیگر دروس پیش احتیاجی برای بچه ها در دوره متوسطه نخواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 خرداد 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 130

به "دروس پیش احتیاج در دبیرستان حذف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دروس پیش احتیاج در دبیرستان حذف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید