در دیدار ظریف با همتای چینی چه گذشت؟ ، 6 موضوع مهم در دستور مذاکرات

به گزارش سیلور 7، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که برای انجام سفری کاری در پکن حضور دارد عصر دوشنبه با وانگ یی همتای چینی خود دو دور مصاحبه و گفتگو کرد.

در دیدار ظریف با همتای چینی چه گذشت؟ ، 6 موضوع مهم در دستور مذاکرات

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش خبرگزاری سیلور 7، در این مصاحبهها در مورد ابعاد مختلف روابط دو جانبه، آخرین تحولات اجرای برجام و ابتکارات روسای جمهور ایران و فرانسه، نقشه راه 25 سال آینده روابط دو کشور، امنیت منطقه خلیج فارس و تنگه استراتژیک هرمز، تحریم های غیرقانونی و یکجانبه ایالات متحده ضد کشورهای مستقل مصاحبه و گفتگو شد.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تاکید بر توسعه همه جانبه روابط راهبردی و هزاران ساله دو ملت ایران و چین، فشار مالی و تحریم های آمریکا ضد چین و نیز مداخله آن کشور و بعضی کشورهای غربی در امور داخلی آن را محکوم کرد و حمایت جمهوری اسلامی ایران از سیاست چین واحد را مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه چین در این دیدارها ضمن تاکید بر چندجانبه گرایی، لزوم رعایت توافقات بین المللی و حفظ صندلی شورای امنیت را یادآورشد و گفت: چین از هر اقدامی که به کاهش تنش و افزایش ثبات و امنیت در منطقه منجر گردد و نیز حقوق مشروع ایران در برجام و منافع مالی ناشی از آن حمایت می نماید.

طرفین در این دیدار روابط ایران و چین را همه جانبه و راهبردی خواندند و بر گسترش و تعمیق آن در همه زمینه ها تاکید کردند.مسائل منطقه ای بویژه تحولات افغانستان از دیگر محورهای مصاحبهی دو مقام بود.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 317

به "در دیدار ظریف با همتای چینی چه گذشت؟ ، 6 موضوع مهم در دستور مذاکرات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در دیدار ظریف با همتای چینی چه گذشت؟ ، 6 موضوع مهم در دستور مذاکرات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید